Manželský pakt

Manželský pakt https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347631/bmid_manzelsky-pakt-A0p-347631.png 4 191 71

My víme, co je pro vás nejlepší. A donutíme vás to udělat. I kdyby vás to mělo zničit... Novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt. Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte... A nikdy nikomu neříkejte o Paktu. Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Marriage Pact , 2017

archivářka115
21.06.2023 2 z 5

Kniha je zajímavá. Ze začátku se dobře četla. Potom mi začalo vadit, že je zbytečně rozvleklá.Ke konci začal být děj divný.Stále je odváželi do "vězení", potom je přiváželi a potom zase odváželi. Proč se ztratil kytarista Eric, když nebyl členem Paktu ? Byla JoAnne normální ? Ke konci mi začalo být chování Alice divné. Připadá mi, že bych ke knížce potřebovala někoho, kdo by mi vysvětlil konec.

petka.f
28.05.2023 4 z 5

Jsem az prekvapena, jak me to bavilo. Kniha na to, ze ma 500 stran, nemela fakt ani jednu chvili, kterou bych musela "pretrpet". Pribeh se rozviji klidnym a prirozenym zpusobem (obzvlast na to, co se tam obcas deje), a prestoze bych v zaveru vybrala pro hlavni hrdiny jinou moznost, celkove me bavila.

jana277
30.03.2023 4 z 5

Zaujímavý námet, kniha sa veľmi dobre čítala, stála zvedavosť, čo bude ďalej. Bol by to veľmi dobrý podklad pre scenár filmu. Koniec ma sklamal. Nie rozhodnutie postáv, ale podanie, spracovanie od spisovateľky, ako by nevedela, čo s tým.

Fanda74
20.11.2022 4 z 5

Kniha je čtivá a téma je zajímavě a v podstatě jsem byl napnutý, jak to dopadne. Konec mě trochu zklamal, mám trochu pocit, že si s ním autorka nevěděla moc rady, ale zase si můžeme myslet, co chceme.

patricia8137
14.02.2022 5 z 5

Ako ďaleko by ste zašli, aby ste ochránili svoje manželstvo?
Zaujímavá kniha s neobyčajnou témou. Nič podobné som ešte nečítala. Veľmi sa mi páčilo, že celý príbeh bol prerozprávaný z pohľadu muža. Vôbec mi to nevadilo a ihneď som sa do príbehu začítala. Páčili sa mi aj informácie o vzťahoch a manželstve, ktoré boli v knihe spomenuté v rámci Jakovej práce psychoterapeuta a manželského poradcu. Vďaka krátkym kapitolám sa kniha dobre čítala. Niektoré časti príbehu boli desivé a vyvolávali vo mne pocity napätia a strachu. Autorka vymyslela zaujímavé postavy, priblížila nám ich minulosť, aby sme mohli pochopiť ich činy a taktiež veľmi dobre vykreslila aj rôzne charakterové črty jednotlivých postáv. Záver knihy vo mne vyvolal zmiešané pocity a neviem sa k nemu relevantne vyjadriť. Aj napriek tomu sa mi kniha páčila a určite ju odporúčam aj ostatným čitateľom.

Pavlina50
20.04.2021 5 z 5

Navzdory většímu množství spíše negativnějších komentářů - mě kniha sedla.
Novomanželé Jake a Alice dostanou neobvyklý svatební dar – členství v tajemném Paktu, jako záruku ke šťastnému a trvalému manželství.
Ovšem co je při vstupu do Paktu vůbec nenapadlo, je to, že i setrvání uvnitř je vlastně trvalé a není z něho úniku a to, co z počátku berou spíš jako nevinnou hru, hrou vlastně vůbec není.
Je to psychologický thriller vyprávěný z pohledu muže – novomanžela Jakea postavený na zajímavém a originálním nápadu. Zaujala mě právě ta základní a docela jednoduchá myšlenka možná ne nepodobná současnému aktuálnímu trendu praktik různých tzv. „šmejdů“, kteří mají dokonale propracovaný systém psychologického nátlaku a manipulace s lidmi k dosažení svých vlastních cílů.
Téma sekt nebo podobných spolků je pro mě vždy přitažlivé svým určitým tajemnem, ale hlavně snahou dostat se do mozku a pochopit ty lidí, co jim dokážou tak slepě propadnout. Kniha mě opravdu vtáhla do děje, líbilo se mi pomalu stupňované napětí, chvílemi byl děj i dost děsivý, vyvolával ve mně pocit mrazení a strachu a přemýšlela jsem, zda náhodou podobná šílenost v reálu někde třeba opravdu neexistuje. I když je kniha dost obsáhlá, díky krátkým kapitolám má spád a čtení rychle ubíhá. Za mě opravdu celkem dobré čtení.

