Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2875 752

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

K4t13
21.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Čte se jedním dechem. Vřele doporučuji :-)

sonlove
19.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila.Více mne ale zaujala autorčina druhá kniha: Na co Alice zapomněla.

simviki
13.07.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu, že už jsem četla jinou knihu této autorky – Sedmilhářky, nepřekvapil mě velký počet postav a pro někoho nudné líčení jejich rodinného zázemí a charakterů
(nepřeskakujte to, je potřeba se s nimi důvěrně seznámit ) Autorka zvolila stejný osvědčený postup jako v minulé knize, rozehrála hru na více liniích, které se postupně spletou dohromady a vygradují v samotném závěru. Kniha je čtivá a napínavá, byť zpočátku, jak již jsem psala, je třeba více poznat jednotlivé aktéry hry.

!Spoiler! :
Manželovo tajemství pro mě přestalo být tajemstvím hned, jak se v knize objevila zmínka o té tragické neobjasněné události. Podle mě však nebyla nejpodstatnější doba jeho odhalení, spíše pocity a myšlenky, které nás v souvislosti s tím napadnou. Míra viny, trest, odpuštění..
Asi se nám hned tak nestane, abychom objevili v minulosti svého partnera něco strašně temného, ale pokud ano, jak bychom se k tomu postavili ? Druhý případ, odkopnuté manželky, nám však už tak cizí není. Děje se to běžně kolem nás, a možná i nám. Teď by se mohla jistě rozproudit diskuse, jak na to reagovat..Vždycky je spousta možností. Autorka má však výsostné právo vyvolit si podle sebe. Věřím však, že se inspirovala řadou reálných případů ze svého okolí, i když občas nám to jednání hrdinek přijde zvláštní a přemrštěné.

K některým níže uvedeným komentářům:
Stejně tak, jako má každý spisovatel, jakožto duchovní stvořitel postav, právo dopsat, jak jejich život bude pokračovat dál (a mnozí to tak dělají), má právo napsat i jak by pokračoval, „kdyby..“ Liane nám tím chtěla ukázat, že tajemství jsou všude kolem nás a některá taková, že na ně nikdy nepřijdeme. Některá naopak taková, co měla zůstat skryta, proto ten odkaz na Pandořinu skříňku. Většina z nás by ji bohužel otevřela taky, na to vemte jed..
A co se týče holčičky s handicapem, která to bude mít v dnešním světě těžké, -jak si myslí maminka. Tak to celkem chápu. Maminky obecně mají tendenci vidět ve svých malých princeznách velké slečny a často si kladou otázky, jak obstojí. Navíc každá maminka byla taky jednou šestiletou slečnou a dobře ví, jak je svět dětí krutý a nemilosrdný ke každému, kdo je mrzák, nebo nějakým způsobem vybočuje..
I jiné autorky však dokážou napsat takový poutavý a hluboký příběh, navíc tenhle byl v něčem vážně malinko předvídatelný, proto 4 hvězdy.

kalinkacz
12.07.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a jsem naprosto ohromená! Svou dokonalostí se skoro rovná Prázdnému místu od J. K. Rowlingové… Jedná se o brilantně promyšlený příběh, který se na začátku jeví, jako 3 individuální příběhy, jenže ty se během celé knihy postupně začnou vzájemně propojovat… Co mohu doporučit, je udělat si seznam jmen a vztahů (což jsem si udělala i já), jelikož osob je v knize opravdu hodně a když si je čtenář vypíše, má najednou úplnou volnost a může se soustředit jen na literárně promyšlený děj… A autorce tleskám za Epilog! Ten byl naprosto výstižný a opravdu pravdivý! Okamžitě píšu na seznam knih k přečtení všechny knihy této autorky!

kulatina
12.07.2016 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná, ale v prvních kapitolách běží tři rozdílné děje s mnoha novými postavami, že jsem si skoro chtěla nakreslit strom, kdo je kdo, které dítě je čí, a jak se jmenuje čí manžel, pro množství postav jsem se pořád vracela, nakonec jsem se vrátila k těmto komentářům, kde jeden hlásil, že po prozrazení manželova tajemství se děj rozběhne. Opravdu, vydržte, a dočtěte do konce. Myslím, že kniha se dotkne každého, kdo musí držet nějaké tajemství pod pokličkou.

sgjoli
10.07.2016 4 z 5

Na začátku jsem měla problém se do knihy začíst, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Také tu bylo celkem dost postav, které se mi zpočátku trochu pletly. Ale cca od druhé třetiny mne kniha pohltila a já se nemohla odtrhnout!
Jednotlivé postavy jsou spolu dějově propletené a s každou stránkou navíc do sebe vše čím dál víc zapadá, až nám nakonec vše začne dávat smysl. Motiv viny, svědomí, osobní pomsty a jak se vyrovnat se svou minulostí tu hrají obrovskou roli a autorce se úžasně podařilo to zpracovat! Navíc se Liane vyřádila (v nejlepším slova smyslu) na samotných postavách. Je jich hodně a člověk se musí v nich naučit orientovat, ale autorka je vykreslila naprosto věrohodně, reálně a každá z těch postav je naprosto jiná, prostě úžasné!
Sice tento žánr nevyhledávám, není to úplně můj šálek čaje, ale tato kniha mne uchvátila a já si ji moc užila.

