Maminka neříká pravdu

Maminka neříká pravdu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319300/bmid_maminka-nerika-pravdu-Zqt-319300.jpg 4 279 83

Jak věrohodné může být svědectví malého chlapce? Hledání pravdy, ze které mrazí… Tři a půl roku starý Malone tvrdí školnímu psychologovi Vasileovi, že jeho maminka není jeho skutečná maminka, a i když se zdá, že je to nemožné, psycholog mu věří. Jenže paměť dítěte je nestálá a vzpomínky rychle mizí. Vasile si musí pospíšit. Zprvu pátrá na vlastní pěst, ale když se mu nedaří zjistit skoro nic, jen to, že Malone se nikdy neodlučuje od své plyšové hračky Goutiho, s níž si povídá, obrátí se na policii. Policistka Marianne Augresseová má zrovna plné ruce práce s podivnou loupeží a vraždou, ale psychologovo naléhání ji přiměje, aby se případu malého chlapce věnovala. Kdo je tedy vlastně Malone?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

Maman a tort , 2015

alabra
29.01.2018 5 z 5

Zajímavá zápletka, příběh se jen pozvolna rozvíjel až do konečného závěru, líbí se mi styl autora, tajemnost, náznaky, proto odpouštím i drobné nedostatky. Napětí, vykreslení postav a hlavně pointa příběhu i psychologické vstupy byly přítažlivé až do konce. Pro mě dobrá kniha, vyhledám i další věci od tohoto autora.

mulder
09.01.2018 4 z 5

Vážka byla výborná, Černé lekníny slabší, ale dobré, Maminka neříká pravdu pro mě nejslabší z těch tří knih. Cením si snahy autora čtenáře překvapovat:-)

Dáduše
29.12.2017 2 z 5

Skvělý námět. Vyprávění bylo místy trochu utahané. Celkově se mi kniha docela líbila a některá rozuzlení jsem ani nečekala. Příběh mohl být trochu víc čtivý. Na konci ale všechny nápady dokonale zapadly na své místo:)

lucie2371
22.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila o hodně více než první kniha Vážka, kterou jsem od tohoto autora četla. Děj byl napínavý a závěr knihy přesně takový jaký mám ráda.

Ajrad1981
26.11.2017 3 z 5

Začátek mě nebavil. Fakt ne. Později to začínalo být zajímavější, ale rozhodně jsem měla problém s Marianne. Jak ta mohla šéfovat policejnímu týmu! Vždyť jen rozdávala úkoly, jinak převážnou většinu zásluh přisuzuji jejím podřízeným. Některé postupy mi přišly podivné, například jsem myslela, že při hledání komplice se prověřují bývalí spoluvězni. Nebo Vasilova smrt. Když zjistili, že to nebyla nehoda, a když věděli, co hledal, nebylo by logické si to okolí víc prohlédnout?
Závěr už byl takový, jaký měl být - napínavý. Teda až na poslední kapitolu, ta tam byla proč, proboha?! Už tak nesympatická Marianne byla díky tomu ještě nesympatičtější. Jinak klobouk dolů před Angie. SMSka plná hrubek, ale jako šachista by neměla konkurenci, její schopnost předvídat a myslet tak daleko dopředu mi přišla až neuvěřitelná.

Ale po většinu knihy mi v hlavě strašila jedna zásadní otázka, která nebyla zodpovězena - kdo měnil / dobíjel baterky?!

qydko
25.11.2017 4 z 5

Uf, Maminka konečně dočtena. Není to špatná kniha, není špatná ani zápletka, ale nějak jsem se do ní nezvládla ponořit. Ale myslím, že chyba bude spíš na mojí straně.

gordon13
23.11.2017 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, autor má styl, který se mi velmi zamlouvá, velice čtivý, nápaditý, originální náměty, prostě pěkné...

_ld91
04.11.2017 3 z 5

Kdyby měla o 150 stránek méně, asi by to bylo lepší... Těšila jsem se na ni moc, rozuzlení zajímavé, konec měl spád, to samé se ale absolutně nedá říct o začátku, takže částečně zklamání.

intelektuálka
28.10.2017 4 z 5

Tady mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a pochopila souvislosti jednotlivých nitek případu. Ale pak už autor rozehrál svůj obvyklý kolotoč nápadů, že každou chvíli je to jinak. Má originální náměty a umí je dobře rozpracovat. Doporučím se závěrem: netušíte, co všechno ví malé dítě!