„Dobro a zlo je složité. Kdo jsme a kdo si myslíme, že jsme, bývá málokdy jedno a totéž.“

Nixa
16.04.2021 2 z 5

Tohle bylo pro mě celkem zklamání. Ze začátku jsem byla spokojená, ale postupně jsem se začala trochu nudit. Kniha má 500 stran, možná kdyby jich měla polovinu, bylo by to super čtení.
Děj v knize vypráví Jake. Nejsem úplně zvyklá, že by celá kniha byla jen z mužského pohledu, ale zvykla jsem si. I když bych docela ráda znala názor na situace i z pohledu ženské postavy, Alice.
Novomanželé Jake a Alice dostanou jako svatební dar členství v Paktu. Ten se stará, aby každé manželství bylo šťastné a trvalé. Pakt má svůj manuál a pokud nedodržujete jejich pravidla, následuje trest.
Kniha se četla dobře, ale byla taková nemastná, neslaná. Chybělo mi zde napětí nebo nějaká akce.

Juvka
15.02.2021 1 z 5

Osobně mě kniha vůbec nebavila číst, ale nedokázala jsem jí odložit. Kniha je strašně zdlouhavá, některé pasáže by tam ani nemuseli být. Samotný příběh není zajímavý, pro mě to nemělo ani hlavu ani patu.

koki.veru
11.10.2020 5 z 5

Velice zajímavá knížka, neobvyklé téma. Nic podobného jsem ještě nečetla. Celá knížka se četla velice dobře, a byla jsem zvědavá, jak to celé skončí. Posledních ale 30 stránek knížky mě moc nebavilo, a připadalo mi to už překombinované. Ale celkově hodnotím velice kladně.

kejty91
09.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Jako už několikrát opakováno v historii, co vše s dobrou myšlenkou na počátku se může a často to tak dopadá, že pod vedením zfanatizovaného vůdce či některých členů dojde k vymizení podstaty a následně jde už jen o to, být hodnověrným členem, pošlušnou ovečkou, která bude lovit další dušičky. Mě samotné myšlenka paktu taktéž přišla dosti zajímavá. Co by ne. I příručku bych uvítala do začátku ale rozhodně ne striktní právní normu.

Líbilo se mi, jak si autorka zkusila propojit svazek manželský se znaky "nových/jiných náboženských směrů". Oceňuji to jako kvalitní myšlenku.

Kniha se mi nicméně nečetla tak dobře, jak jsem čekala, Do děje jsem se tolik nedostala. Jako psychothiller mi to tolik nepřišlo. Nebo jako jeho slabý odvar. Nebýt těch znaků sekt, kdy si manžel myslel, že je stalkován, že je donucen vykonávat něco, co nechtěl /přitom viděl výsledky na své manželce/ a nebýt toho motivu nápravných zařízení, které tam byly autorkou dosazeny pro podtržení obsahu tak je to fakt slabé. Za mě dobré psychothrillery píše třeba Wulf Dorn.

Je pravdou, že Alice byla popisována jako ta, která je ve vztahu jednoznačně lepší a od začátku jí manžel neustále omlouval, litoval a to mi vadilo. To on byl ten, kdo jí více miluje, ten, kdo se na svatbu těšil, těn, kterému se v životě nestalo tolik, co manželce. Z jeho přístupu jsem byla zklamaná. Z jeho přístupu jako vztahového poradce jsem byla na pochybách. Že by se jednalo o přenos? Že by každý pomáhající pracovník cítil, že jeho práce je nedostatečná, když úspěchy rozhodně nepřevládají nad špatnými událostmi.

