Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38346/bmid_maly-princ-maly-princ-mCG-38346.jpg 4 16222 2192

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám jistě bude tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později nejednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Benjiki
02.01.2016 3 z 5

Tahle kniha je....jiná. Ale nemyslím, že si zaslouží hodnocení jako to nejlepší. Celé je to takové, odpusťte mi ten výraz, nafetlé. Včetně kreseb. Má to být oslava dětské fantazie a nevinnosti? Místy je to spíš oslava válení se blázna v písku a ten závěr tomu moc nepřidá. Ale jo, líbilo se mi to, ne že ne.

Teri.Fishing
02.01.2016 5 z 5

Když mi knížku mamka četla před spaním jako malé, vždy u konce plakala a já nechápala proč. Když si Malého prince čtu jako dospělá, vidím tu mnohem víc krásy než dřív. Když jsem byla malá, chápala jsem příběh o růži a o lišce, ale ted vidím poučnost i v dalších příbězích. Takhle knížka mě chytá za srdce a mohu jí číst pořád dokola. Nechápu, že se někomu může nelíbit.

Natykantnerova
31.12.2015 5 z 5

Jako malé dítě jsem knihu absolutně nechápala a vůbec mě nebavila...
Až teprve loni kdy jsem hledala vhodné knihy k maturitě jsem Malého prince přečetla znova a naprosto mě zaujal a překvapil kolik v věcí je v něm shovaných...
K maturitě sem si ji samozřejmě dala a jen pevně doufala že si ji vylosuji, sice se tak nestalo ale jsem ráda že sem se k ní dostala a určitě si ji někdy přečtu klidně znova.
Takže knihu doporučuji, jen není podle mě pro děti pochopitelná...

Gabi90
31.12.2015 5 z 5

Ak dospelým poviete: „Videl som pekný dom z červených tehál, s muškátmi v oblokoch a s holubmi na streche..." nevedia si ten dom predstaviť. Treba im povedať: „Videl som dom za stotisíc frankov." Vtedy vykríknu: „To je krásne!"
Neuveriteľná kniha v ktorej asi každá jedna veta stojí nie za jedno ale za niekoľko prečítaní!

morava
26.12.2015 5 z 5

Uz ani nevim , kolikrat jsem tuto knihu cetla, nevim ani kolikrat ji jeste budu cist, nevim, co v knize hledam.Hledam snad odpovedi na otazky ? Snad, mozna, kdo vi. Tento pribeh urcite stoji za precteni a kazdy teto knize porozumi jinak, kazdy v ni hledame to sve.Tento pribeh nectete ocima!
"Oci jsou slepe, vidime jen srdcem."

Andylovehorse
20.12.2015 5 z 5

Phorbo-pleteš se.chodim do 4 třídy a knihu jsem plně pochopila.Představ si své rodiče.Mamka je růže a otec malý princ.Malý princ se stará o svou růži.Protoze proč?Protože je jediná na svete.Kdyz dosel k ruzovemu sadu,myslel si,ze jsou ruze stejne jako ta jeho.Jakmile ale potkal lisku a ta mu rekla,at se tam jde podivat jeste jednou,dozvedel se,ze jeho ruze je uplne jina.Protoze tam ty ruze si nikoho neochocil,a ty ruze si taky nikoho neochicily.

Phorbo
17.12.2015 1 z 5

elou dobu jsem v tom hledal nějaké metafory, co napsaný příběh může znamenat. Žádný klíč pro rozluštění jsem nenašel. Možná nějakou stopu, kdy květina, ta jediná na planetě malého prince, je nějak výjimečná pro autora. Božuhel neznám Exuperyho příbě a upřímně mě po přečtení malého prince (což jsou nějaké 2 hodiny čiského času), zajímá čím dál méně. Je-li toto doopravdy míněno jako kniha pro děti, tak se Exupery lehce minul. Místy je to takév poučné a nejspíš by děti mohly pochopit , o co tam jde, ale nějaký skrytější význam nemají šanci objevit. nebo možná mohou jenom děti...

