Maminko, nezpívej

Maminko, nezpívej https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72198/bmid_maminko-nezpivej-f0y-72198.jpeg 4 50 12

Nakladatelství ALMI vydává knihu české autorky Jany Makovcové, matky dvou malých dětí. Jedno z nich je postiženo autismem, dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Ani druhé není bez problémů. Kniha "Maminko, nezpívej" je současný a skutečný příběh. Jana Makovcová popisuje rané dětství svých synů i to, jak vnímá svět kolem sebe její autistický syn. Čtivou formou seznamuje čtenáře s životem rodičů, vychovávajících "začarované" děti. Je to příběh o mateřské "dovolené", lásce a naději. Kniha, napsaná s nadhledem a humorem, není určena jen rodičům a příbuzným postižených dětí, nepochybně osloví i ty, kteří mají děti zdravé.... celý text

micha-ella
16.02.2023 3 z 5

Můj komentář zmizel, pravděpodobně proto, že byl částečně negativní. Zamýšlela jsem se nad tím, jak je naše naše zdravotnictví často zneužívané. Mohou autoři knih komentáře odstraňovat?

Johny_H.
14.02.2021 odpad!

No možná je to nespravedlivé, ale vzhledem k tomu, že jednotlivé kapitoly jsou časově na přeskáčku a paní v kapitole o něčem uvažuje nebo položí otázku a nikdy už ji nezodpoví nemohu jinak. Není to můj vkus číst nahodile zapsané myšlenky nějaké paní o jejím životě. Připadá mi to jako číst něčí deník. Pro mě je tato kniha velké ne.

Sponv
18.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, obdivuju autorčin přístup k životu a sílu k tomu všechno zvládat. Během čtení jsem se mnohokrát dojatě usmívala a pokaždé, když svitla naděje na zlepšení, jsem měla upřímnou radost. Děkuji, že jsem měla možnost nahlédnout do Vašeho života. Určitě si přečtu i druhý díl.:)

okeey
30.08.2020 5 z 5

Je 00:10 a právě jsem dočetla tento silný příběh a chlapečcích s autismem, obrnou, a dalšími postiženími. Vždycky jsem obdivovala rodiče, kteří se starají o postižené dítě a jsou stále silní a nevzdávají se. Ale mít dvě postižené děti? To teda klobouk dolů, ano je jasné, že nemáte na výběr a prostě musíte, ale obrovsky obdivuji s jakou vervou chlapečky učíte novým věcem, jak jste trpělivá a že jste se ještě nezbláznila. Kniha se čte jedním dechem, na jeden zátah a nutí k zamyšlení nad tím, čeho všeho si v životě nevážíme. Děkuji za tuto knihu a doufám, že to bude jen lepší a lepší!

buccaneerka
15.03.2019 4 z 5

Možná to bude znít nevhodně vzhledem k tématu skutečného příběhu, ale několikrát jsem se upřímně usmála.
Je to takové hořkosladké.

evicccka
21.06.2018 5 z 5

Pět bodů nedávám za nějak veliké literární dílo, ale za ohromnou odvahu, obětavost a hlavně mateřskou lásku! Více takových matek!

allebra
13.11.2015 5 z 5

Krásně napsaná knížka, oceňuji autorčin nadhled a přístup! Skvěle jsem se při čtení bavila, ale je mi jasné, že autorce moc často do smíchu nebylo! Také máme v rodině autistického chlapečka a některé situace se těm z naší rodiny velmi podobaly. Kdo podobné věci neprožívá, těžko si to dokáže představit.

knihamouder
12.12.2014 5 z 5

O životě a o tom jak se nezbláznit, i když nám život sází ránu za ranou. Humorná kniha, návod jak se radovat z maličkostí. Šikovná mamka a šikovní snaživý kloučci.

Helena Lacková
26.07.2014 5 z 5

Knihy této autorky, odkryly to co je většině uvajeno, poučí, ale i pobaví

Heyhey
11.12.2013 4 z 5

Obdivuji nadhled a otevřenost autorky. Kniha přinutí přemýšlet, ale netlačí a netíží. Doporučuji.

kackaj
19.04.2013 5 z 5

další krásně napsaná knížka ze života, kdo nemá doma podobné dítě, neví, co se s ním každý den zažívá, a díky paní Janě a jejím dvoum synům si to může prožít aspoň tady v knižní podobě

Joudinka
15.03.2012 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha, kde paní Makovcová popisuje svůj neobyčejný život a péči o dvě postižené děti.

autismus osudy lidí podle skutečných událostí

Jana Makovcová
česká, 1974