Mám nad tebou moc

Mám nad tebou moc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407789/bmid_mam-nad-tebou-moc-pph-407789.jpg 4 468 159

Co by vás donutilo zasáhnout? Když Ella Longfieldová náhodou vyslechne ve vlaku rozhovor dvou atraktivních mužů s mladými dívkami, nemyslí si o tom vůbec nic – dokud jí nedojde, že ti dva právě opustili vězení. V ten moment se v ní probudí mateřský instinkt. Rozhodne se zasáhnout, ale něco ji od toho odradí. Druhého dne se ze zpráv dozvídá, že jedna z dívek – krásná, zelenooká Anna Ballardová – zmizela. O rok později je Anna stále ještě pohřešovaná. Ella trpí pocitem viny, protože nic nepodnikla, a zdá se, že není jediná, kdo jí to nemůže zapomenout. Někdo jí posílá výhružné dopisy – dopisy, díky nimž se bojí o svůj život. Výroční výzva odhaluje, že Annini příbuzní i přátelé skrývají nemalá tajemství. Dokonce ani její nejlepší kamarádka Sarah neřekla o tom, co se té noci stalo, úplnou pravdu. I její rodiče mají co skrývat. Někdo ale ví, kde Anna je – a hodlá si to nechat pro sebe…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Am Watching You , 2017

VěraČamková
06.01.2020 4 z 5

zajímavé téma včetně zápletky, jen musím říct, že za mně byla kniha příliš dlouhá a v určitých pasážích jsem už těšila na konec...

KáťaM.
02.01.2020 4 z 5

Mám nad tebou moc za mě rozhodně patří k těm lepším psychothrillerům, nevšední zápletka, autorka navíc od začátku rozehrává se čtenářem hru, ve které ho utvrzuje, že vrahem může být opravdu každý, to se mi líbilo, proto jsem chtěla číst pořád dál.
Oceňuji postavu svědkyně, to bylo originální, líbilo se mi, jak jsme v knize odhalovali životy jednotlivých postav. Vytkla bych trošku pomalý úvod a cítím takovou nedokončenost - během celého thrilleru mě provázelo víc postav, mrzelo mě, že jsem si nemohla přečíst i konec z jejich perspektivy. Knížku ale určitě doporučuji.

Gweny
30.12.2019 5 z 5

Thriller opravdu není téma knih, které bych aktivně vyhledávala. Mám ve zvyku se do postav i děje vžít natolik, že pak ztrácím kontakt s realitou. Tuhle knihu jsem si v průběhu roku objednala z knižního klubu jen proto, abych nepřišla o výhody členství. Nyní mohu s čistým srdcem říci, že jsem nečekala, že ji přelouskám během dvou večerů, protože se od ní nebudu moci odtrhnout. Ale stalo se.
Styl psaní mě vtáhl do děje hned od začátku, nenudila jsem ve chvílích, kdy byly vyprávěny částečky z příběhu životů vedlejších postav, hodně se mi líbil příběh samotného Matthewa. Nicméně tady jde hlavně o Ellu, z jejího pohledu je vlastně příběh vystavěn. V části o Elle se mluví Ich formou, v ostatních částech Er formou. Nutno říci, že tohohle si často v knihách ano nevšimnu, ale tady to na mě působilo vážně skvěle.
Možná, že lidem, kteří čtou hlavně thrillery, bude tahle kniha připadat nudná, ale u mě se tak nestalo. Nenudila jsem se ani minutu a ještě jsem na konci uronila slzičku. Za mě skvělá práce. Když ke konci vyšlo najevo celé tajemství, vzpomněla jsem si na knihy Agathy Christie. Taky své čtenáře dokázala do poslední chvíle držet v přesvědčení, že vědí na koho ukázat prstem. Jo, i tady jsem byla pevně přesvědčená o tom, kdo stojí za Anniným zmizením. A ono ejhle, zase špatná dedukce. :-)

Ivulka432
28.12.2019 5 z 5

Patřím do kategorie příznivců této knihy. Přišla mi velmi čtivá od první stránky. Vypráví o úhlu pohledu každého z účastníků, kteří měli, co do činění se zmizením Anny. Konec nečekaný - pachatele jsem si ani netipla. Těším se na další knihu této autorky.

PetraBery
23.12.2019 4 z 5

Čtivý příběh vyprávěný několika osobami. Co se stalo s Annou, která s kamarádkou Sarah vyrazila do víru velkoměsta? Mohla svědkyně Ella zabránit tomu, že se Anna nevrátila domů? Jednotlivé postavy prožívají celou situaci po svém, po roční výzvě o nezvěstné Anně se začínají objevovat nové skutečnosti, které vedou k překvapivému finále.

petula22
02.12.2019 4 z 5

Ta knížka je zajímavá, čtivá, líbilo se mi střídání kapitol - pohledy několika lidí...myslím, že čtyři hvězdy si zaslouží

Akkiki
26.11.2019 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Poutavý děj, zajímavé zápletky a nečekané rozuzlení. Můžu ji jedině doporučit!!

