Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2873 752

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Petule5
02.03.2021

Bohužel tato kniha mě vůbec nezaujala, asi to bylo stylem psaní. Musela jsem se nutit do čtení..

AlbionFoxyFox
16.02.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a ani jsem moc nečetla, o čem má být. Když jsem dodatečně zjistila, že spadá do kategorie románů pro ženy, trošku jsem se bála, tento žánr mi je vzdálený, ale příběh byl skvěle poskládaný, napětí dodala nevyjasněná vražda a konec byl velmi překvapivý. Byť mi zpočátku dělal problém velký počet postav, kapitoly byly napsané tak, že jsem brzy měla jasno. Kniha mnohonásobně předčila mé očekávání.

hlentilka
22.01.2021 5 z 5

Perfektně promyšlená dějová linie, společně s hlavními hrdiny, kteří se postupně proplétají v ději. Cecilie - pro mě nesympatická žena - sluníčkářka, která dokáže vše vyřešit, se postupně v mých očích proměňuje a mění se na silnou ženu. Spisovatelka udržuje u čtenáře velké napětí, co vlastně manžel napsal své manželce v dopise? Nemohla jsem se od čtení této knihy odtrhnout. Překvapivé, mrazivé odhalení pravdy, hra s vlastním svědomím. Osud, který člověka vždy dostihne, v jedné vteřině se změní život malé holčičky. Prolog, který nutí přemýšlet nad absurditou toho všeho.

Ďobi-1968
17.01.2021 4 z 5

Začátek trochu nezáživný. Jinak pěkná ,romantická rodinná kniha. Čtení pro něžné pohlaví ????

Barča9
12.01.2021 4 z 5

Zajímavá kniha ze života. Nikdo neví, co by se stalo, kdyby.... Začátek se dobře rozjel, v polovině to bylo jen čekání na něco, ale konec mě potěšil. Doporučuji k přečtení

KatkaLas
23.11.2020 5 z 5

Je to nesmírně odlehčená četba, ale není se zač stydět, zvášť, pokud si chcete odpočinout a toužíte po nějaké romantice, která vás neunaví.

Julinka679
18.11.2020 4 z 5

Další skvěle napsaná a hodně čtivá kniha od Liane. U této autorky snad s žádnou knížkou nejde šlápnout vedle.
Opět originální příběh, který je vyprávěn z pohledu několika osob a který má hořkosladký konec jak je u autorčiných knih běžné.
Možná se mi líbilo více Na co Alice zapomněla než Manželovo tajemství ale i tak se jedná o skvělou knihu, kterou naprosto doporučuji.
Za mě tedy 4,5* a už se těším na další knihy od mé oblíbené spisovatelky :-)

Pine
28.10.2020 4 z 5

Jsem s touhle nenáročnou četbou spokojená. Moc mi vyhovoval styl, ze kterého přímo tryská, že za tímto počinem stojí žena - protože, jak by chlap mohl popsat těch tisíc myšlenek, co nám během vteřiny prolétnou hlavou? Moriarty z příběhu vytěžila maximum a jak se v závěru vše tak hezky letmo protlo, to byla příjemná třešnička na dortu. V epilogu se autorčina fantazie rozjela na neskutečné obrátky! No, po dočtení knížky budete mít pravděpodobně o čem přemýšlet.
Hvězdička dolu za občasné natahování textu.

janadibelkova
17.10.2020 5 z 5

Výborná kniha, určitě doporučuji jako dárek komukoli, kdo rád čte a chtěla bych moc upozornit na závěr knihy, protože ten je tak k zamyšlení, že jsem po dočtení dlouho přemýšlela o tom co mohlo být, kdyby...

raty
17.10.2020 5 z 5

S touto knihou jsem to měla trochu jako se zipem. Na začátku to tak nějak drhlo. Zoubkům se moc nechtělo zapadnout, pak se zadařilo, příběh se rozjížděl, a v druhé polovině to jelo jako po mýdle. Najednou byl konec. Pěkný příběh tří žen, jejichž osudy se propletou nečekaným způsobem, mě moc bavil.

vikaa
15.10.2020 4 z 5

Kniha plná vztahových tajemství, která možná měla zůstat navždy skryta. Život má ale jiné plány...Určitě vás během čtení, stejně jako mě, napadlo: "co kdybych se najednou octla v kůži Cecilie nebo Tess nebo Rachel"? Naštěstí nad tím můžeme přemýšlet v pohodlném křesle, zachumlaní do deky a s kávou v ruce. Nedaly byste si nadýchanou makronku?

Monika164
12.10.2020 5 z 5

Někdy je lepší nevědět.......

V_Klarka
15.09.2020 4 z 5

Pekna oddychovka, cetlo se samo :) Mam rada pribehy, kde jsou osudy postav propletene. Touto knihou me autorka nalakala precist si od ni jeste neco :)

medulinka
14.09.2020 4 z 5

Líbí se mi styl psaní autorky. Kniha se četla dobře, taková jednohubka, stránky ubíhají a najednou je konec. Příběhy ze života různých žen, tajemství z minulosti... čtení asi spíš pro ženy. Bavilo mě to.

Laf
04.09.2020 3 z 5

Knihou jsem se musela prokousat. Příliš mnoho osob a příběhů k zapamatování. Neustálé přeskakování od jedné postavy ke druhé. Velmi těžko se mi na děj soustředilo a zajímavější to začalo být až tak v půlce knihy. Z celkového hlediska kniha špatná není. Má dobrou myšlenku a na konci donutí člověka se nad vším zamyslet. Stálo to za ten čas :)

Lena78537
02.09.2020 4 z 5

Při čtení této knihy jsem se musela hodně soustředit, abych pobrala to množství postav a příběhů, které se navzájem prolínají až do samého konce. I když mě ze začátku úplně nechytla, záhy tomu bylo jinak a úplně mě pohltila. Skvělé čtení o tom, jak se to může v životě celé pěkně zamotat.. A nakonec skvělý Epilog. Doporučuji.

Zuzanka45
21.08.2020 5 z 5

Ze začátku mi přišla kniha zmatená, strašně moc jmen, které jsem si musela napsat, abych věděla kdo je kdo, ale po pár stránkách jsem se začetla. Bylo hezké jak se příběhy všech propojily. V knize se odehrálo tolik skutečností, jaké jsem ani trochu neočekávala. Za pár let se ke knize určitě vrátím. Hodnotím 4,45*

Jessybelle
14.08.2020 4 z 5

Zpočátku jsem si říkala, co to bude, protože jsem se nemohla začíst. No ale pak mě to zaujalo ... Příběh vypadá tak realisticky, postavy jsou propracované, i když některé na úder..
Člověka napadne, co by bylo kdyby...
V tom, že nevíme, co bude, je kouzlo života...

Johana
14.08.2020 1 z 5

Vůbec mne kniha nebavila, hrdinka Cecilia mi dokonce přišla jako sociopatka - ačkoli byla jistě míněna jako ta ubohá správná holka a oběť neovlivnitelných okolností... Přeskákáno.

PetraDD
13.08.2020 5 z 5

Kniha jen dokazuje, ze vse ma sve dusledky a drive ci pozdeji Vas, nebo nekoho blizkeho dostihnou:)
Co me nebavilo byly castI s Tess a Willem, nezajimave