Mám nad tebou moc

Mám nad tebou moc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407789/bmid_mam-nad-tebou-moc-pph-407789.jpg 4 464 159

Co by vás donutilo zasáhnout? Když Ella Longfieldová náhodou vyslechne ve vlaku rozhovor dvou atraktivních mužů s mladými dívkami, nemyslí si o tom vůbec nic – dokud jí nedojde, že ti dva právě opustili vězení. V ten moment se v ní probudí mateřský instinkt. Rozhodne se zasáhnout, ale něco ji od toho odradí. Druhého dne se ze zpráv dozvídá, že jedna z dívek – krásná, zelenooká Anna Ballardová – zmizela. O rok později je Anna stále ještě pohřešovaná. Ella trpí pocitem viny, protože nic nepodnikla, a zdá se, že není jediná, kdo jí to nemůže zapomenout. Někdo jí posílá výhružné dopisy – dopisy, díky nimž se bojí o svůj život. Výroční výzva odhaluje, že Annini příbuzní i přátelé skrývají nemalá tajemství. Dokonce ani její nejlepší kamarádka Sarah neřekla o tom, co se té noci stalo, úplnou pravdu. I její rodiče mají co skrývat. Někdo ale ví, kde Anna je – a hodlá si to nechat pro sebe…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

I Am Watching You , 2017

knihovna44
knihovna44
08.03.2024 5 z 5

Příběh se dobře četl a byl napínavý.

misa.lemperova
misa.lemperova
09.01.2024 5 z 5

(SPOILER) I přes mnohé negativní recenze tady si stojím za tím, že mně se kniha líbila. Je velmi čtivá, nutí číst dál a dál, jak je napínavá. Na konci mě také zaujala poznámka autorky o své osobní zkušenosti a tedy vlastně nápadu k napsání knihy. Kapitoly jsou kratší, což je pro mě příjemné. Střídání postav, z jejichž pohledu je příběh vyprávěn, ničemu nevadí, naopak dodává na větší napínavosti. Konec jsem nečekala, tipovala jsem kohokoliv jiného, ale ono vlastně žádné nápovědy v knize ani nebyly, není tedy snadné odhadnout, jak to vše dopadne. Každopádně - poutavé čtení!

Terka1975
Terka1975
24.11.2023 3 z 5

Příběh o hledání ztracené dívky očima její kamarádky, jejího otce, svědkyně z vlaku a vyšetřovatele. Je to psychologické rozpoložení všech zúčastněných a jejich rodin, kniha je velmi čtivá a konec je nepředvídatelný.

sun.from.ibiza
sun.from.ibiza
28.09.2023 3 z 5

Odpolední jednohubka. Neurazí, ani nenadchne.
Ella mi lezla na nervy, její chování mi nedávalo smysl.
Příběh se jinak četl velmi dobře a konec mě překvapil, což hodnotím pozitivně.

Twinny
Twinny
15.07.2023 4 z 5

Napínavý thriller, kde jsem nějaké věci tušila a nějaké ani náhodou. Nejdřív to bylo napínavé. Poslední čtvrtina byla dost zamotaná a přitažená za vlasy. Konec mě překvapil, neodhalila jsem to.

Lena79
Lena79
16.05.2023 3 z 5

Z počátku mě zarazilo sebemrskačství hlavní hrdinky Elly. Později mi už lezla na nervy. Jedním z malých plus jsou krátké kapitoly a střídání několika pohledů zainteresovaných osob. Kniha nenadchne ani neurazí

Kskaja
Kskaja
16.03.2023 3 z 5

Čtivé a napínavé. Taková rychlá jednohubka

Julinka679
Julinka679
12.01.2023 3 z 5

Průměrný thriller, u něhož vcelku rychle odhalíte zápletku a který neurazí ale ani nenadchne.
Od autorky to je moje první kniha takže nevím jestli její další knihy nejsou lepší ale zatím mě autorčin styl neoslovil natolik abych si je chtěla přečíst.
Příběh čtivý, myšlenka zajímavá ale nešťastně zpracována.
Hodnotím 3* s přimhouřenýma očima.