EvkaB7
28.09.2017 4 z 5

Mně se kniha líbila a i dobře četla. Nápaditě promyšlená zápletka, jen takový pomalejší rozjezd, ale za půlkou se děj dostal do tempa a já ji nedokázala odložit. Určitě to nebude má poslední od tohoto, pro mě doposud neznámého autora.

LucieRossi
05.09.2017 3 z 5

Bohužel asi zatím letos největší zklamání. Děj byl hodně předvídatelný a co mi vadilo nejvíc, strašně nesympatická paní komisařka. Doufám, že Černé lekníny budou lepší.

evice26
05.08.2017 3 z 5

Kdybych si přečetla recenze na netu, mohla jsem asi ušetřit :-) Po Vážce jsem se moc těšila na další knihu autora, ale v první polovině knihy jsem se dost nudila :-( Pro další knihu Černé lekníny už půjdu raději do knihovny.

Danka1975
05.06.2017 3 z 5

K této knize jsem se dostala díky přečtení Vážky. . .Takže za mě: tak cca do 200. strany jsem se tak trochu ke čtení přemlouvala :-(, pak to jakože šlo. . :-))). .pointa, myšlenka, příběh, záměr super, jen kdyby nebyl na tolika stánkách. . . , ale na stranu druhou to mělo ke konci opravdu spád :-). .(ale stálo mě to úsilí :-( )..ještě na můj vkus zde zůstalo plno (aspoň pro mě) nezodpovězených otázek a právě díky konci jsem v knize začala listovat v začátku, za čož by měl být autor rád. . :-). . oproti severským, krvavým detektivkám prostě zase trochu změna, ale Vážka byla pro mě tak nějak lepší, ale doporučuji.
PS, ale ty poslední stránky mě fakt dostaly :-((. . chtělo se mi volat "hepl" :-(

Smiragl
27.05.2017 3 z 5

V rámci svého žánru dobrá kniha, příběh mne bavil, styl vyprávění také, ale nemyslím si, že bych si ji pamatovala i za rok...

Nela2
21.05.2017 5 z 5

Dobře promyšlená kniha s psychologickým rozměrem. Až skoro do konce mi nebyla jasná zápletka - autor vše odhaloval po kouskách. Líbilo se mi, jak nakonec dopadla situace s chlapcem. Jedinou výtku bych měla k úplnému závěru s komisařkou (ne vždy je happyend nutný za každou cenu).

blackdog
19.05.2017 3 z 5

Mne sa to celkom páčilo. Zápletka podľa mňa nebola vôbec tuctová. Oobčas to trochu škrípalo a nebolo všetko úplne domyslené. Ako keby to písal v časovej tiesni. Ako celok však to bolo "jedlé". Mne sa páčili jdenotlivé dejové línie, jednoducho to tak mám rád. Milujem Francúzsko, už som to viac krát písal, Bussi mi ho veľa nedal, ale dej mal asi aj preto slušnú dynamiku. Dal by som Tri a pol, ale nedá sa.

Zuuuza
15.05.2017 3 z 5

Kniha je v podstatě strhující, ale až od určitého okamžiku. Co mi hodně vrtá hlavou (když pominu neuvěřitelnost, s jakou vycházel dost složitý plán) je, jak Malone nabíjel baterky v Gutim. Nikdo se nad tím nepozastavil, ale vypadalo to, že se dá nekonečně dlouho nahrávat bez přehrávání původního záznamu a přehrávat donekonečna bez nabíjení.

M100
03.05.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale docela zklamání.

Davelka
22.04.2017 5 z 5

KRÁSNÁ KNIHA, NAPÍNAVA, TAKOVÝ KONEC JSEM OPRAVDU NEČEKALA.

radus
22.04.2017 3 z 5

Knížka byla docela čtivá, ale prvních dvěstě stran o ničem. Nebavili mě pohádky, které se odehrávaly v Malonově hlavě. Konec mě prekvapil, hlavne to, že komisařka nechala Angie utéct a celkově bylo rozuzlení příběhu zajímavé.