Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2873 752

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

TerezaaBaarova
23.05.2022 5 z 5

Myšlenkou knihy je, že každý máme své tajemství. Příběh chvilkama zdlouhavý, ale příjemný, konec knihu vyzvednul.
Autorka proťala příběhy tří žen, mám ráda, když se v knihách protínají životy postav. Doporučuji, ale jednu hvězdu musím ubrat, protože Sedmilhářky jsou lepší.

Micandy
07.05.2022 2 z 5

Musela jsem se přemáhat, abych knihu dočetla. Nevyhovuje mi její styl psaní, vůbec jsem si knihu neužila. Tři postavy, přítomnost, minulost, neztrácela jsem se , ale nelíbilo se mi to přeskakování, působilo to jako pěkný chaos.
Bohužel, autorku už vyhledávat nebudu.

Mišák240
05.05.2022 4 z 5

Do knihy jsem se ze začátku nemohla vůbec začíst, ale od poloviny už se kniha četla dobře. Osudy tří žen, které se dřív či později propojí a nakonec ten (za mě) dost dobrý epilog.

Blazule
18.04.2022 2 z 5

Poslechla jsem si audioknihu a upřímně bylo to pro mě složité poslouchání, knihu samotnou bych asi nedočetla a odložila. Prostě mě to celé nějak nezaujalo.

haidy
12.04.2022 5 z 5

moc hezky napsana knizka a epilog me dostal, klidne to mohlo byt v knizce vic rozvedene!

mirinda973
07.04.2022 3 z 5

Tři příběhy, tři osudy a všechny se prolínaly. Že na sebe vše navazovalo a proplétalo se, mě bavilo asi nejvíc. Velmi čtivé, ale jinak spíš takový průměr...3,5*

Monisek.B
06.04.2022 4 z 5

Velice zajímavý příběh viděný z pohledu několika osob. Barvitě vylíčený. Někdy až moc.. Těch "co by, kdyby" bylo občas přespříliš a zbytečně to knihu natahovalo. Ale jako celek je to moc fajn, určitě doporučuji. (Kniha poslouchána v podání Terezy Bebarové.)

martineden
28.03.2022 3 z 5

Poctivý román nejen o vztazích a tajemství. Je zajímavé koukat na události více očima a přemýšlet, jestli ty postavy jsou kladné, nebo záporné. Ale jako jediný záporák mi z toho nakonec vylézá pouze jedna postava. Jo a škoda, že není víc prostoru věnováno paní ředitelce. Ta její postava mě snad bavila nejvíc.

jaroiva
07.03.2022 2 z 5

První kniha, kterou od autorky zkouším, a jak vidím, tak i poslední. Opět mě nezklamala nálepka Světový bestseller, která hovoří o tom, že má kniha jen přehnanou reklamu. Musím si na to dávat větší pozor.

Třetinu knihy plácání o tom, že neotevře dopis, přitom je každému jasné, že otevře, pak chvíli kousek zajímavý, a pak zase plácání, "co by, kdyby ...".
U této knihy jsem navíc zjistila, že může existovat ještě otravnější product placement než Ikea, a to je co říct!
Epilog navíc zřejmě už pak pracuje s nějakými paralelními vesmíry nebo co, nebo chtěla autorka moc moc sdělit, jaké všechny alternativy ji ještě při psaní napadaly.

Knihu jsem neodložila jen proto, že jsem to poslouchala v pěkně načtené audioverzi a bylo mi trochu líto vynaložených peněz a trochu interpretky, když si s tím dala takovou práci, než abych to nedoposlechla.

Emily82
04.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla v originále právě kvůli jednoduchému jazyku, přeci jen si v cizím jazyce netroufám na nějaké složité obraty. Nejprve jsem se nemohla začíst, což ale mohlo být i jazykovou bariérou, ale pak jsem se zase nemohla odtrhnout a knihu jsem zhltla.
Téma zajímavé a na procvičení cizího jazyka je to fajn. V češtině si vybírám jiné žánry.
Děj byl vcelku předvídatelný, ale líbila se mi psychologie postav a jejich jednání. Nejsympatičtější mi byl asi Connor a bylo mi ho nakonec docela líto. Ještě mám doma v originále jednu knihu této autorky, tak asi opět nepohrdnu.

papajapa
01.03.2022 2 z 5

Pro ty, kteří tento žánr čtou pravidelně je kniha asi dobrým počtením. Já četla díky ctenarske výzvě a nejvíce me zaujal epilog.

