Maminka Markéta

Maminka Markéta https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90352/bmid_maminka-marketa-vOU-90352.jpg 5 7 5

Život matky Dona Bosca. Teresio Bosco nám na svěžích a barvitých stránkách představuje matku Markétu velice živě a přitažlivě. Autor je salesiánský kněz, profesor literatury a žurnalista. Velkou část svého života věnoval studiu a publikacím o životě a díle Dona Bosca.

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Matice cyrilometodějská

Vita di mamma Margherita. La mamma di Don Bosco , 2005

Atisa
23.12.2022 3 z 5

Mě tato kniha zase tolik neoslovila. Některé části ano. Ten úvod byl pro mě dost ostrý, obrovská dětská úmrtnost apod. To se mě velmi dotklo. Většina knihy byla však taková docela stručná, že jsem se do knihy moc nedokázala vžít. Někdy jsem se i nudila. Ale je to zřejmě dáno i žánrem. Překvapilo mě, že kniha sice je o mamince Markétě, ale zároveň je také hodně o jejím synovi Donu Boscovi.

Netopyr07
24.10.2016 5 z 5

Hezký životopis matky Markéty. Je zde zmíněno i hodně historických událostí, aby člověk pochopil, co se dělo v době vzniku salesiánské kongregace a jak žili lidé na vsi i ve městě. Škoda jen, že kniha neprošla jazykovou úpravou, jelikož evidentně přesný překlad způsobuje malinko kostrbatost skladby vět.

Shardlake
08.05.2014 5 z 5

Žena, která neuměla číst ani psát, nikdy nezískala ani základního vzdělání, celý život žila v chudých poměrech a nikdy nedosáhla lepší životní úrovně, přesto dokázala svým synům předat ten nejcennější poklad, který měla, a to víru v Pána Ježíše a Pannu Marii. Svým životem a příkladem jim ukázala, že přátelství s Pánem Ježíšem a Pannou Marií je nejcennější, co jim může předat.

Shardlake
11.08.2012 5 z 5

Opět krásná kniha od mého oblíbeného autora.

Faustynka
30.09.2011 5 z 5

Výborné dílo od skvělého autora.

Teresio Bosco
italská, 1931 - 2019