SimonaP
09.07.2016 4 z 5

Zajímavá knížka, moje první od této autorky. Po přečtení jsem nad ní ještě dlouho přemýšlela. Těším se na další knížky od této autorky.

jitka7655
09.07.2016 3 z 5

Oddechovka. Nápad fajn, postavy mají potenciál, příběh také, ale vše se tak nějak rozplizne.

wildprincess
05.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už se těším až si přečtu další od této autorky :)

Vladísek
03.07.2016 3 z 5

Kniha byla vlastnē o vinē a trestu. Ze začátku jsem byla trochu zmatená z toho množství postav, ale časem, kdy vše začalo do sebe zapadat, se mi kniha četla již mnohem lépe. Knihu doporučuji.

cérka
16.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední stránku a musím říct: líbilo, moc se mi to líbilo!
Mělo to šťávu, šmrnc a (ne)dobrý konec.

JanickaP
12.06.2016 4 z 5

Ja tedy dodavam chvalu na knihu...cely ten dej me okamzite vtahl...jen bych sama za sebe pocitala trochu s jinymi konci jednotlivych postav ;-) ale jinak skvela prace...

Jia
11.06.2016 5 z 5

Po všech těch 222 převážně spokojených komentářích vlastně už ani není co dalšího dodat, jen pochválit. Paní Liane Moriarty, moc se Vám to povedlo, skvěle vymyšlená kniha, díky a pište dál :-)

bookcase
07.06.2016 5 z 5

Opět výborný román, nemohla jsem se odtrhnout. To vyústění mě dostalo.

Aleh
01.06.2016 4 z 5

Poněkud netrpělivé čtenáře by mohl zdlouhavý úvod odradit, ale věřte, že to podstatné teprve přijde a naplno se rozvine…. U této knihy se začíná děj rozvíjet především až ve chvíli, kdy Cecília v podstatě náhodou a pak také díky poněkud divnému chování svého manžela Johna Paula odhalí jeho tajemství. Pak se těšte na pokračování… Cecilii toto tajemství naplno zasáhne do života. Do všech běžných každodenních činností se vkrádají myšlenky, které se točí kolem dokola tohoto tajemství. Rozuzlení přijde doslova až v samotném závěru. Celý příběh pak graduje v závěrečném epilogu.

renca106
31.05.2016 4 z 5

Zajímavé a řekla bych, že i napínavé do poslední chvíle. Udá se sám? Udá ho Rachel? Když jsem začínala číst nějak mě to nenadchlo, úvodní odstavec o Pandoře pak do toho hned Berlínská zeď. Měla jsem z toho docela strach, ale pak dostal příběh obrátky. Dokonce mi pak i slza ukápla což se mi už dlouho u žádné knihy nestalo. Takže vřele doporučuji k přečtení.

Punkies
30.05.2016 4 z 5

To prolínání dějových linek mi přišlo místy nudné.. občas mi to připadalo jako příběhy "paniček z předměstí", ale rozjelo se to, a knížka mě bavila. SPOILER - Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat změnu Cecílie, která si celý život myslí, že někoho zná a pak se ve vteřině vše změní. Její výbuchy nálad, nenávisti a srovnávání se se skutečností a tím, že už život její rodiny nebude nikdy jako dřív. I dějová linka Tess mě bavila, Rachel byla taková "nejnudnější", ale zase musím brát v potaz, že její životní příběh byl psaný z pohledu truchlící matky, která se se ztrátou své dcery nemůže vyrovnat. Ocenila jsem též polemizující konce, jaké by mohly být životy postav, kdyby....

Kniha hezky vystihla, že je život plný tajemství, a že nikdy nevíme, co by se stalo, kdybychom udělali toto, nebo neudělali tamto...

Mišmiš
29.05.2016 4 z 5

Tak nejdřív jsem myslela že knihu ani nedočtu. A teď vím, že by to byla veliká škoda.
Začátek je hodně velká nuda. Knížku jsem i odložila. Ale pak se to rozjelo a ja jí přečetla za den.
Moc hezký nápad, hezká myšlenka. A konec super.
Určitě stojí za přečtení.

hlavinka
18.05.2016 1 z 5

Snazila jsem se, ale proste jsem ji nemohla docist. Byla jsem uz za pulkou a stale jsem cekala, ze se dej zlepsi, ale byla to nuda. Skoda.

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

Kdo si počká ten se dočká.Nápaditá kniha se smutným koncem.A bacha prolínají se postavy