Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/bmid_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4 16207 2191

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

tetanurae
23.05.2023 5 z 5

Dvě sopky jsou činné a jedna nečinná, ale člověk nikdy neví...
Přicházím s doporučením na nostalgicky známou klasiku, již není třeba více představovat. Avšak i přesto si dovolím pár řádků napsat.

Když vypravěč příběhu uvízne s letadlem uprostřed pouště, zjeví se mu malý chlapec. A dožaduje se kresby beránka. Avšak takového, co mu neokouše milovanou pyšnou květinu se čtyřmi trny. S postupem času chlapec - Malý princ - vypráví svou cestu napříč snovou galaxií a líčí, jak krok za krokem objevoval moudrost a snažil se porozumět světu dospělých.

Antoine de Saint Exupéry nemohl lépe vystihnout s pomocí myšlení malého chlapce strasti pozemského života, jeho zásad, dobrých mravů i jeho skutečného smyslu. Kniha je protkaná alegorií a metaforickými přirovnáními, jež nás nutí k zamyšlení a ukazují cestu lásky, pokory i porozumění.

Celkové hodnocení 90% -hluback-

lilly1
21.05.2023 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla před lety a byl to pro mne jen příběh o setkání s Malým princem a o jeho vyprávění o planetách .Po přečtení dnes vnímám obsah úplně jinak a až mne zaráží,kolik pravdy je v něm ukryto!

Elaila
14.05.2023 5 z 5

Nádherná kniha, kterou si znovu ráda přečtu každý rok a vždy v ní najdu něco nového.

Aliii
13.05.2023 4 z 5

Před lety v rámci povinné četby mě Malý princ moc nezaujal. Teď, v pokročilé dospělosti, jsem ocenila filozofické myšlenky i možnost vnímat okolní svět opět očima dítěte. Část knížky jsem předčítala i čtyřletému synovi a líbila se i jemu.

špulo
12.05.2023 5 z 5

Kniha krásna vo svojej jednoduchosti a ešte krajšia vo svojej hĺbke. Celorodinná záležitosť ;))

Belanna
09.05.2023 5 z 5

Opět jsem si ověřila, že tato knížka po každém dalším přečtení přinese nové pocity a nové poznatky. Čím je člověk starší, tím více jí chápe a rozumí ....

E.T.007
05.05.2023 4 z 5

Opäť jedna z kníh povinnej literatúry, ktorá stojí za prečítanie. Nie som z nej úplne namäkko, ale páčila sa mi. Je to taký trošku zvláštny príbeh, ktorý je popretkávaný viacerými peknými myšlienkami. Tak sa nenechajte odradiť tým odpudzujúcim slovom POVINNÁ literatúra. :)

lukaskmn1
04.05.2023 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Pochybuji, že tam šlo o to, aby byl děj plynulý. Přečetl jsem si ji rovnou dvakrát, vzhledem k její délce. Jinak samozřejmě doporučuji, je to prostě klasika, kterou by měl mít přečtenou každý. Osobně nijak netvrdím, že se jedná o nejlepší knihu ze všech, to samozřejmě ne, ale také nijak neříkám, že od toho má daleko.

Evkaha
27.04.2023 3 z 5

Nooo, třičtvrtě knihy jsem si říkala - jo, myšlenku to má, ale že bych z toho byla nějak odvařená... - překvapivě mě rozsekal konec, od části jak šli hledat studnu - proto tři hvězdy a někdy možná přehodnotím celou knihu na lepší.

Petr13103
27.04.2023 2 z 5

Nedočteno, jak to mám říct, řeknu to asi tak: nepochybuji o tom že má kniha hlubší psychologický pojem, to tedy nepopírám, ale připadá mi to takové bez děje, takové plytké a jalové. A abych se přiznal tak knihy čtu s tím očekáváním že do mě děj napumpuje to nadšení a to je to co mě baví. Tato kniha by byla tudíž lepší kdyby byla napínavější zápletka a případně do toho zakomponovat i psychologické pojetí. Malému princi ještě šanci dám, ale zatím 2*.

