Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty

Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31471/mamma-mia-na-materske-s-trojcaty-31471.jpg 4 38 13

Jackie Cluneová je herečka a rozhlasová reportérka, vystupuje v zábavných pořadech „na stojáka“. Toto je její první kniha. Představte si, že jdete na běžnou lékařskou kontrolu a dozvíte se, že čekáte trojčata… Přesně to se v prosinci 2004 stalo Jackie Cluneové. To těhotenství bylo skutečně „náhodné“ - nebylo výsledkem umělého oplodnění a její první dcera neměla v té době ještě ani rok. Jackie a její partner měli mít najednou čtyři děti místo jednoho. Její první reakcí byla touha praštit lékařku, která jí tu zprávu sdělila. A potom taky některé své přátele, když si musela vyslechnout jejich soucitné komentáře: „Ach bože, život ti skončil“ nebo „No, mohlo to být horší, mohla to být rakovina.“ V této knize se dozvíte, co se odehrálo od prvního ultrazvuku až po první Vánoce s trojčaty a jaké to je přivést na svět tři děti naráz.... celý text

Humor Literatura česká
Vydáno: , Jota

Extreme motherhood

Ana72154
18.03.2022 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodně v knihovně v sekci Právě vrácené. Nedokázala jsem se při jejím čtení odtrhnout. Skvěle napsaná a vtipná.

tygřímáma
12.06.2020

(SPOILER) Úsměvné vyprávění maminky 4 dětí - 18timěsíčného batolete a trojčat.
I 4 děti se nechají zvládnout s grácií a humorem, aniž by utrpěl partnerský život.

Jane007
17.07.2018 4 z 5

Jelikož jsem v současné době na mateřské s naším malým tornádem, úžasně jsem se u knížky pobavila a odreagovala. Doporučuji všem maminkám

azeret92
16.01.2018 2 z 5

Musím říct, že na tuto knihu jsem se velice těšila ( snad i proto že má hezkou obálku) ale po pravdě mě velmi zklamala. Ač jsem se snažila jak mohla , nedočetla jsem ji. ( moc se mi to nestává, že bych nechávala knížku rozečtenou.) První část, kdy je autorka těhotná a neustále hledá informace aby děti neměli nějakou vadu mi přijde depresivní ( aspoň na mě to tak působilo) , takže po této části jsem knihu odložila, nenadchla mě.

Jirinamac
15.01.2017 4 z 5

Líbila se mi. S humorem řešené i okamžiky, kdy by se človek hroutil i při pouhé představě. Hodně štěstí a pohody.

Jirinamac
23.08.2016 4 z 5

Líbí se mi, že autorce nechyběl humor ani ve vážné situaci. Pro mne to bylo odpočinkové čtení.

Jozefina
18.05.2016

Kniha se dobře četla, je velmi zajímavé jak autorka prožívala těhotenství trojčátek a také po narození dětí. Měla hodně práce, radostí i kolikrát špatných situací. Hlavně ať děti rostou proradost a štěstí.

Leniiis
25.09.2014 3 z 5

Fajn knížka, mě takový druhy knížek nevadí, takže jsem se i zasmála a odreagovala se...nenáročný čtení.

Miselka666
18.11.2013 5 z 5

Moje první kniha od této autorky,a byla super. Zasmála jsem se v průbehu čtení nespočítaně a dokonale si dokázala představit,jak vypadá taková mateřská strojčaty,jelikož jsme sama matkou na MD. Neívm,jak by ji hodnotily nerodičky,já jako rodička jsem chápala všechny narážky a pocity autorky při průběhu těhotenství. Byla jsem překvapená jakým stylem se chovají Dr. v zahraničí k takovým vícerodičkám. Kniha se mi líbila a jetě jednou po ní určitě sáhnu.

Poutnice
09.10.2013 2 z 5

po pravdě: čekala jsem víc. Však autorka je přece bavička, ne? A taky ty ohlasy, jak je to vtipný...opravdu jsem se rozesmála jednou, zato pořádně a až na konci knihy. Knihu jsem dočetla do konce jen proto, že je to pravda a ne smyšlený příběh.

HDosoudilová
04.08.2013 5 z 5

Knihu jsem četla v těžké životní situaci, v první části knihy (těhotenství) jsem u knihy chvilkama brečela, občas mě to chytlo i v metru, takže lidi nechápali, kor když se podívali na obálku knihy....pak v druhé části jsem se spíš smála... autorku velmi obdivuju za její trpělivost a i to, že při výchově čtyř dětí zvládla ještě psát knihu, byť chápu, že to byla relaxace od dětí... ovšem doporuču všem matkám, které mají jedno či dvě děti a mají pocit, že nezvládají. Ať se knihu přečtou a zkusí si představit sebe v situaci autorky, myslím, že se jim uleví...nevím, jestli to byl účel knihy, ale rozhodně to má svá poučení:-)

papayka
20.07.2013

Knihu jsem dostala od kamarádky - zřejmě abych si uvědomila, že mít jedno hyperaktivní batole je vlastně sranda :-) Tento účel kniha plní, ale že bych se u ní nějak mlátila smíchy říct nemůžu. Mezi řádky je docela zajímavá sonda do stavu britského zdravotnictví (strašidelné) a britských trendů ve výchově (urputné).

kroftik
09.07.2011 4 z 5

Velmi obdivuji autorku za to, že v situaci, kdy měla doma čtyři malé děti, z nichž byla tři mimina, dokázala, k tomu všemu zmatku, stresu a kvaltu, napsat o nich i o sobě milou a vtipnou knížku.

mateřství

Autorovy knížky