Manželská past

Manželská past https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181425/bmid_manzelska-past-NZi-181425.jpg 4 933 158

Aby splnil otcovo poslední přání, musí si hrabě Michael Conte najít nevěstu. To by neměl být takový problém, vždyť Michael je rozhodně „žhavé zboží“ – pohledný a multimilionář k tomu. Celá věc má však několik drobných háčků – jednak tak musí učinit hodně rychle a jednak musí jeho „vyvolená“ zapadnout do domácnosti Michaelovy rodiny… která je původem z Itálie. Michael tedy vymyslí bezelstný plán, který navrhne své známé, volnomyšlenkářské a také velmi svůdné fotografce Maggie Ryanové: pokud bude po cestě Milána, kam se zrovna chystá, hrát roli jeho snoubenky, přestane s ní po návratu do USA jednou provždy flirtovat, jak je jeho dobrým zvykem, a bude se také držet dále od její nejlepší kamarádky Alex. Když Maggie souhlasí, ani jednoho z nich by nenapadlo, jakou past na sebe právě ušili…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Marriage Trap , 2012

Gabux
Gabux
19.01.2024 4 z 5

#rereading

Je to příjemná letní romantická oddychovka, která se perfektně hodí na pláž. Jak by taky ne, když se většina příběhu odehrává v Itálii?

Setkáme se zde i s postavami z prvního dílu, ale není nutností první díl číst. Michael je charismatický a sympatický muž, co má rodinu na první místě. Jeho sestry jsou skvělé a jeho máma je žena, která už má něco odžito a nedá se jen tak obalamutit. Té ženské jsem strašně fandila. Maggie, hlavní hrdinka, měla strašné dětství a podepisuje se to na jejím životě doteď. Chvílemi mi ale i tak strašně lezla na nervy a to jsem ji i chápala.

Celý příběh se čte zase úplně sám. Nedoporučuji ale číst sérii vcelku. Přece jen je to dost přes kopírák, i když postavy jsou jiné. Přesto to byla milá, romantická a energií nabitá romantická jednohubka.

Jita160
Jita160
07.01.2024 4 z 5

Další dohodnutý sňatek.
Oproti prvnímu dílu jde především o blaho rodiny a udržování jejich tradic.
Hrabě a fotografka to prostě nemůže fungovat. Ona není žádná skleníková květinka je oduševnělá a přímá. Hrabě rád velí a má vše pod kontrolou.
Může za jejich sblížení a vzájemnou přitažlivost kouzelná kniha lásky a nebo prostě dostali co oba potřebovali aniž by to hledali v manželské pasti????

Senza Jenka
Senza Jenka
08.12.2023 3 z 5

Spousta zcela vykonstruovaných problémů, typu: Nejstarší syn se musí oženit první. Nebo: Musíte si manželský slib zopakovat v Itálii. Průhledná manipulace ze strany matky Conteové.
Maggiino dětství a dospívání byla očividně noční můra a jejím rodičům bych nesvěřila ani třínohého jezevčíka vteřinu před smrtí, natož dítě - hnus.
Jinak je to ale roztomilé a romantické. Oddechovka.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
16.10.2023 4 z 5

Příběh se odehrávala v Itálii, což velmi oceňuji. Další skvělý příběh, nabitý ernergií, vášně a oddanosti rodině.

Verika
Verika
13.07.2023 4 z 5

Druhý díl romantické oddechovky. I když ital Michael Conte nebyl můj typ, knihy se mi četla dobře a něco ve mně zanechala. Důležitost rodiny.

Aktenanka
Aktenanka
14.05.2023 4 z 5

Jednodenní záležitost. Oddechové čtení.

biki
biki
17.01.2023 3 z 5

Trochu předimenzovaná harlekýnka, která se sice dobře čte, ale po týdnu už nevím, o čem vlastně byla.

kacenka6144
kacenka6144
19.10.2022 4 z 5

Kouzlo lásky funguje dál. Michael a Maggie jsou spolu jako olej a voda. Ale když oba nakouknou pod povrch toho druhého, vytvoří spolu dokonalou emulzi. :-) Krátké, čtivé.

Dela90
Dela90
21.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Hrabě Michael Conte si musí urychleně najít nevěstu, jinak se jeho mladší sestra nikdy neprovdá, zatracená tradice. Na mysl mu nepřijde nikdo jiný, než nejlepší kamarádka Alexy, Maggie Ryan. Maggie čirou náhodou odlétá tento týden do Milána, protože tam má práci fotografky. Přistoupí na nabídku hraběte pod podmínkou, že dá ruce pryč od Alexy, která je šťastně vdaná za jejího bratra. Michael je zatraceně sexy, žhavý a miliardář k tomu. Pochází původně z Itálie, kam taky se svou falešnou manželkou odlétá, aby ji seznámil se svou rodinou. Michaelova rodina je opak toho, co Maggie zná, všichni jsou na ni neskutečně milí a hodní. Je si vědoma toho, že mezi nimi jiskří, ale ona má ráda svobodu a kontrolu. Jenže, tahle manželská past, kterou na sebe ušili, jim dá pořádně zabrat ve všech ohledech.

