Manželka mezi námi

Manželka mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375649/bmid_manzelka-mezi-nami-Q8b-375649.jpg 4 912 294

Která je ta druhá? Psychologický thriller o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. Ponořte se do příběhu Vanessy Thompsonové… Budete si myslet, že čtete o žárlivé ženě, která je posedlá snoubenkou svého bývalého muže. Bude vám připadat příšerná a pochopíte, proč ji manžel opustil a našel si náhradu. Budete si jistí, že znáte všechny jejich pohnutky i detaily tohoto milostného trojúhelníku. Jenže ať už si myslíte cokoli, mýlíte se. Dokážete číst mezi řádky a odhalit pravdu dřív, než obrátíte na poslední stránku?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Wife Between Us , 2017

P3_tis
24.02.2021 4 z 5

“ Nic není takové jak se na první pohled zda “ to je první, co mě napadne po dočtení této knihy.
Kniha, která je rozdělena na tři části a čte se opravdu pěkně. Nemá v sobě žádné složitosti ani odborné názvy či termíny - takové oddechové čtení.
Přiznám se, ze více jsem se začetla až po ukončení první části. Teprve tehdy mě to začalo skutečně zajímat a já si začala říkat: “Hergot, tak jak to teda bylo?” A pak uz jsem ji neodlozila. Rozuzlení bylo určitě zajimave, ale pripadalo mi, že autorky po touze napsat dokonalý triller, to trochu překombinovaly.

Pavlína2019
10.02.2021 5 z 5

Špička! Parádní kniha! Napínavé jako hrom. Nedokážete přestat číst. Výborně zkombinované. Kniha mě dokázala v půlce zmást, ale zorientovala jsem se. Prostě paráda, skvěle svižně napsané. Příjemný formát knihy. Všem doporučuji!

janamaxik
28.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

Peyka
18.01.2021 3 z 5

Spolupráce autorky a její redaktorky se vyplatila z hlediska komerčnosti. Kniha se stala bestsellerem v několika zemích a ke knize byla koupena dokonce filmová práva, obě autorky mají napsat scénář. Upřímně, jako film to špatné nebude. Žánr thriller se nikdy neokouká.

Nicméně, obávám se, že pro pravidelné čtenáře psychologických thrillerů je to slabý příběh. Já jsem odhalila zápletku kolem sté strany. První část jako vyšitá z Bussiho Černých leknínů, kde v závěru u některých proběhne maličký šok, ale zbytek je slabý odvar "Poslední paní Parishové," což je naprosto brilantní psychologický thriller, a čtenáři J. P. Delaneyho nebudou taky nadšení.

Konec byl suchý, jako by se snažily o rychlý závěr bez náboje. Epilog mě ale překvapil a pousmála jsem se nad ním.

Bohužel, u mě se žádné wow nekonalo. Tím nechci knihu hanit. Pro ty, kteří s tímto žánrem začínají nebo nečetli zmiňované tituly, to bude vcelku dobře vykonstruovaný (nikoliv psychologický) příběh dvou (nebo více?!) žen, které spojuje jeden muž. Kniha má vcelku dobré vnitřní monology, postavy přiměřeně umíněné ke svému postavení v příběhu. Dávám 65%

MartikB
16.01.2021 5 z 5

Teeeeda.....to byl hodně dobrý a zajímavý příběh. Kniha překvapila. Musela jsem se od ní nutit abych něco udělala,jak jsem byla zvědavá jak tonvlastně je a jak to dopadne...Za mě ????

Biba_with_Book
06.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Prvni pulku jsem se fakt nemohla odtrhnout. Hltala jsem stranku za strankou, sama v sobe si rozebirala postavy a snazila se odhadovat a cist mezi radky. Pak jak prisel ten zlom, ze Vanessa byla vlastne tou Nellie nebo co, tak uz ze me nadseni trosku opadlo. Namet skvely, jenom by to nemuselo byt tak prekombinovany. A zpetne vidim, ze ani jedna z postav mi nebyla sympaticka.

misha4005
30.12.2020 5 z 5

SPOILER

Přečteno za dva večery. Nemohla jsem se odtrhnout,jediné co bych vytkla je podobnost k Poslední paní Parrishové. Ale i tak mě příběh ohromně bavil.

5282
17.11.2020

Za me velke zklamani. Proste blby. Poslouchala jsem jako audioknihu a po 1,5 hodine byly postavy naprosto pruhledne - pokud jste pred tim cetli knihy typu Dalaney: Ta prede mnou nebo Ver mi. Do konce jsem to protrpela jen proto, ze jsem se chtela presvedcit, jestli to skutecne bude tak beckova (ceckova) kopie podobnych pribehu. A ano. Nicmene, kdo s timto zanrem zacina, mozna to pujde. I kdyz uvahy postav jsou dost predikovatelne asi jako v cervene knihovne. No, jesteze si kazdy muzeme vybrat podle sveho:)

VeruHoráková
10.11.2020 4 z 5

Miluju knížky, kdy jsou děj i postavy v počátku zamotané a pak najednou přijde zvrat a všechno se vyjasní. A to je právě případ téhle knížky! Za mě super příběh. V čem vidím mínus je to, že se kniha podobala Dívce ve vlaku, v druhé půlce zase knize Za zavřenými dveřmi. Ale, kdo tyto dvě knihy nezná, bude z knihy Manželka mezi námi opravdu nadšen.

janina66
26.10.2020 4 z 5

(audiokniha) Moc mě to bavilo poslouchat. Sice počátek velice pozvolný, ale postupně to začínalo být napínavé. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Mně osobně to nepřišlo zmatené, kdo zrovna vypráví. Vanessa, Nellie i Ema a výborné vztahové a rodinné propletence. Akorát mně vadilo, že nebylo osvětleno, jak to bylo s ovčákem.

Pine
18.10.2020 3 z 5

Přestože budete chvíli tápat, jestli teď vypráví příběh Nellie nebo ta druhá, přestože se párkrát dostaví pocit déjà vu, že něco podobného jste už četli, přestože Vám to bude připadat překombinované, průměrné i průhlédné, budete číst dál.
Kdo si libuje ve složitých vztahových pletencích, přijde si na své.

jana8352
10.10.2020 3 z 5

Ze začátku mě kniha trochu nudila ke konci čtení však nabralo na síle, dobrá knížka.

lenkavildomcova
04.10.2020 5 z 5

Napínavá, překvapivá. Přečteno jedním dechem...

Evaho73
27.09.2020 4 z 5

Vzťahový trojuholník dvoch žien a jedného muža ovplyvnených určitými udalosťami v ich živote, ktoré so sebou zdanlivo nesúvisia, ale nakoniec sa prepoja a odhalia prekvapivé vyústenie zápletky.
Celkom som si užívala nečakané dejové zvraty, ktoré ničili moje predpoklady pri odhadovaní ďalšieho vývoja tohto vzpletitého vzťahu.
Každá postava bola zároveň svojím spôsobom aj obeťou a nevedela som sa rozhodnúť, ktorá si svojim či už dobrým alebo zlým charakterom, získala moje čitateľské sympatie.
Nakoniec nie je to cieľom dobrého psychologického thrilleru ?
Asi áno, ale predsa bol koniec z môjho pohľadu až príliš prekombinovaný...

Keporkakyně
20.09.2020 3 z 5

Není zrovna med číst o tahle šílených a posedlých postavách. Jejich extrémní, přehnané chování bylo dost mimo mísu, s knihou mám tak spojené spíš nepříjemné pocity než nějakou zábavu.

kackahracka
18.09.2020 1 z 5

Říkala jsem si, že se na recenzi vyspím, že přece není možné, abych každou druhou knížku ocejchovala hodnocením "odpad". Usínala jsem naštvaná (kolik času jsem čtení věnovala), ale s předsevzetím, že se pokusím najít nějaký klad. Tak ano. Zvrat, dělící první část knížky od druhé, byl skvělý. Za ten si autorka rozhodně nějakou hvězdu zaslouží. Ale ten celkově tupý příběh!!!
Byla to tak nesmírná blbina, že stále váhám, jestli jsem to s tou jednou hvězdou přece jen nepřehnala. Prosimvás, nečtěte to.

BlueTer
11.09.2020 4 z 5

Kniha byla od začátku velmi čtivá a jak vám slibuje už obal knížky, tak nehledě na to, co si myslíte, tak si myslíte špatně.
Trochu mi vadilo části vyprávění, kdy vyprávěla, o tom jak vyprávěla, ale bylo to jen místy. Naopak mi vůbec nevadilo střídání pohledů, nebo luštění, kdo je kdo, protože mě to bavilo. Úplně vidíte, jak odlišné Nellie a Vanessa jsou. Opravdu velmi čtivé a napínavé až do konce.

annettka1098
29.08.2020 3 z 5

Autorky si se mnou hezky pohrály. Myslela jsme si, že to bude taková klasika, kdy za vše může samozřejmě zlý manžel. Po první části jsem ale měla pěkně zamotanou hlavu. Konec už mi přišel takový nereálný a trochu přehnaný. Čtení jsem si ale užila.

99jaja99
29.08.2020

Super knížka, a věřte, že manipulace a podobné chování mužů není nijak vzácné autoři to vystihli velice přesně. Jen ty majetkové poměry jsou nad naše poměry. I to chování okolí k týrané ženě je mistrně popsané. Doporučuji hlavně mladým naivním vdavekchtivým:-)

Mikanadeta
17.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Ani na minutu jsem se nenudila, pomalu na každé stránce překvapení. Opravdu super a fakt bych to nečekala.