Manžel na objednávku

Manžel na objednávku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177433/bmid_manzel-na-objednavku-MV7-177433.jpg 4 365 114

Je tu nová Bridget Jonesová a jmenuje se Anna! Anna Blytheová si na svůj život nemůže stěžovat. Má skvělou práci v redakci časopisu, úžasnou nejlepší kamarádku a právě se jí podařilo sehnat nakladatele pro svoji knižní prvotinu. Potíž je v tom, že si neustále vybírá nevhodné muže. Brzy poté, co se jí zhroutí další vztah, najde Anna vizitku společnosti, jež má stejné jméno jako ona a kterou považuje za seznamku. Ze zvědavosti a pro tu shodu jmen si ji ponechá. A když jí pak nejlepší kamarádka oznámí, že se právě zasnoubila, rozhodne se z jakéhosi pocitu žárlivosti a vzdoru tu tajemnou agenturu vyzkoušet. Jenže ji čeká pořádný šok – nejde totiž o obyčejnou seznamku, ale o kancelář nabízející exkluzivní (a taky pořádně drahé) zprostředkování sňatků... O něco později se Anna ocitne v luxusním mexickém letovisku, kde se během pouhých dvou dní seznámí s Jackem, mužem, kterého jí vybrali, a provdá se za něj. A navzdory všemu očekávání to funguje! Alespoň do chvíle, než novopečená manželka odhalí, že ani Jack, ani agentura nejsou tím, čím se zdáli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Arranged , 2012

Evaho73
06.08.2017 4 z 5

Ľahká romantika, ktorej nikdy nie je dosť...

Lenka1204
28.07.2017 3 z 5

Celkem pěkná kniha, takové oddechové letní čtení, dávám 3/5, protože je to takový průměr :)

helenkan
10.07.2017 4 z 5

Hned od začátku jsem se začetla a skvěle si to vychutnala. Pěkná a hodně zajímavá romantika.

alzbeta4340
11.06.2017 4 z 5

Zajímavý námět - agentura na zprostředkování sňatků. Sama znám mladou ženu, která takových služeb v cizině využila, takže jsem mohla porovnat skutečnost s autorskou fikcí. Příběh není úplně mimo realitu, jen je zahalený v romantickém oparu. Prostě napsaný tak, aby udělal čtenářkám radost a poskytl příjemný oddech.

Adelin239
01.05.2017 5 z 5

Příjemná oddychovka :) knihu jsem našla náhodou a rozhodně nelituji, že jsem si ji zakoupila. Hrozně mě zaujal obsah knihy, takže jsem se hned po zakoupení pustila do čtení. Autorka si mě svým psaním získala a já se snadno začetla do děje.
Nakonec musím jen říct, že mi hlavní hrdinka ani trochu nepřipomíná Bridget Jonesovou :D, žádnou spojitost s ní jsem v knize nenašla...
Jinak můžu knihu jen doporučit :)

Kamienkova33
11.01.2017 2 z 5

Velmi ma zaujal namet, tak som sa do toho pustila ako do oddychovky, ale chybala mi tam nejaka iskra alebo nieco, co by ma ku knihe priputalo. Anne bola sympatacka, ale na Jackovi mi nieco vadilo.... v zavere som sa nutila k citaniu, preto iba 2*.

Vercutka
27.11.2016 5 z 5

Příjemná romanťárna, vřele doporučuji :)

baterka.gs
04.11.2016 5 z 5

Myslím, že tato kniha rozhodně patří do 21. století a novému způsobu randění. Velmi jsem se bavila a knížka byla naprosto oddechová a veselá. Je kolem mne mnoho single třicátnic, kterým toto určitě doporučím :)

kiraa
11.09.2016 3 z 5

Nechala jsem se nalákat na slogan "nová Bridget Jones", ale tak to pardón, fakt ani náhodou. Dá se říci, že je to taková pohodová plážovka, ale, že bych se lámala smíchy v kolenou? Zrovna tak důvod Jackovy ženitby byl hodně prazvláštní, čekala jsem alespoň masového vraha nebo lovce lidských orgánů:-) Ani vlastně nevím, jak to celý hodnotit. Tak snad asi jako koprovku bez kopru.

JessieEx
08.09.2016 4 z 5

Jedním slovem: příjemná! Moc příjemná knížka, příjemně nenáročná, příjemně romantická. Čekala jsem trochu něco jiného, ale přesto mě příběh nezklamal. Byla to samozřejmě oddechovka, nic víc jsem nečekala a očekávání, že se u ní skvěle odreaguji, splnila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, byla stejně trhlá jako já, takže jsem neměla problém se s ní ztotožnit. Rozhodně bych neřekla, že to byla hloupá nána, jen byla možná trošku naivní. Ale proč by nemohla i žena po třicítce věřit, že najde toho pravého a budou spolu žít šťastně až do smrti? Příběh byl také lehce naivní, ale určitě ne hloupý. Chvílemi velmi realistický, chvílemi nereálný, ale to už tak u příběhů s podobným námětem chodí. Ve stručnosti: Anna to riskne a zaplatí jisté agentuře docela velký balík peněz za to, že jí najde manžela. Opravdu manžela - jeden den se spolu seznámí a druhý den se vezmou. No a co by to bylo za romantiku, kdyby tento vybraný manžel byl tlustý a ošklivý? Jack je prostě sympaťák a oba dva si skvěle padnou do noty, až se nakonec zamilují. Už jsem si říkala, jestli to takhle opravdu skončí, bez jakékoliv zajímavější zápletky. Naštěstí přišel skvělý zvrat na poslední chvíli.
Trochu by mě zajímalo, jestli opravdu fungují takové agentury, jež zprostředkují svatbu dvou neznámých lidí... beztak jo, v Americe je možné všechno :)
Moc bych si přála, aby podle knížky natočili film a aby Jacka hrál Ron Livingston a Annu Amy Adams, protože přesně tak, jsem si hlavní hrdiny představovala!
A paní překladatelky bych se zeptala, proč musí tak prznit to jméno a nemůže nechat hlavní hrdinku, aby se prostě jmenovala stejně jako v originále Anna Blythe, protože pokaždé když jsem četla Anička, hrůzou se mi ježily vlasy!

