Manon Lescaut

Manon Lescaut https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45356/bmid_manon-lescaut-uqM-45356.jpg 4 1465 191

Hra o sedmi obrazech podle románu Abbé Prévosta. Hlavní hrdina Des Grieux se má stát knězem, ale zamiluje se do krásné Manon, kvůli níž se knězem nestane. Později se s Manon rozchází a stává se knězem, po dalším setkání s ní jí opět podléhá. Manon je nakonec vyslána do Ameriky (za trest), ale dříve, než se tam dostane, zemře na lodi Des Grieuxovi v náručí.... celý text

12kája34
15.05.2015

Básně moc nemusím, ale Manon Lescaut jsem hltal jedním dechem

Pawlisman
12.05.2015 5 z 5

Moc hezké romantické dílo plné poetiky a milostných citů a vyznání.

Makoves
06.05.2015 5 z 5

Neskutečně skvělé.

Sandik
21.04.2015 5 z 5

Manon je první a poslední můj hřích
nepoznat Manon, nemiloval bych
Manon je motýl, Manon je plavovláska
Manon je první a poslední má láska...

Alexander1918
12.03.2015 4 z 5

Tož Vítězslav Nezval vytvořil opravdu krásné dílo. Verše jsou jemné, citlivé, láskyplné, smutné ... Těch adjektiv by bylo opravdu moc. :) Co se týče epické části, no ... Manon promiň, ale byla jsi opravdu až moc naivní a lehkomyslná ...

katerina9455
17.12.2014 2 z 5

Knihu jsem přečetla kvůli povinné četbě, ale opravdu mě moc nebavila. Divadelní verze, kterou jsem viděla mě bavila mnohem víc :)

Filda
25.11.2014 4 z 5

Poetický útěk z Protektorátu.

warca
28.09.2014 5 z 5

Opravdu dojemný tragický příběh...
Kniha se mi skutečně velmi líbila a konec mě dohnal k slzám.
A to to byla povinná četba!
Se spolužačkami jsme dokonce toto veršované drama zahrály při vyučování.
Prostě srdcovka ♡

goldiex
31.07.2014 5 z 5

V okamžiku, kdy jsem jako dítě viděla v televizi inscenaci Manon Lescaut, jsem se zamilovala do Nezvala. A tato láska je věčná :-)

Filatov
26.06.2014 3 z 5

Poezie nikdy nebyla zas až takový můj šálek čaje, ale Manon Lescaut se celkem dobře čte, i když mi vadily doplňky popisující scénu, které mě rušily od čtení samotných veršů. Tuto poezii určitě ocení slečny, ženy a dámy. :)

ladyfromskye
15.06.2014 3 z 5

Je mi líto, ale zdejší nadšení z knihy nesdílím. Naopak, stala se pro mě velkým zklamáním. Snad proto, že jsem už četla takové knihy, jakými jsou Puškinův Evžen Oněgin, Rostandův Cyrano z Bergeracu, či, chcete-li české zástupce, Dykova Krysaře, Vančurovu Marketu Lazarovou. Ty a ještě několik málo dalších knih s podobnou tematikou nešťastné či alespoň složité lásky jsou pro mě docela jiný level. A to, promiňte mi, pane Nezvale, i po jazykové stránce. Zatímco k nim se ráda vracím, k Manon se už nevrátím (pokud tedy nepočítám plánové přečtení předlohy). Dvě a půl *.

Abekara
04.04.2014 5 z 5

Dílo je nádherně napsáno, byla jsem okouzlena.

kiková
03.04.2014

Manon.Moje milovana Manon.Nelze popsat,je to krasne.. jako duse spisovatele.Kniha na kterou nedam dopustit a navzdycky ji budu mit v srdci..

Šárka_D
08.02.2014 5 z 5

"Ať žije krása kocoviny!" Moje srdcovka, poprvé jsem četla jako sedmnáctiletá a velmi zamilovaná, v takovém duševním rozpoložení kniha krásně rezonuje :) Svou krásu neztrácí ani po vícerém přečtení.

fruitbueno
24.01.2014 5 z 5

Básník Nezval v nejlepší formě. To je tak krásné zpracování, dojemné, jemné, tklivé, smutné, plné nádherných obratů a formulací, že u každého rozboru člověk by nejraději zaplesal. Nádhera!

LucillaPeters
24.01.2014 5 z 5

Po dočtení verše "Manon je moje umřít pro krásu" mám pravidelně slzy na krajíčku. Jedno z nejcitlivějších vyznání a překrásné verše. Pan Nezval povýšil češtinu o pár příček výš :-)

LibriProhibiti
10.01.2014 5 z 5

Božská!

Martinka 135
07.01.2014 5 z 5

Manon, ach Manon. Není třeba více slov. Přenádherné verše.

MartinaF
20.11.2013 5 z 5

Moc krásný, ale tragický příběh jedné lásky. I přesto, že divadelní hry a poezii moc nečtu (sice nevím proč), tak tahle klasika mě opravdu bavila a každý verš mámivé Manon a chudého rytíře jsem si vychutnávala do poslední řádky.

pajatp
14.10.2013 5 z 5

ač podobné veršované či divadelní knihy moc nečtu, tato patří mezi mé nejoblíbenější... četla jsem již několikrát, většinou jedním dechem :-) Manon je můj osud :-)