Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkou

Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404005/bmid_mami-pridej-Rda-404005.jpg 4 175 68

Je jí skoro čtyřicet, má dvě děti, lehkou nadváhu, práci, kterou nenávidí, a pocit, že se s tím nedá vůbec nic dělat (tedy ne s těmi dětmi). Ženy v jejím okolí jsou na tom podobně, i když každá z nich pojímá mateřství jiným způsobem. Jaké máte šance, když toužíte být alespoň ucházející matkou, a přitom nechcete, aby náplní vašeho života byly jen děti? A dá se krize středního věku překonat běháním?... celý text

Sova15
30.10.2020 3 z 5

Knížka je vtipná, být mladší, tak se v hrdince vidím. Fandila jsem jí, zvládnout domácnost, děti, zaměstnání, manžela a sebe je náročný pětiboj. Zná ho každá žena s dětmi. je dobrá, že vydržela a nakonec se jí povedlo....to nebudu vyzrazovat.

Olous1
25.10.2020 5 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a jsem za to velmi ráda. Lidičky to jsem se nasmála, je humorná a určitě se v ní najdete jako já. Perfektní relax, vhodná zrovna v této nelehké době covidové.

Olga980
29.09.2020 4 z 5

Vtipná kniha, příhody ze života, velice dobře se četla.

sasankava
17.09.2020 5 z 5

Výborná, humorná, čtivá kniha, ze života. Někdy jsem měla pocit, že se příběh odehrává u nás doma. Doporučuji jako oddychové čtení s pěknou dávkou humoru a zajímavými postřehy a glosami. Kniha mi připomněla 2 mé oblíbené knihy od Simony Monyové Matka v krizi a Matka v koncích.

Pechule
07.09.2020 4 z 5

Tak toto byla dobrá volba do Čtenářské výzvy, pobavila jsem se, čtení odsýpalo a občas jsem se v příběhu našla :-)

molisa
05.09.2020 5 z 5

Oddychová kniha... bavila mě od začátku do konce... chvílemi jsem se smála nahlas...

Akťavs
03.09.2020 4 z 5

je to odpočinkové čtení, ze začátku trochu nadsazené, ale postupně jsem si hlavní hrdinku i její snahu být super dokonalou matkou oblíbila, všechny ty příšerné příhody a nehody , které ji potkaly, i to prozření nakonec, udělat i něco pro sebe a nesnažit být stále dokonalou. Několikrát jsem jsem i rozesmála, myslím, že to stojí za přečtení. Já si ji zvolila do Čtenářské výzvy jako knihu, která vystihuje moje pocity ( jako matka 3 trochu odrostlých dětí mám s hlavní hrdinkou pár názorů společných), chvíli jsem váhala, jestli kniha vystihuje moje pocity, ale nakonec ano, dám si ji do výzvy, dokonce jsem se dívala , že bych si od autorky přečetla i něco dalšího, ale píše převážně pro menší děti, to už u nás není aktuální, škoda, čte se to opravdu dobře a její postřehy jsou zajímavé

JezinkaJ
22.07.2020 5 z 5

Dva dny jsem se na pláži smála nahlas. Za to je těch pět *. A možná je sloveso smála dost umirněné, asi jsem se i chechtala.
Vtipná charakteristika života, který všichni známe. Jak jen je mi autorčina sebeironie blízká. Kolikrát jsem v těch situacích viděla i sebe. Však se často smeju i sobě.
Moc mě tahle knížka pobavila. Má oblíbená hrdinka, již několikrát zmíněná Bridget Jones, má těžkou konkurenci.
Barboro, super, skvělé, knížka se Vám moc povedla.
Doporučuji k přečtení všem rodičům před i po zhroucení.

