Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40809/bmid_maly-princ-dy7-40809.jpg 4 16180 2190

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

matogeminimato
matogeminimato
22.11.2023 5 z 5

O obsahu tejto ,,knižočky" asi nemusím veľa písať.Vrátil som sa k nej po niekoľkých rokoch a je vlastne o tom,že v každom z nás by mal ostať kus dieťaťa a hneď by bol svet krajší

Beruska18
Beruska18
20.11.2023 5 z 5

Když jsem byla mladší, školou povinná, vím, že jsem příběhu nerozuměla. Na příběh Malého prince je totiž třeba dospět a uzrát. Nádherný počin!

angloumene
angloumene
17.11.2023 4 z 5

Poetika malého prince někoho zasáhne přímo do srdce a někoho prostě jen zaujme fantazijí nabité vyprávění o životě blízko smrti.

HynekBee
HynekBee
17.11.2023 5 z 5

K tomuto silnému dílu není co dodat. Každý si v něm něco najde. A pokud ne, ještě nenadešel ten správný čas.

Marianna496
Marianna496
13.11.2023 5 z 5

Môžeš ju čítať a čítať a stále v nej nájdeš niečo nové čo Ťa - mňa osloví,poteší,rozruší ...je to srdcovka.

18LenkA12
18LenkA12
09.11.2023 5 z 5

Kniha Malý princ patřit mezi mé nejoblíbenější díla. Filozofická pohádka plná moudrosti a pravdy. Pokaždé se dá vnímat jinak, vždy záleží na psychickém rozložení čtenáře. Knihu můžu jen doporučit.

Nathally
Nathally
06.11.2023 5 z 5

Když jsem četla tuto knihu jako malá, brala jsem ji spíše jako pohádku. Nicméně, když jsem si ji přečetla ve starším věku, otevřela se mi nová perspektiva. Zrazu jsem narazila na mnoho hlubokých myšlenek a sdělení, která mě donutila hlouběji přemýšlet. 'Malý princ' je skutečně kniha, která roste s čtenářem, a nabízí mnoho úvah o lásce, přátelství, osamělosti a životě.

Hanatas
Hanatas
04.11.2023 3 z 5

Tak já nevím, asi dělám něco blbě. Když jsem tuto knížku četla jako dítě, neoslovila mě. A protože pořád slyším Malý princ sem, Malý princ tam, dala jsem knížce šanci teď při čtenářské výzvě, v dospělosti a s dětmi na krku, ale pořád nic. Vlastně vůbec nevím o čem ta knížka je. Zvláštní. Možná za dalších 30let...

Štěpán88
Štěpán88
28.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Já tomu hadovi věřím a to ne jen proto, že mi to řekli na potítku! Začátek nic moc druhá půlka to však dohnala. Je mi trochu záhadou proč zrovna tenhle kousek, bouchl jako fidgetspinnery pár let zpátky. No do lásky jsem s dílkem nespadl, ale rozhodně souzním s princem, že děti to prostě umí prožít víc než NĚKTEŘÍ dospělý, kteří aktuálně konzumují 4520. díl Ulice. 39/52

Janulica
Janulica
27.10.2023 5 z 5

Knihu jsem četla jen jednou jako dítě a nechápala jsem, co na ní dospělí vidí. Nyní jsem si ji po třiceti letech koupila a znovu jsem se do ní pustila. Tolik krásných mouder člověk v knize nalezne. Neuvěřitelné.

marieskalic
marieskalic
22.10.2023 5 z 5

Moje srdcovka již od dítěte

Timkim
Timkim
16.10.2023 2 z 5

Tak jsem chtěl vědět, co na té knize všichni mají...moc jsem si nepomohl, nevím to do teď, ale co vím určitě, že nebude pro malé děti. Dokonce i mě, jako dospělého nudila. Děsný bláboly. Dvě hvězdy pouze jako respekt ke známosti autora a titulu.

Maki21
Maki21
14.10.2023 4 z 5

Knihu jsem si poslechla ve formě audioknihy a velice příjemně se to poslouchalo. Pro mě kniha byla velice příjemný odpočinek, zároveň tam bylo spoustu bodů k zamyšlení ale upřímně si nemyslím si že by se tato kniha měla řadit do kategorie pro děti.

Mirka320
Mirka320
06.10.2023 5 z 5

To je tak nádherná kniha. Nemám slov.

petruse162
petruse162
06.10.2023 5 z 5

Když chlapcovi bylo šest let kreslil zavřené a uzavřené hroznýše. Když svůj 1. obrázek ukázal dospělým tak si mysleli že je to klobouk. Což kluka hodně naštvalo, nikdy nemohl pochopit jak to dospělí nemohou vidět že je to hroznýš. Dospělí mu říkali ať se na to vykašle a radši ať se jde učit dějepis, zeměpis a mluvnici. Po několika letech se stal pilotem takže pomocí zeměpisu dokázal rozeznat Čínou od Arizony. Takže mohl létat po celém světě. Až jednou když letěl několik mil od obyvatelstva tak se něco stalo... Až najednou někoho potkal a ten mu něco řekl a z toho vykulil oči... Chlapcovi trvalo dlouho než zjistil odkud vlastně ten který mu něco řekl pochází..

perko
perko
03.10.2023 5 z 5

Nemám slov...

le21nka
le21nka
03.10.2023 4 z 5

Kniha, kterou můžete číst v každém věku a pokaždé z ní můžete získat něco nového.

Iva095
Iva095
26.09.2023 5 z 5

Příběh malého prince jsem četla už několikrát a určitě se k němu ještě několikrát vrátím.
Mohu jen a jen doporučit.

"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."

kajamentin
kajamentin
25.09.2023 5 z 5

Miluju tuto knihu!

PeťulaV.
PeťulaV.
23.09.2023 5 z 5

Svou velikostí sice malá knížka, ale obsahově skrývající velké poselství. Doporučila bych ji nejen dětem, ale i všem dospělým a kor v té dnešní době. Za mě krásný návrat do dětství a nádherná vzpomínka. Zase mě zahřála u srdíčka :o)