Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy

Hrdinkou dvou detektivních příběhů je dvacetiletá, trochu výstřední Rune, která se řízením osudu ocitne v soukolí brutálních vražd, mezi profesionálními zabijáky a lidmi z pokraje společnosti, kde se sama stává vyhlédnutou kořistí. V příběhu Manhattan je můj život Rune zjišťuje, jestli dávno zapomenutý film náhodou neskrývá klíč k milionové kořisti z bankovní loupeže, kterou nikdy nikdo nenašel. Proč byl zavražděn stařičký pan Kelly, který si videokazetu s tímto filmem půjčoval stále dokola? A jak se Rune vypořádá s vrahem, který už dal najevo, že za sebou nehodlá nechávat žádné svědky? V druhém příběhu nazvaném Smrt pornohvězdy se Rune rozhodne natočit dokument o necudně proslulé herečce Shelly Lowe. Po prvním setkání však umělkyni umlčí vražedný útok – a její smrtí série bestiálního násilí ani zdaleka nekončí. Pátrání vtáhne Rune do světa pornofilmu se všemi jeho špinavostmi a krutostí, což ji připraví o iluze a možná i o život... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1351/manhattan-je-muj-zivot-smrt-pornohvezdy-1351.jpg 3.7171

Rune (1.)

Manhattan is my beat. - Death of a blue movie star (2001)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Iva B.

Neurazi, nenadchne! Jeffery to umí lip.

roro
18.05.2016

První příběh mne nezaujal,těžko jsem se prokousala,druhý byl zajímavější.

Lenča89
13.01.2016

Tento autor je skvělý!

ptavichripkaa
21.09.2015

Nuda nuda nuda nuda, neměla jsem sílu ani chuť knihu dočíst.

kleo9554
17.08.2015

Trošku nudnější než jiné knihy...

TaLu
04.07.2015

S hlavní hrdinkou jsem četla jinou knihu a líbila se mi natolik, že jsem zapátrala, zda s vtipnou, osobitou, ulítlou a pokud jde o hledání pravdy i paličatou Rune, neexistují další knihy.
A objevila jsem tyto dva příběhy v jedné knize.
A jsem ráda, že jsem objevila - bavila jsem se.
Svižně a dobře napsáno, překvapivé zvraty, jak to u tohoto autora znám z jiných knih.
Podle mne prima čtení na dovolenou.

evafort
17.01.2015

Od Deavera jsem četla lepší, proto jen 4 hvězdičky, ale stejně moc podařená kniha a sympatická hlavní hrdinka.

Helianthus
17.01.2015

Nebyla to špatná kniha, ale prostě jsem od něj četla knihy, které se mi líbili a mám je raději daleko víc.

astroweb
22.11.2014

Zpočátku to vypadalo na téměř klasickou detektivku, pak se ale rozjel skutečný Deaver, včetně překvapivého konce. Hezké.

soukroma
19.10.2014

Manhattan je můj život: velmi příjemné překvapení, příběh starý čtvrtstoletí dýchá atmosférou ještě starších klasických amerických detektivek. Milý oddech od děsivých thrillerů současnosti. Bonus - neotřelá mladá hlavní hrdinka Rune, která mi v mnohém připomněla současnější Rose z dánského oddělení Q. Ideální čtení pro milovníky starých filmů a filmového průmyslu, bankovních loupeží a nájemných zabijáků, charakteristického života Manhattanu a jeho nezávislých obyvatel,... a veskrze amatérského pátrání. (95%)
Smrt pornohvězdy: celkem slibně příběh začínal, ale Rune už mi nějak přestávala být sympatická (trochu dětinská a tvrdošíjná). Konec byl pak ohňostroj neuvěřitelných zvratů a šíleností...Ideální čtení pro milovníky pornoprůmyslu a pyrotechniky. (70%)

Petr K.
18.10.2013

Jsou to dva pribehy, tak se podivam, na kazdy zvlast.
Manhattan : Bohuzel jsem jako prvni knihu cetl ,,Zhave zpravy,, coz je az treti dil s Rune, takze zacnete od Manhattanu, kde se s Rune seznamite. Pribeh neni spatny a dokaze vas pripoutat ke knize. Navic me vyhovuje delka 250 strankoveho thrilleru. Nemam namitek a doporucuji.

Pornohvezda : Tak tady si myslim, ze uz je pribeh trochu ostrejsi a brutalnejsi (coz je jen dobre). Opravdu jsem to cetl jednim dechem a byl napjatej. Ale ten konec! Nechci nic prozradit, ale ta konecna scena pro me byla trochu k smichu a hodna spis do Hollywoodskejch dojaku a nesedne mi k Jefferymu. Docela by me zajimala reakce ostatnich ctenaru, co na to rikaji. Ja bych poslednich 10 stran (nebo kolik to bylo) Uplne vypustil a nechal to tak :-)

Ale jinak se u cele knihy a u pribehu s Rune nudit nebudete, to mohu zarucit. Podle me to v Deaverove tvorbe patri k tomu lepsimu. Prectete si to a uvidite.

antonio13
14.01.2013

Kniha která nezklame....Doporučuji k přečtení

Kakajko
10.01.2013

Přečetla jsem, ale raději mám příběhy s Lincolnem Rhymem.

lanusinka
25.10.2012

První kniha od Deavera kterou jsem přečetla, a musím říct, že Rune mě neskutečně bavila. Kdybych měla o 1000% víc kuráže, byla bych jako ona. Její životní postoj "nejhorší ze všeho je bejt suchar" je mi neskutečně blízký.