Nevr
03.02.2022 5 z 5

Přečetla jsem pár komentářů a překvapilo mě vlažné hodnocení. Mě se teda kniha moc líbila, zajímavý nápad i zpracování - když si člověk představí, že by byl na místě některých osob... No svět se točit nepřestane, ale nevím jestli bych to psychicky unesla. Oceňuji vykreslení postav a jejich jednání (opět u této autorky) a myšlenku, že není jen černá a bílá, a co by bylo kdyby... Za mě krásně vykreslený příběh několika osob, kdy jsem si během četby říkala, jak tohle proboha autorka vyřeší....

mats379
31.01.2022 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Očekávala jsem víc rafinovanosti, tajemnosti a hlubší psychologii postav. Děj předvídatelný, zbytečně rozvleklý, 3 hlavní postavy mi k srdci nepřirostly, bohužel...konec to zachránil, je poměrně zajímavý...také mně přijde kniha a autorka velice přeceňovaná, nebo je to tím, že je málo vynikajících spisovatelů???

maryska09
24.01.2022 4 z 5

Dobře napsaná kniha o nezvratnosti některých rozhodnutí a o náhodách života. Čte se jedním dechem a občas z ní mrazí. Doporučuji

pohoda58
23.01.2022 5 z 5

Knihu jsem si užila, doporučuji.

capricorn__
19.01.2022 3 z 5

S autorkou to mám jako na houpačce, ale "Manželovo tajemství" hodnotím kladně především hlubokým životním tématům, propracované psychologii hlavních postav a nelehkým zápletkám, se kterými se dle mého poprala velmi dobře. Líbí se mi i celkové poselství knihy, jako vždycky hodnotím kladně i její osobitý styl psaní, který v této knize lépe zapadl. Nedávám však plný počet hvězd kvůli určité plastičnosti příběhu, která svojí naivitou, některými vykonstruovanými dialogy a scénkami dělá perfektní námět na laciný americký film. Proto takový lepší průměr.

Faila
19.01.2022 4 z 5

Tuhle knížku jsem si užila od začátku do konce. Zajímavé zápletky, propletené příběhy, propracované postavy a hned několik nápaditých myšlenek, nad kterými budete ještě chvilku přemýšlet. Skvělá kniha!

veriszv
09.01.2022 5 z 5

Manželovo tajemství bylo moje první setkání s Liane Moriarty a určitě ne poslední!
Tuhle audioknihu jsem začala poslouchat, když jsem byla nemocná a nešlo mi s horečkou moc číst. No a nemohla jsem přestat…
Skvělý psychologický román, jehož děj se rozbíhá pozvolna, nicméně nakonec už to pěkně fičí! A navíc mě díky skvělému stylu psaní autorky bavil i ten pozvolný začátek.
Tři ženy, jejich propletené osudy a dokonale vykreslená psychika. Co s člověkem udělá vina? Touha po pomstě? Několik let skrývané tajemství? A co na to všechno řekne morálka?
Zkrátka tleskám a těším se na další knihu!

ptacicek
08.01.2022 3 z 5

Díky tomu, že jsem se do knihy zkoušela začíst s tří letou dcerkou, jsem se ze začátku trošku ztrácela. To střídání postav mi kapku dávalo zabrat. Když jsem si ale udělala čas a zacetla jsem se, četla se kniha fajn. Závěr a epilog mě rozsekal. Nikdy nevíme, jaká bude cesta naše a našich blízkých. Je fajn si občas uvědomit, že ať se snažíme jak chceme, nejde mít pod palcem úplně všechno...

Karoley
07.01.2022 5 z 5

Tři ženy. Tři osudy. Tři Pandořiny skřínky.

Náramně jsem se bavila! Tahle kniha mi vážně padla do noty. A epilog je naprosto perfektní.

"Nikdo z nás netuší, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Nejspíš je to tak dobře. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky."