Manželka 22

Manželka 22 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152751/bmid_manzelka-22-q5M-152751.jpg 3 284 110

Manželství je někdy jako bludiště, ve kterém ztratíme jeden druhého. A možná i sami sebe. Možná to způsobilo těch pár kil, které jsem přibrala. Možná to bylo tím, že jsme si po téměř dvaceti letech manželství přestali mít co říct. Měla jsem zkrátka pocit, že ztrácím sama sebe, přestože mě čeká ještě celá druhá půlka života… Co si s ní počnu? A pak se v mojí mailové schránce objevila výzva k účasti na anonymním internetovém průzkumu Manželství v 21. století… Ani ve snu by mě nenapadlo, jak zásadně to změní můj život. Předtím jsem byla Alice Buckleová, manželka a matka, učitelka dramatu a nadšená uživatelka Facebooku, který byl pro mě víceméně jediným spojením se světem mimo rodinu a práci. Teď je ale ze mě účastnice průzkumu s přezdívkou Manželka 22. A nějak se stalo, že moje korespondence s Tazatelem 101 nabrala nečekaně osobní tón. Brzy se budu muset rozhodnout – a to rozhodnutí zásadně ovlivní moji rodinu i manželství, celý můj život. Ale teď ještě ne, teď musím odpovídat na další otázky. Zjistila jsem totiž, že když se někomu opravdu upřímně svěříte, může to být nečekaně účinné afrodiziakum…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Wife 22 , 2012

Annyshga
02.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Příběh plný radostí a strastí jednoho dlouholetého manželství. Je zde hezky ukázáno, jak málo stačí k tomu, aby se dva lidé odcizili a jak těžké je vrátit staré časy zpět. Co si budeme vykládat, něco takového může potkat každého z nás, proto příběh působil hodně realisticky. Nebyly zde sice žádné velké zvraty a děj byl trošku předvídatelný ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo.

Alice mi ze začátku přišla jako každá jiná normální žena a neměla jsem problém si ji oblíbit. Když jsme se ale začali dostávat hlouběji do příběhu měla jsem ji plně zuby. Její neustále vsugerovávání si, že syn je gay a dcera má problém s jídlem mi vážně vadilo. Alicino chování k celé rodině po tom co se platonicky zamilovala jsem opravdu nechápala. Shazovaní manžela a neřešení problémů s dětmi to mi přišlo dost přes čáru. A v tu chvíli jsem měla radši jejího muže a bylo mi jasné kdo má největší podíl na úpadku vztahu. Škoda, že v knize nebyl taky jeho úhel pohledu.

Littlemonday
22.05.2022 4 z 5

Manželka 22 - Melanie Gideon

Knizka, ke ktere jsem se dostala diky knizni stafete. ️

A je to tady zase, thrilleromaniacka se dostala k dalsimu romanu.
Uz jsem se psychicky smirila s tim, ze roman je mila knizka, kde se obcas sice dejou spatny veci, ale vetsinou to skonci happyendem (nebo alespon pro hlavni postavu) a taky obcas postavy nejednaji zrovna pragmaticky. Takze s timhle uvedomenim je pro mne daleko jednodussi cist tenhle zanr.

Alice zrovna proziva rok, kdy je ve veku, kdy zemrela jeji vlastni mama. Ma dve pubertalni deti, manzela, ktery se ji po dvaceti letech odcizuje a psa, ktery cura manzelovi na polstar.
Do e-mailu ji prijde pozvanka do manzelskeho pruzkumu, kde se z ni stane Manzelka 22, ktera anonymne odpovida na otazky od tazatele z vyzkumneho centra.
Dokaze si diky pruzkumu vzpomenout, jak moc ji je s manzelem a rodinou fajn nebo to dopadne vsechno uplne jinak?

Musim rict, ze prvni cast knihy pro mne byla trochu zdlouhava, trvalo mi se zacist.
Od druhe casti se knizka zacala rozjizdet, dej plynul, pruzkum plynul a tak nejak se pomalu rozpinal i muj vztek na Alice. Jeji nelogicke a sobecke pofnukovani, to jakym stylem (ne)resila rodinne problemy a predevsim to, jaka byla manzelka me stvalo. Nespocitala bych momenty, kdy mi hlavou bezelo: “Ty jsi fakt pitoma!”
Samozrejme nebyla sama, kdo v knizce jednal naprosto iracionalne, ale bez toho bychom asi nemeli o cem cist.
Kazdopadne skvelej napad na zapletku, moc dobre se to po prelouskani zacatku cetlo a tema bylo tak chytlavy, ze jsem dokonce byla donucena pribuznou cist poslednich 130 stran nahlas! Tak jsme pak mohly nadavat spolecne.

Suma sumarum - stvala me predevsim hlavni postava, ale knizka byla ctiva a tema a napad tak chytlavy, ze zaujal i nekoho, kdo to necetl od zacatku! Takze za me stoji za precteni! ️

Davam 4/5 ⭐️

Budu moc rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat take na IG: @little.monday ️️️

slaska77
26.01.2022 4 z 5

Zápletka knihy se dá poměrně rychle odhalit, takže přes 3/4 knihy člověk jen čeká, jestli si to myslí správně a trochu doufá, že ne, i když s každou kapitolou ho autorka okatě přesvědčuje o tom, že až tak jednoduché to bude. A ta okatost mi asi vadila nejvíce. Manželka mi tak trochu lezla na nervy, tím, jak řešila více sebe než své dospívající děti, jak odešla z domu, i když jí přijela návštěva, nebo jak jí byla ukradená práce, ale druhá půlka knihy je výrazně lepší, dá se říct, že se trošku polepšila, no zvažovala jsem 4 hvězdičky, tak kvůli nezvyklému konceptu je nakonec dávám, protože mě to nakonec i bavilo. Jen si budu muset od americké kultury trochu oddychnout-)

Zuzulinka
11.06.2021 2 z 5

Nebavil mne způsob, jakým byla kniha napsána.. Rovněž mne trochu zklamal konec příběhu. Jinak fajn nápad.

hlentilka
03.02.2021 1 z 5

Myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly celkem fajn, ale nebavil mě způsob, kterým byla tato kniha napsána. Zdálo se mi, že je překombinovaná moderními prvky - chat, emaily, FB, atd.... V určitých okamžicích i divně vložená přímá řeč - jako divadelní scénář. Mnoho těchto prvků mi připadalo zbytečných. Když jsem se v závěru knihy dočetla, kdo stojí za osobou TAZATELE, tak mě těch 30 stránek (dokončení příběhu) přestalo zajímat.

kniha
19.11.2019 5 z 5

Výborná knížka. Četla jsem ji už dřív a je pro mě nezapomenutelná. Překvapivý závěr.

jana9561
08.08.2019 3 z 5

Do nápadu jsem vkládala naděje, nakonec poněkud nudná kniha, nedoporučuji.

bigben
30.07.2019 3 z 5

Ale jo, začátek docela jel, ale přesšťastlivý konec mě dostal:-( a navíc jsem mě to donutilo zapřemýšlet o vlastním vztahu :-)

deedulka
20.06.2019 2 z 5

Tak tohle bylo velké trápení. Tak táhlý a nudný děj jsem dlouho nečetla. Už jsem se chystala knihu zahodit a nedočíst, ale nakonec jsem se překonala. Forma průzkumu a pokládání otázek mi nesedla a přišla mi jako sezení u psychiatra/psychologa: Jak jste se seznámili, Kdy jste si uvědomili odcizení.... nuda, nuda nuda. Až nějak úplně ke konci mi přišlo, že se něco děje. Nicméně odhalení bylo jasné už cca polovinu knihy, které by neuškodilo zkrátit na polovinu. Proč to utrpení zbytečně prodlužovat na 430 stránek.

beruska
05.06.2019 3 z 5

Trápila jsem se do 120.stránky.... a pak jsem to vzdala :(...
Na knihu jsem se těšila a teď jsem moc ráda, že jsem ji měla pouze vypůjčenou z naší knihovny...
Za snahu autorky a pěknou obálku dám 3* :) ...

Jana1699
10.02.2019 5 z 5

Za mě super čtení.

EvikU.
24.01.2019 3 z 5

Ne snad, že by kniha nebyla hezká. Celkem šla. Ale nijak mě nenadchla a to jsem skoro cílová skupina. Myšleno tak, že hlavní hrdinka byla s manželem 20 let, já jsem 17 let. Konec byl překvapivě hezký. Jako oddychovka to šlo.

popelka7
21.01.2019 2 z 5

Nenadchne - neurazí.

Radka1911
15.11.2018 3 z 5

Odpočinková, nenáročná, pravdivá kniha.Ty čtenářky, které jsou ve stejné věkové kategorii jako hrdinka (i jako já), příběh vybídne k zamyšlení. Nelituji že jsem četla, a rozhodně souhlasím s komentářem bookcase - i já se v Manželce 22 občas a trochu, poznala.

babiočka
12.06.2018 odpad!

Tak tuto nudnou zpatlaninu jsem nezvládla dočíst ani na druhý pokus.

kneslova
29.05.2018 3 z 5

Tak mi to přišlo nic moc tato kniha, čím víc dozadu, tím víc nuda

caracol
17.04.2018 4 z 5

Kniha ani neurazí, ani vyloženě nenadchne.
Jedná se spíš o takový oddychový, odpočinkový nenáročný příběh. Přesto se pěkně čte, měla jsem ji za 3 dny dočtenou

Konec předvídatelný ..:)

jarmila6295
03.04.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - občas bych si sama měla položit tyto otázky :-)

lla.veronica
05.02.2018 3 z 5

Od téhle knihy jsem mnoho nečekala a mile mě překvapila. Ano, možná že příběh sám byl trochu moc romantické klišé, možná že mnozí čtenáři už v polovině knihy věděli jak to skončí..ale kniha je moc pěkně napsaná a po přečtení mě naplnila krásným pocitem a vírou v lásku. Někdy je potřeba přečíst si takovou knihu, zvlášť když máte svatbu na spadnutí a říkáte si jaké to asi mezi námi bude za třicet let :)

stju
07.12.2017 2 z 5

Ze začátku jsem knihu četla docela ze zájmem, ale postupně mi soustředění na příběh dost narušovaly vložené zprávy, které s hlavní linií neměly souvislost (mail, facebook...). Takže na rozdíl od tess-de-veles z diskuze, já jsem zatím skončila na stránce 248. Není mým zvykem knihu nedočíst, ale nevím... Pravda je, že mne některé příspěvky nalákaly na dobrý závěr, takže třeba dám knize ještě šanci. Budu informovat.

Melanie Gideon
americká, 1964