Manželství? Jen přes mou mrtvolu!

Nádherný a neotřelý pohled na křesťanské manželství. Vtipná a přitom hluboce duchovní knížka pojednává o zásadních aspektech křesťanského manželství. Vhodné nejen pro Ty, kteří se chystají žít v manželství, ale i pro Ty, kdo již v manželství žijí. Může posloužit i jako katechetická příručka pro ty, kdo o manželství přednášejí anebo snoubence na manželství připravují. “Prvotní láska, která svede muže a ženu k sobě, je zamilovanost, tedy ne ona pravá láska, i když je v ní obsažen náboj, který má postupem času vyrůst v pravou lásku. Jestliže oba na začátku chtějí totéž, kryjí se jejich sobectví jako dvě na sobě položené ruce. Když dojde k prvnímu střetu, rozpadne se zamilovanost a nastane čas pravdy o lásce. Proto platí, že do manželství se vstupuje přes vlastní mrtvolu. Tím se chce říci, že manželstká láska vyžaduje, aby člověk odložil své sobectví, aby se vyvlastnil pro druhého a aby během trvání společného života došel k okamžiku onoho totálního dání se, kdy už nejde o něho samotného, nýbrž o toho druhého.” (úryvek z knihy)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272389/manzelstvi-jen-pres-mou-mrtvolu-JOO-272389.jpg 53
Literatura naučná, Rodina
Vydáno · Bláha Jan

Kniha Manželství? Jen přes mou mrtvolu!

Killerka
19.10.2016

Kniha se mi velmi líbila a hodně jsem nad svým manželstvím začala přemýšlet. Nejsem věřící a proto některé části šly tzv. mimo mne, ale jinak je zde spousta zajímavých mouder a rad do manželství. Doporučuji všem, kteří se do toho chystají, případně jsem na začátku a mají pocit, že občas něco není správně. Kniha by vám mohla pomoci ledacos vyřešit.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Josef Mixa
česká, 1921 - 2016