SilvieSisinka
20.11.2019 4 z 5

Kniha se četla velice dobře. Moc mě bavila i když zápletka průměrná.

anája
19.11.2019 5 z 5

Mě příběh bavil moc, od začátku do konce.Bylo to velmi čtivé a napínavé.Ze života.Mohu jen doporučit.

Leniii
15.11.2019 3 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila, strašně těžko jsem se začítala. Poslední čtvrtka knihy byla fajn, konec překvapivý, ale i tak hodnotím jen třemi hvězdičkami...

DenisaV
13.11.2019 3 z 5

Tuto knížku bych zařadila mezi průměrné detektivky. Možná je to tím, že poslední dobou jsem měla možnost přečíst podobných knížek víc, které byly mnohem lepší. Děj se trochu vlekl a postavy jsme měli možnost poznat pouze povrchově. Celkově mi knížka přišla jako marná shana napodobit jiné v dnešní době vycházející detektivní thrillery, ať už způsobem vyprávění nebo jednoduše snahou o promyšlenější rozuzlení.

vojteska70
10.11.2019 2 z 5

První polovina mně fakt nezaujala. Dočetla jsem, druhá půlka byla lepší. Ale stejně - nic moc

georginaa
08.11.2019 3 z 5

Tak z mého pohledu musím říct, že jsem měla ze čtení rozporuplné pocity. Nejdříve jsem nevěděla kdo ke komu patří. Ani jsem nepochopila, zda svědkyně znala ty holky osobně, aby mohla rodiče informovat, jak chtěla. Bylo to takové divné. Postupně se odkrývaly další a další skutečnosti, a nakonec to mělo smysl. S každou kapitolou se odkrylo něco málo a docela se ten příběh táhl. Každý z tohoto příběhu měl tajnosti, které vlastně pak udělaly příběh jako takový. Na konec jsem byla zvědavá jak to vše dopadne.

HelinkaS
05.11.2019 5 z 5

Zajímavé čtení

Ráčkajda
30.10.2019 5 z 5

Super čtení, mám ráda vyprávění z pohledu více osob, krátké kapitoly a když mě knížka chytne hned od začátku. Děj krásně ubíhal a držel mě stále v napětí, takže přečteno během dvou dnů.

Sara.B
28.10.2019 4 z 5

Kniha se mi moc libila, ale i přes velké zalíbení musím z mého pohledu jednu hvězdičku odebrat. Od knihy jsem čekala malinko více. Vím, toto je fráze poněkud ohraná, ale bohužel to tak je. Podle mého názoru se kniha v nějakých pasážích zbytečně moc táhne ... Pro mě, jako pro čtenáře, který se snaží vždy vydržet a nepřeskočit ani jediný řádek, to byl někdy těžký oříšek. Také jsem od příběhu čekala větší hloubku, ale to je jen můj pohled. Pro někoho bude příběh hluboký určitě až dost.
Musím však říct, že se mi na knize moc líbilo zakončení každé kapitoly. Každá kapitola vždy skončila velice napínavě a já díky tomu četla knihu velkou rychlostí. Také pohledy více osob knize dodávají jisté kouzlo.
Knihu doporučuji lidem, kteří mají rádi lehči krimi, u kterého si spíše odpočinou, než potrápí své mozkové závity.

Terrez93
22.10.2019 5 z 5

Za me super..kratke kapitoly, melo to spad, porad se neco delo ;) knizka prectena za vikend takova jednohubka :D super postavy i zaver ;)

RADOST
20.10.2019 4 z 5

Napínavé. Čtenář je neustále upozorňován na dosud neodhalené skutečnosti, které jednotlivé postavy v boji se svým svědomím raději tají. Děj tak graduje pomaleji, než by se mi líbilo. Rovněž chování hlavních postav mi připadalo málo věrohodné, jaksi nevyzrálé a těžkopádné. Přesto jsem četla se zaujetím.

janina66
13.10.2019 5 z 5

Tak za mě Super. Velice čtivé, krátké kapitoly se střídáním hlavních postav. Výborný příběh s nečekaným koncem. Typovala jsem jiné podezřelé. Dala bych i 6*

Ajina76
06.10.2019 5 z 5

Zase jedna skvělá knížka, od které se nešlo odtrhnout. Krátké kapitoly, zajímavý děj. Jen vraha jsem vůbec neodhadla.