Ach. Byť je tahle knížka tenoučká a zvládnete ji přečíst doslova během chvíle. Zanechá ve Vás spoustu citu. U knížky jsem se smála, brečela, dojímala se, byla jsem v šoku. Prostě úplně všechno co od skvělé knížky očekávám. Musím se přiznat, že hrabě mi v prvním díle úplně nesedl, ale tady když nakouknete pod pokličku, jak se říká. Zjistíte, že je to vlastně úplně úžasný člověk. Michael si nesl na bedrech tíhu, kterou převzal od svého otce. Snažil se rodinu chránit a být hlavou rodiny, ale ne vždy je tohle to pravé ořechové. Maggie, byť měla v sobě své vlastní démony, dokázala s démony druhých bojovat jako lvice. Knížka mě emocionálně úplně rozložila, byl to nádherný příběh doplněný o krásy Itálie, italské slovní spojení, touhy, rodiny, porozumění a lásky. Prostě nádhera!

“Jsi šťastný, že je máš. Když uděláš chybu, odpustí ti. Od toho rodina je.”

“V jeho očích se leskla hrdost a planoucí zuřivost. Něžnýma rukama jí, odhrnul vlasy z čela. Svět není vždycky spravedlivý a správný, ale ty, Mia amore, jsi z té události čerpala sílu. Aniž by ti někdo pomohl, zařídila jsi si život, podle vlastních představ. Zahanbuješ mě.”

“Jestli někoho miluješ, budeš za něj bojovat znovu a znovu.”

Market = )
Market = )
01.05.2022 4 z 5

Fajn :-). Pravda je, že pojetí je prakticky totožné s prvním dílem, na druhou stranu proč měnit něco, co dobře fungovalo. Postavy a prostředí jsou sympatické a prima, oceňuju, že nám autorka v "závěrečném zvratu" nemáchá čumák moc dlouho. Stejně jako v prvním díle mi přijde trochu moc to "romantické gesto" na konci.

Maxeen
Maxeen
28.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha, kdy autorka vykrádá sama sebe, respektive zápletku prvního dílu. Už v prvním dílu víte, které postavy budou ústřední dvojicí dalšího dílu. Stejně tak předvídatelné je to i dále. Byť si chce člověk pouze odpočinout a čte tento žánr jako oddechovku, tak "toto" si ani nálepku oddechovky nezaslouží.

Audrina
Audrina
11.07.2021 4 z 5

S přicházejícím létem další oddechovka. Maggie i Michael mi byli sympatičtí, na léto ideální čtení

Han-nah
Han-nah
04.07.2021 4 z 5

U mě běžné, že v knihovně sáhnu po neoznačené knize, která je ze série. Kniha je pro romantiky k oddychovému čtení. Každá postava je svá, nechybí tu tajemství, přátelství, láska, erotika, ale i rodina , jako základ všeho. Kouzlo příběhu bylo i v tom, že se větší část odehrává v Itálii a jsou zde používána italská slova.

warca
warca
13.03.2021 1 z 5

Druhý díl jsem četla po dlouhé pauze (jinak to ani nejde vzhledem k totožné zápletce).
Zdá se mi, že autorka má takový starodávný styl psaní, což mi nijak nevadilo, jen mě to zarazilo. Kniha nenadchla, nezaujala, pořádně jsem se ani nezačetla. Příběh předvídatelný, plný klišé, bez výraznější hloubky. Mně to nestačilo ani jako oddechovka.

-markéta-
-markéta-
17.01.2021 5 z 5

Kniha byla super jako oddechovka! Samozřejmě tím, že jsem četla první díl, tak jsem věděla do čeho jdu. Děj byl hodně podobný, jen jiná situace a postavy, každopádně to mi nevadilo. Bylo fajn po pár měsících zase přečíst něco takového. Za mě byla dokonce tato i lepší než první díl. Postavy mi byly mnohem sympatičtější!
Docela jsem se bála, jak to skončí, protože v posledních stránkách stále nabylo 100% jasno!
Za mě fajn kniha jednou za čas. Určitě dočtu celou sérii.

veronika9761
veronika9761
07.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Autor si vykradl první díl, jen jej obmotal jej kolem jiných postav. Ani nevím, jestli chci číst třetí díl.

johana3160
johana3160
17.10.2020 1 z 5

Ze zdvorilosti docteno ale kdybych mela vypsat vsechno co se mi nelibilo tak je to na dlouho.... za me ani jako oddechovka.

Siegrid
Siegrid
02.10.2020 5 z 5

Myslím, že to byla první kniha od této autorky a pak už jsem hledala zase všechny její knihy, které u nás vyšly. Některé ze série vydařenější, jiné slabší, tak jak to bývá. Styl projevu psaní autorky je mi sympatický.

Nika151
Nika151
20.09.2020 5 z 5

Díly cele série jsem četla na preskacku a vůbec to ničemu nevadí, navazují na sebe minimálně. Ačkoliv se mi více líbil treti díl, tak i tento je skvělý, oddychovka jak vyšitá. Zaujalo me, ze se částečně dej přenesl do Itálie, úplně na mě dýchá slunce, jídlo, vůně, historie..hned bych tam jela.

0249
0249
17.09.2020 5 z 5

ty romány od Jennifer Probstové mám hrozně ráda a ty příběhy sou krásné občas pro mě napínavé

pro ženy Itálie romantika

Jennifer Probst