Heliandílci
Heliandílci
18.12.2022 5 z 5

Dobře čtivá kniha. Napínavá od začátku do konce s překvapivým závěrem

kreira
kreira
09.12.2022 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Kratší kapitoly a střídání ústředních postav vtáhly do děje živost a spoustu otazníků - od začátku do konce se něco odkrývá, děj se mění. Za mne plný počet hvězd, moc se mi líbilo

Majulle
Majulle
16.11.2022 2 z 5

Kniha čtivá, ale bohužel jsem zklamaná, čekala jsem od knihy více :)

Magdalenkačte
Magdalenkačte
24.10.2022 3 z 5

Ella jede večer vlakem do Londýna a společně s ni ve vagóně sedí dvě mladá děvčata. Více ji však znepokojí, když si k nim přisednou dva muži, o kterých se následně z rozhovoru dozví, že byli právě propuštění z vězení.
Ella se za nějakou dobu dozvídá, že jedno z děvčat zmizelo, a následně se rozjíždí komplikované vyšetřování a její hledání. Měla ve vlaku zasáhnout a celou situaci tím krokem ovlivnit?

Cely příběh je skvěle psychologicky vystavěn a čtenář stále přemýšlí, jak by se zachoval on

Youn@n
Youn@n
29.06.2022 1 z 5

Čekala jsem víc...

Lexie321
Lexie321
04.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha by mohla mať aj vyššie hodnotenie. Podľa mňa zápletka bola naozaj skvelá, postavy reálne a príbeh sa vyvíjal v dobrom tempe. Tiež by som knihu zaradila skôr k oddychovkam, ale na tých predsa nie je nič zlé. Určite odporúčam.
Spoiler:
Trocha ma mrzí, že vrah/stalker tam nemal viac priestoru aby čitateľ mal šancu ho viac podozrievať ale možno to bolo pre pribeh lepšie.

em75
em75
03.06.2022 4 z 5

Nic drastického, ale bylo to hodně čtivé. Zajímavý příběh, často jsem přemýšlela nad tím, jak bych se zachovala já.

Baru7
Baru7
24.04.2022 5 z 5

Na dnešní dobu netypicky nedrastický, ale i tak čtivý psychologický thriller.
Líbilo se mi přeskakování na různé postavy.
Až do konce jsem napjatě čekala, jak to dopadne a konec byl pro mě nečekaný, ale dobrý.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
21.04.2022 5 z 5

Ella před rokem jela ve vlaku se Sarah a Annou, které tam potkaly dva právě propuštěné vězně. Později se Anna v Londýně beze stopy ztratí. Ella bojuje s vlastními výčitkami, nenávistí veřejnosti, že ve vlaku nezasáhla, ale také se strachem, protože jí chodí výhružné kartičky.
V příběhu se setkáváme s rodinou Elly, rodinou Anny i druhé dívky, kamarádky Sarah. A o temná tajemství není nouze. Do děje zasahuje i bývalý policista Matthew.
Kniha mě moc bavila, super námět, děj i rozuzlení. Postavy jsou lidské a uvěřitelné. Další pecka od Teresy Driscoll.

zema.al
zema.al
04.04.2022 1 z 5

Myslela jsem, že největší problém budu mít se samotnou zápletkou a jak mi bude připadat nefér obviňovat někoho, že nedohlížel na cizí výrostky někde ve vlaku, bla bla bla... ale čert to vem... ta knížka mě skoro unudila k smrti. Nakonec mě ani nezajímalo kdo a proč to udělal, jak už jsem byla umořená neustálými popisy absolutně nezajímavých podrobností, které vůbec nikoho nezajímají a s dějem mají pramalou souvislost. Musela jsem se dozvědět, jaký model sporáku má rodina pohřešované, jaký odstín modré to je a kde jsou na něm umístěny čudlíky ?! Prý ano.

Knihomolka506
Knihomolka506
06.02.2022 4 z 5

"Víkendovka"
Někdy stačí málo a uslyšíte, co nemáte... Ella Lingfieldová je toho důkazem. Ve chvíli, kdy náhodou vyslechne rozhovor malé skupiny cestujících se jí změní život. Dva muži, dvě ženy. Vše by bylo v pořádku, kdyby muži nevyšli z vězení a pár dní nato nezmizela jedna z dívek - Anna.
Ella má peklo: včetně tisku ji obtěžuje také vyhrožujíci anonym.
Původně jsem měla v plánu negativní recenzi (ano už zase) , protože mi vše včetně děje přišlo nudné, zrychlené , chyběla trocha šťávy, ale hvězdičku navíc získala poznámka autorky, kde se svěřuje se svým osobním zážitkem, který její mysl nasměroval k napsání tohohle příběhu. Tím samozřejmě nechci říct, že si už nic od autorky nepřečtu. Jsem ráda, že jsem narazila na někoho dalšího.

martina6056
martina6056
07.01.2022 odpad!

Velké zklamání z knihy. Autorka utíká od hlavní linie, popisuje děje a osoby, které s dějem nemají nic společného. Hrozně zmatečně napsané. Na přeskáčku jsem ji dočetla.