evelýny
15.12.2015 5 z 5

Čtenáři se dělí na ty, kteří Malého prince uctívají a na ty, kteří jej zatracují. Nevím, kterých je více. Já si k němu cestu hledala skoro 15 let - několikrát jsem jej odložila a opravdu nedokážu určit věkovou hranici, kdy se ze ,,zatracenců" stanou ,,uctívači". Já se uctívačkou stala ve svých 35 letech :-). Asi dost pozdě na to, že tuto knihu musíte hledat v dětské literatuře. Ale kdo tuto hranici určuje?
Pro mě je tento příběh geniání a budou jej uctívat a zatracovat čtenáři napříč staletími. Jsem ráda, že jsem pochopila, protože správně vidíme jenom srdcem. Co je v životě důležité, je pouhým okem neviditelné. Pane de Saint-Exupéry: ,,Spásl beránek růži? A jak se má Malý princ?" Pozdravujte jej, prosím, ode mě.
Je zajímavé, že žádnou další knihu od tohoto autora jsem nečetla. Měla bych to napravit. A nebo je to obava ze zklamání....kdo ví?
Dovětek: Kniha je zajímavá svojí proměnlivostí, i když toto je relativní, neboť text v ní obsažený se samozřejmě nemění. Kdykoli ji však čtu, vždy v ní najdu něco nového - neobjeveného, což trochu nechápu, protože já mám knihu opravdu načtenou. Samozřejmě, na vině jsou moje nálady, pocity, ubíhající léta... Ale pro mě je tímto kniha kouzelná. A kouzla já mám ráda.-)

Littleraven
14.12.2015 4 z 5

Tak mi to připadá, že by se některým měly zavřít pusinky. Kniha je totiž úchvatné dílko, čtivé, k zamyšlení, zábavné a láskyplné. Jediná výtka a to ne ke knize, spíše k lidstvu - PŘESTAŇTE O NÍ MLUVIT a vynášet ji do nebes. Kniha se mi líbí, jen mi to někteří zničili tím, že udělali z vína elixír života.

Mončičák1234
12.12.2015 3 z 5

Tuhle knihu jsem znala už hodně dlouho, ale dokopala jsem se k ní až teď :).
No jak to říct.. čekala jsem od toho trochu víc. Neříkám, že by mně nudila, ale mohlo tam být trochu víc akce. I mě vadilo, že se do toho nedalo moc začíst. Nicméně nemohu říct, že by mně nějak extra nadchla :).

AndreasG.
11.12.2015 5 z 5

Malý princ je větší knihou, než mnoho velkých knih.

Zmiu
11.12.2015 2 z 5

Malý princ mě tedy zklamal. Znala jsem už dřív některé slavné citace, a čekala jsem, že v knize bude ještě něco víc, když je to tak slavná a známá kniha. Myšlenky jsou tam celkem dobré, ale takováhle moudra člověk najde i jinde. Hlavním nedostatkem pro mě bylo, že se mi nepovedlo pořádně se začíst. Příběh byl jedna velká nuda, nesedla mi vůbec tahle forma vyprávění. A nějaké to moudro sem tam vložené celkový dojem nezachrání. A to mám ráda knížky pro děti, a zvláště ty, které mají přesah. Jdu si spravit náladu s Knihami džunglí.

mart.hofmanova
10.12.2015 5 z 5

Ze začátku se mi zdálo že je Malý princ přeceňované dílo, ale po přečtení několika stran jsem názor změnila. Je to mnohem víc než knížka pro děti.

Krysa1769
10.12.2015 4 z 5

Jak mám proti povinné literatuře výhrady, tohle za přečtení stojí!

popelka595
09.12.2015 5 z 5

Malýho prince můžu číst po sto padesáté a stejně v něm vždy najdu něco nového. Exupery to napsal tak krásně, že vždycky ještě dlouho po dočtení nechci otvírat žádnou jinou knížku.

natalie8531
04.12.2015 5 z 5

Mrzí mě, že jsem se ke knize dostala až ve svých 18 letech...Vždycky jsem si říkala, co všichni na té knize mají. Myslím si, že si každý v této knize něco najde. Mě třeba dostalo už pouhé věnovaní autora.

kom72
04.12.2015 4 z 5

Hned od začátku čtení téhle knížky, se mi neustále dokola vybavovala příhoda, kterou mi vypravovala moje sestra.
Její 4-letý syn Adam si vybarvoval omalovánky, na kterých byl velký slon. Adámek celé omalovánky se slonem začmáral zelenou pastelkou. Když se ho moje sestra ptala, proč ho takhle celého zamaloval, s logikou dětského myšlení ji sdělil: "Ale maminko, ten slon se přeci schovává v trávě"!
A takhle na mne působila tato kniha a nutí mne zamyslet se, jak asi objevuje taje tohoto světa můj dnes pětiletý syn. Budu se mu snažit ještě více naslouchat než doteď...

Pandy26
02.12.2015 5 z 5

Ještě mi nikdy nic tak smutného nezpůsobilo tak nádherné pocity ..
Nikdy neomrzí a vždy na ní mám náladu :)

Anaš44
01.12.2015 4 z 5

je to super , zajímavá knížka jen konec tochu smutný ale jinak za mě 4 hvězdy:D

Aira
01.12.2015 2 z 5

Takhle knížka mě přivedla akorát tak do depresí, nemyslím si, že by měla být pro děti. Nevím proč o ní tolik lidí básní, asi je to na mě až příliš velké umělecké dílo.