Jarkatimka
06.09.2016 4 z 5

Bridget to rozhodně není. Marketingový tah vydavatele vyšel, protože si zřejmě většina čtenářů knihu koupila díky anotaci. Ač to Bridget nebyla, přečetla jsem si ji ráda, oddechovka. A četla se dobře a rychle:)

barbra7
05.09.2016

Jistěže. Tento pitomý blábol nemá absolutně nic společného s Bridget J. Bývalo dobrým zvykem se pod anotaci podepsat. Kdo tohle píše? Četl(a) knihu? Zaskočila jsem na Amazon, tam pochopitelně není ani zmínka o jakékoliv postavě z jakékoliv jiné knihy. Příběh hodnotí nějaká Leah Steward (autorka knihy Manžel a manželka) jako uspokojivý(!) a zábavný(!). V celé knize není jediná vtipná věta. Jen trapné, trapné, trapné. POZOR, SPOILER. Jako ženu mě uráží, že osoba, zpočátku popsaná jako příčetná, zaplatí obrovskou sumu za sňatek s mužem, kterého nezná. Podle popisu je nepřitažlivý a podle vyjadřování se jeví hloupý. Naprosto nesmyslné. Nejsem na úplném konci, ale protože se bojím, že se ta nána k němu vrátí, tak nebudu riskovat. Hvězda 0.
Vřelý dík DominaCZ za jediný rozumný komentář. Hvězda 0.

Pedruska01
21.08.2016 3 z 5

Kniha se nečetla špatně, byla to fakt oddechovka, jak má být. Trocha trápení, trocha romantiky a tak. Však příběh nebo hlavní hrdinku - to je fuk, nemohu brát jako přirovnání na zadní straně knihy, a to jako novou Bridget Jonesovou. Sice jsem její příběhy nečetla, ale díky filmům mám určitou představu. U Brigitky jsem se smála, až se za břicho popadala nebo aspoň usmívala, jak debil. Byl to komediant s trablema, ale Anna v téhle knize? Nedokázala mě rozesmát. Nápad ani příběh samotný není špatný, naopak, ale to přirovnání může mít pak následky v rámci hodnocení celkového příběhu od jejich čtenářů - protože ten se mi líbil.
Není to žádná topka, ale špatné to rozhodně není. Řekla bych, i že bych volila tak 3,5 hvězdy, protože klasický průměr to být nemůže. :)

argi111
12.08.2016 5 z 5

Knihu jsem zakoupila v Levných knihách, na doporučení, jako "skvělou oddechovku". Autorka si mě okamžitě získala a vtáhla mě do děje. Moc se mi líbila.

Liduka
07.08.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hlavně ta zápletka ke konci knihy, kterou jsem opravdu nečekala. S Bridget to tedy nemělo nic společného. SPOILER: Jediné co mi tam chybělo, že autorka neuveřejnila jak vlastně končila ona Jackova kniha.

cukrovka
26.07.2016 5 z 5

Výborně napsaná kniha, která se četla sama. Sympatičtí hlavní hrdinové i vedlejší postavy, zajímavá zápletka.

jluky
30.06.2016 3 z 5

Najprv som rozmýšľala, prečo to vlastne čítam...,potom som sa nejako tesne pred polovicou knihy dostala do bodu, že ma to chytilo a nepustilo a príjemne prekvapilo. Ešte dobre, že som sa nedala odradiť tým začiatkom... Ináč súhlas s Evelýny...

elisa194
15.06.2016 5 z 5

Kniha jese pěkně napsaná, dobře se čte. Oddychovka, která mě nezklamala. Ráda si ji v budoucnu přečtu znovu.

Terrez93
02.06.2016 5 z 5

krásně napsaná oddechová knížka, určitě po ní ještě někdy sáhnu. doporučuji přečíst

Samira
23.05.2016 5 z 5

Veliké a hodně milé překvapení. Zaujmou nejen skvělé postavy, ale především originální námět, který se podařilo maximálně využít. Kniha je výborně napsaná a navíc nemá jen jednu vrstvu a mnohé překvapí. Hned po dočtení jsem si pro ni běžela do obchodu, rozhodně jsem ji totiž nečetla naposledy.
Vřele doporučuji!

spisovatelé svatba

Catherine McKenzie
kanadská, 1974
2013  74%Manžel na objednávku
2012  73%Zapomenutá
2014  72%Tajomstvá

Kniha Manžel na objednávku je v