Máma

Máma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384098/bmid_mama-kiE-384098.jpg 4 148 56

Helga vše, co dělá, dělá s plným nasazením. Kolotoč jejího života byl naplněný touhou být dobrou manželkou, mámou i babičkou. Podařilo se jí to. Rodině vytvořila bezpečný přístav, naplněný láskou a pochopením. A i když syn i dcera jsou už dávno dospělí, mají svoje rodiny a svoje děti, nic se na tom nezměnilo. Vždy je ochotná pomoci, vyslechnout, poradit. Nečekala odměnu, no nepočítala ani s chladem a kritikou...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Mama , 2018

Lenka339
09.09.2020 5 z 5

Krásný příběh, velmi čtivé.

Beruska18
05.09.2020 3 z 5

Tyto knihy ze života mě baví a myslím, že každý se v nich najde. Čtou se tak nějak samy a zatím se mi neomrzely..

Safrika
15.05.2020 4 z 5

Krasne ctiva knizka ze zivota, bavila me a odpocinula jsem si u ni.

olma
25.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Po přečtení jsme ji chtěla koupit každému koho znám. On se v ní totiž najde opravdu každý. Máma, táta, dcera, syn, bratr, sestra zeď i snacha.

ritz
20.01.2020 5 z 5

Mám knihy autorky ráda, vždy zajímavý příběh čtivě napsaný.

Ála1968
02.01.2020 4 z 5

Knihy od této spisovatelky mě nikdy nezklamou.Jsou takovým milým pohlazením po duši.

polly43
17.12.2019 3 z 5

Vždy si ráda přečtu knihi Táňi Keleové,nikdy nezklame.

4xbabča
22.11.2019 5 z 5

Knihy od této autorky se mi vždycky hezky četly a líbily se mi. Ale tato je opravdu povedená, životní příhody starších manželů a známá pravda, že malé děti jsou malé starosti a dospělé velké starosti jsou i v tomto případě jasným důkazem.

m.valova
30.10.2019 5 z 5

Tyhle její knihy ze života mě baví i když jsou všechny vedeny zhruba stejným směrem,čtu je jedním dechem a zatím se mi neomrzely..

Monni
18.10.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Stylem mi to připomnalo knihy od Aleny Mornštajnové.
Moc se mi líbil vztah mezi Helgou a Oldou a byla jsem zvědavá jak dopadnou vztahy jejich dětí a oceňuji i postupné odhalování rodinných tajemství. Jen mě trochu zklamal konec. Možná mohla být kniha o pár stránek delší. Hrozně mě zajímalo jak to dopadne mezi Katkou a Matoušem a co na to bude řkat Helga s Oldou atd....

Acquenta
13.09.2019 3 z 5

Je to taková klasika od Táni, i když její předešlé knihy se mi líbily víc...tahle mě aspoň usvědčila v tom, že mám i po 10 letech s manželem vztah jako Helga s Oldou...:-) ...

1casper
08.09.2019 5 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky.
Děj vypadá, že je předvídatelný, ale zdaleka není.
V knize je plno lásky.
Doporučuji.

Květi62
20.08.2019 5 z 5

Tato útlá knížka je plná lásky a emocí. Máma, to není jen slovo, které hřeje. Máma je skutečná, její láska k vám, ať už jste dobří nebo ti špatní, je bezmezná. Její kritika vašeho chování, vás raní, ale zároveň vyprovokuje k zamyšlení a ke změně. Knížku řadím k těm, které se autorce hodně povedly. A to určitě proto, že i já jsem se už dostala do role chápající a radící mámy a milující babičky.

Aneleh
05.08.2019 5 z 5

Další velmi čtivý příběh ze života o vztazích mezi rodiči a dětmi. Autorka píše stylem, který zaujme, a to hlavně proto, že nepopisuje pouze samotný děj, ale hlavně nás nechá nahlédnout do myšlenek všech zúčastněných. Umí si skvěle hrát s textem a změnou písma nás vždy informuje, co se právě děje v hlavě každé postavy, jak hluboko v sobě prožívá danou situaci. Tak jsou hluboce vtaženi do děje i čtenáři, a proto se nám to tak krásně čte. Pohádkový konec se sice nezdá příliš reálný, ale autorka jím jistě chce poukázat na to, že i velmi složité vztahy a situace se dají při dobré vůli a správných rozhodnutích pozitivně vyřešit.

sabca
31.07.2019 4 z 5

Kniha o vztazích rodičů a dospělých dětí. Četla se moc pěkně jako všechny knihy této spisovatelky. Doporučuji

kudrdlinka
22.07.2019 5 z 5

Ráda čtu knížky od Táni Keleový, ikdyž jsou si dost podobné. Stačí mi 1-2 za rok. Tahle mi ale mimořádně sedla. Příběh je opravdu ze života, tentokrát rodičů dospělých dětí a jejich rodin, je hlavně o vztazích rodičovských a partnerských. Mně byl i hodně blízký, taky už mám děti, které si žijí svoje životy, i když zatím bez vnoučat, a kniha ve mě vyvolala spoustu otázek a emocí. Nejradši bych ji přečetla na jeden zátah, ale neměla jsem na to tolik času a taky jsem se snažila si ji aspoň trošku pošetřit - vydržela mi 2 dny :)

Judunaja
20.07.2019 4 z 5

Od paní Vasilkové mám přečteny všechny knihy. Čtivá, mnoho prvků z reality všedních dní, se kterými se dennodenně setkáváme. Oddychovka, u které mne trochu zamrzel rychlý konec typu "pohádka".... a žili šťastně až do smrti...

Babfija
14.07.2019

Moc hezky se čte. Myslím, že se v ní dost maminek dospělých dětí najde.

Mateo67
25.06.2019 3 z 5

Čtivá jako vždy. Během první strany vklouznete do děje a vyklouznete až s posledními řádky. Dobře nahozené a rozehráté reálné situace, kterým ovšem škodí stylistika - časté přeslazené obraty a konec, kdy všichni “hříšníci” během pár týdnů či dokonce dnů jako zázrakem prohlédnou a polepší se a změní. Škoda. Sympatický mi snad byl jen děda.

Januli
20.06.2019 3 z 5

Námět knihy o vztazích rodičů a její dětí není špatné téma, ale zase sladký konec úplně ve všem není přesně to, čemu zrovna i této knihy věřím. Ale oddychovka fajn.