lenkaBajza
17.07.2020 4 z 5

Bohužel ještě nemám tak staré děti jako autorka, ale i tak sem se v některých situacích vážně viděla a dost se nasmála. Věřím ale, že až mé dcery dorostou do školkových/školních let, budu na alkohol myslet stejně často jako autorka:D
Nic moc se v příběhu neděje, přece jen je to jistý druh deníčku/zpovědi. Bavily mě ovšem postavy. Hlavní hrdinka byla super, její manžel Lukáš taky, a také Klára a v neposlední řadě bratr s Radkou:D Škoda, že u kláry i bratra nedošlo k žádnému "závěru" (jak to s nimi dopadlo?!), ale to už by asi byl jiný příběh:)
Příjemné oddechové čtení, doporučuji:)

Coucouha
25.06.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem si musela dávkovat, protože jsem se bála, že jí rychle přečtu. To byla prostě pecka! Několikrát jsem vybuchla nahlas smíchy. Tohle mě fakt bavilo! Určitě jsem ji nečetla naposled a budu se k ní s láskou vracet. Zřejmě mám novou oblíbenou knihu. Tohle mi fakt sedlo a v hodně situacích jsem se našla :)
Dokonce jsem pár úryvků četla i příteli a dost jsme se na tom nasmáli.

Beruska18
14.06.2020 3 z 5

Takové fajn čtení ze života takové normální mámy od dvou dětí a myslím si, že některé její příhody jsou opravdu trefné a leckteré z nás velmi blízké ...

Zdenas5
11.06.2020 4 z 5

I když mám děti už dávno odrostlé a takové vypjaté situace jsem neprožívala (nebo si to už nepamatuji), kniha se mi líbila a úsměv ze tváře se mi snad neztratil po celou četbu, což se mi už dlouho nestalo.

jankasvanka
09.06.2020 3 z 5

Kniha mě pobavila, několikrát sem se smála nahlas. Líbila se mi,jako relax doporučuji

Culina68
31.05.2020 5 z 5

Milý humor, nadhled nad běžnými životními situacemi, zdánlivě obyčejný příběh, který ale neopustíte. A úsměv na tváři po celou dobu četby. Knížka, na kterou se těšíte po vašem náročném dni.

Krchnaida
26.05.2020 4 z 5

Tento typ knížek většinou nečtu, ale musím uznat, že mě bavila. Téma mi bylo blízké, sem tam jsem se u čtení usmívala. Skvělá oddychovka :-)

sabca
10.05.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mi přímo sedla. Po dlouhé době jsem si to užívala a bavila jsem se. Rok života obyčejné ženy, matky 2 děti mě pobavil a několikrát rozesmál. Kniha se autorce moc povedla a doufám, že ještě něco podobného napíše. Humoristických románů není nikdy dost. Doporučuji

Petraxxx
01.05.2020 3 z 5

Příjemné počtení, ale nic víc, nic míň.

PetraBery
21.04.2020 4 z 5

Na knihu jsem narazila ve vrácených knihách v knihovně, a vzhledem k tomu, že mě zaujala anotace a hodila se i do výzvy, odnesla jsem si jí domů. A byla to dobrá volba, vtipné deníkové zápisky (ne)obyčejné uhoněné matky, svádějící dennodenní boje nejen s dětmi a časem. V několika případech jsem se jasně viděla, v několik opravdu pobaveně zasmála. Za mě pozitivní a příjemné překvapení.

Petule5
18.04.2020 5 z 5

Knížka mne bavila od začátku ke konci! Styl psaní a humor v tomto příběhu byl skvělý. Určitě doporučuji k čtení pod altánkem v teplých letních dnech :)

barunka2167
30.03.2020 5 z 5

Fajn kniha a dobrá oddychovka. Jelikož jsem na konci těhotenství, tak už se těším, až malou porodím a začnu běhat, ale s kočárkem :))

pro ženy výchova krize středního věku nadváha mateřství mateřská láska rodiče a děti

2020  82%Bokovka
2019  87%Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkou
2022  87%Vůbec o nic nejde
2016  98%Vánoce za dveřmi
2017  83%Ať jsou velcí zase malí!

Kniha Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkou je v