A konec? Je fakt, že autorka to obrátila o 180 ° a nakonec z těch, co chtěli celou dobu vystoupit z toho paktu chtěla udělat jejich nejvyšší. Jak je možné, že takto prokádrování členové mají možnost se stát vůdci? Chvíli jsem se bála prospěchářství těch dvou manželů ale nakonec si vybrali stejně to, po čem toužili.

KatkaHutyrová
19.09.2020 4 z 5

Obsáhlý, ale také neuvěřitelně čtivý, poutavý a místy krutý příběh. Měla jsem obavy z počtu stránek, ale děj plyne rychle kupředu, knížka se čte snadno. Nenudila jsem se. Pokud jste aktuálně ve vztahu nebo v manželství, román Vás donutí přemýšlet. Hlavně o sobě a o tom, co byste mohli v soužití zlepšit.
Hvězdičku ale ubírám za konec, který mě hodně zklamal. Je totiž otevřený, což mě neuspokojilo.

Acquenta
06.07.2020 2 z 5

Jako nápad je to dobrý. Jen , kdyby to bylo více záživné. Ano, někdy jsem se cítila v kůži manželů a příjemně mi nebylo, ale pak toho bylo tolik, že mi to přišlo opravdu nereálné a docela nudné.

Ophelie
28.04.2020 3 z 5

Příběh Paktu mi připadal až moc nereálný, ale myšlenka Paktu coby tajemného kultu mi přišla zajímavá. Na příběhu Alice a Jakea je ukázáno, jak snadno se člověk nechá zmanipulovat a jak vstupem do takového “společenství” člověk ztrácí svobodu. Kniha se četla dobře, děj hezky plynul, sem tam bylo i nějaké to napětí, ale už jsem četla mnohem lepší psychothrillery. Každopádně četbu této knihy za ztracený čas nepovažuji ;)

dom.ini
02.04.2020 3 z 5

Dala bych tak 3,5*. Knížka se četla opravdu hodně dobře, pohltila mě a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Ale po čase jsem měla dojem, že je to pořád totéž dokola, bez nějakých nečekanýh zvratů. Hodně filosofických a myšlenkových pasáží mi osobně nevadilo a dalo to podle mě knížce ještě takový další rozměr a dotvářelo atmosféru. Co mi ale vadilo byl konec, který je podle mě nic neříkající a vůbec se mi nelíbil. Přečtení ale určitě nelituji.

veronika9761
14.01.2020 2 z 5

Knizka o zvlastnim zvracenem kultu, na kterem ale je i trocha pravdy. Ctivy, i kdyz s ponekud zvlastnim koncem.

Madelisi
11.01.2020 3 z 5

Byly části, ze kterých jsem byla nadšená. Ty ale vystřídaly slabší pasáže - převážně Jakeovy vzpomínky a úvahy. Místy jsem nesnášela Alici. Nelíbilo se mi, jak se chovala.
Konec nekonec - oceňuji ukázání hlavního padoucha, Jakeovo negentlemanské gesto - "koneckonců nejsem její manžel", napětí, co se stane. Ale nakonec vše bylo překombinované a nelíbí se mi, že nevím, jak vše dopadlo.

IvaRauchová
27.11.2019 2 z 5

Noooooo, za mě moc nedoporučuji, Celé to bylo takové nějaké scifi. Tedy alespoň za sebe.

KnihomolkaKatka
16.11.2019 3 z 5

Nebyl to úplně průšvih, ale také nic, z čeho bych byla úplně odvázaná. Tahle kniha je, jak já s oblibou říkám, "dobrá, ale jenom dobrá". Jedná se o čtivě napsaný příběh, bohužel jsem čekala více akce. Cením si, že knihu napsala žena, přesto je vyprávěná z pohledu muže. Jeden moment byl mrazivý, ale jinak nic víc. Na to, jak jsem se na knížku těšila, jsem celkem zklamaná.

Juicyk
11.10.2019 4 z 5

Na plný počet to pro mě určitě není, ale chytla mě, to jo :) Místy to byla fakt čtivá jízda, místy to bylo krapet přitažené za vlasy, ale co, četla se dobře :)

NoelHudson
23.08.2019 4 z 5

Konec zklamal jinak bomba

sekty thrillery manželství kriminální thrillery

Autorovy knížky

Michelle Richmond