Mayaotzin
25.04.2023 5 z 5

Komu unikne hluboká myšlenka malého prince, tomu unikne všecko podstatné. Tohle bude mít vždycky místo v mém srdci.
A vůbec..."nakresli mi beránka"

Chris97
23.04.2023 5 z 5

Milý příběh o Malém princi, který si žil na své malé planetce a vydává se na cestu. Během cesty potkává různé lidi - Lampaře (dělá svou práci, i když postrádá smysl), Pijana (pije, aby zapomněl, že se stydí, že pije) či Domýšlivce (narcis). To jsou lidé, s kterými se setkáváme, ba i někdy stáváme, i my samotní.

Je to filozofická, útlá knížka, z které si každý vezme to, co chce. Myšlenek mezi řádky je nepočítaně moc.

Andi
16.04.2023 4 z 5

Útlá knížečka, která se přeceňuje. Přesto na téma iracionality a hlouposti lidského konání patří k těm lepším. Jiná díla autorova se týkají létajících strojů a pilotů - Při srovnání děl mi připadalo, že Malého prince snad Exupéry ani nemohl napsat, tak moc byl způsob psaní rozdílný. Nebo to bylo ztraceno v překladu.

EliskaD
14.04.2023 5 z 5

´Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde.´

Z knihy by se dala citovat snad každá věta.

Evikkurcik
04.04.2023 5 z 5

Četla jsem ji do výzvy, jako malé se mi moc nelíbila, teď už trochu ano

Buchtičkajani
01.04.2023 3 z 5

Jako malé se mi kniha nelíbila. Teď jsem ji vzala do ruky kvůli výzvě. Určitě mě zaujala více než v dětství.

Kristulda
24.03.2023 1 z 5

Tuto knihu jsem četla kvůli výzvě, v dětství mě neoslovila a to se nezměnilo. Snažila jsem dát jí šanci, ale nejsem cílový čtenář.

Naďa2411
24.03.2023 1 z 5

Poslechnuto jako audiokniha s vypravěčem panem V. Preissem jenž nás v osmi kapitolách seznamuje s Malým princem, který má domov na planetce B612 o velikosti domu. Domov opouští a cestuje vesmírem poznává další planetky, na každé z nich je jiný dospělý: král, domýšlivec, pijan, byznysmen, lampář a zeměpisec. Každý z nich mu dává své moudro. Patřím do druhé skupiny čtenářů, neboť v dospělosti mě kniha vůbec neoslovila. V kapitolách jsou nesouvislé a nahodilé věty, které mi nadávaly smysl. Vadila mi i dost naivní hlavní postava. Vypravěč mu dával svá moudra, ale já jsem si z nich nedokázala nic vzít. Nelíbilo se mi i používaná čísla, vždyť malé děti nemají představu kolik je tolik miliónů atd. Mám ráda večerní oblohu a hvězdy, ale s tímto příběhem tam někde nahoře poslání této knihy nevidím.

PavelDostál
20.03.2023

Když jsem se poprvé začetl do téhle knížky okamžitě jsem měl pocit nadšení, jak taková knížka může mít, tak emotivní příběh. Dílo Antoina de Saint-Exupéryho si mě získalo hned od první stránky.

Na začátku děje se objevuje pilot, který havaruje na poušti. Zde se taky setkává s malým princem. Malým chlapcem který cestuje po planetách, aby poznal různé lidi a stvoření a porozuměl kráse života. Příběh je protkaný různými filozofickými myšlenkami, které jsou zobrazovány za pomocí setkávání s různými lidmi na různých planetách.

Kniha je dozdobena různými ilustracemi od autora, které příjemně doplňují příběh. A jako poslední kapka k dokonalosti jsou hezké citace, které jsou velmi inspirující.

Malý princ je opravdu krásná a zajímavá knížka. Doporučil bych ji každému, kdo hledá hluboký, a přitom emotivní příběh.

tittanie
20.03.2023

Malého prince máte buď rádi nebo ne. Já patřím do druhé skupiny. Ano, mám ke knize spoustu předsudků, za které může škola a to absolutní nadšení některých lidí z této knihy.
Knihu jsem četla ze dvou důvodů, hodila se mi do výzvy a nechtěla jsem dále odsuzovat něco, co jsem nečetla. No četla jsem....