Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326826/bmid_maly-princ-8Tk-326826.jpg 4 16212 2192

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit... Nové vydání s ilustracemi Markéty Vydrové.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Triton

Le Petit Prince , 1943

Pluky
14.06.2016 5 z 5

Malý princ, co dodat, autor měl natolik dokonalou představivost a um na psaní, že při skloubení těchto vlastností stvořil v nás čtenářích při čtení tohoto díla nový svět a nové já, které je ochotné se alespoň při četbě změnit, vcítit, zapomenout na okolní svět a nechat se unášet dobrodružstvími a ponaučeními Malého Prince.

LuCyMcLy
12.06.2016 5 z 5

Netušila jsem, že nějaký člověk dokáže vytvořit něco tak dojemného, krásného, roztomilého a nesmírně smutného zároveň. Malý princ je knížka, která donutí snad každého člověka uronit nějakou tu slzu. Skrývá se v ní plno rad, mouder, ale i chyb, jakých je prostý člověk schopen. Kniha je plná filozofických vět a myšlenek, a přesto je napsaná tak, aby to pochopily i menší děti. Psáno to bylo čtivě a s lehkostí. Mě Malý princ naprosto dojal, našel si místo v mém srdci a mohla jsem si nad ním vyplakat oči. Samozřejmě měla knížka krásné ilustrace a spoustu citátů pro inspiraci.

"To co dělá poušť krásnou," řekl malý princ, "je skutečnost, že někde schovává studnu."

MarcelStrnadel
11.06.2016 5 z 5

Příběh je to krátký svým obsahem, ale tématem je nadčasový („Správně vidíme jenom srdcem. To, co je důležité, je očím neviditelné“. Kapitola XXI.) Je to kniha, která se dá číst opakovaně, a pokaždé v ní najdeme něco nového. Jako malé děti vnímáme pouze příběh, ale když postupně dospíváme, tak se nám otevírají její další roviny a dokážeme ji ocenit v celé její šířce. Pro mě osobně je to srdcová záležitost, která mě vždy nesmírným způsobem dojme. I ten pohled dítěte na svět, který nám přináší, je mi blízký.

Candide
09.06.2016

Kdyby si všichni lidé na světě přečetli Malého prince, už by nikdy nebyly žádné války.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knihu nijak neprožívala,ovšem nyní se k ní ráda vracím.Je velmi nadčasová a neomrzí žádnou generaci.

KMiriam
02.06.2016 5 z 5

Jedna z největších knih světové literatury, kterou čítám skoro každý rok znova. Ačkoli už ji proto umím téměř zpaměti, čtu ji znova nadále. Její podobenství jsou tak silná a výmluvná, že mě pokaždé osloví něco jiného, aktuálního a jinak, než kdy předtím. Neměla by chybětv žádné knihovně.

Slamenka30
01.06.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších "dětských" knížek ♥

Cirrina
31.05.2016 5 z 5

Ano, nedá se komentovat. Vše je v ní. A zbožňuji a doporučuji mluvenou verzi - audioknihu:
jako první jsem slyšela Eduarda Cupáka a běhal mi mráz po zádech. To bylo ještě na kazetě. Hledala jsem nahrávky pohádek do auta pro děti a objevila v knihovně poklady. Později jsem našla nahrávku od Viktota Preisse - po p. Cupákovi jsem ji nemohla naposlouchat. A to mámhlas p. Preisse velmi ráda. Myslím, že jsem měla knihu příliš spojenou s Cupákovým přednesem. Je fantastický. Ale po časejsem byla schopná poslouchat i Preissovu verzi, tu mámna CD a pouštím si v autě dodnes :-)

Torgal
31.05.2016 3 z 5

Kniha pre deti v nás. Rozsahom dlhá ako krátka poviedka, myšlienkami ale bohatšia ako mnohá hrubá bichľa. Príbeh v nej hľadať netreba, jej zámerom je obrátiť našu pozornosť na to podstatné, čo očami nevidieť. Napriek mnohým krásnym momentom (ovečka, ruža, líška) som ale v dobrej polovici podobenstiev nepochytil ich posolstvo. Z tohto dôvodu (a možno aj preto, že dieťa vo mne je už asi odrastené) nedokážem Malého princa oceniť tak, ako by som rád. 7-/10

Cherry1824
29.05.2016 3 z 5

Nakresli mi beránka... Malý princ je kniha, dokazující že i pohádky a trochu fantazie mohou být čteny dospělým. Pokud někdo knihu čte z donucení, prolítne ji, či absolutně nevnímá mezi řádky, tak se mu bude kniha zdáti nudná a jako "z jiné planety" (trefné...). Pro čtenáře, který však bude knihu vnímat, tak se mu dostane to nejzajímavější představení, jaké kdy bylo sepsáno. Upřímně neznám více kritizující knihu než právě Malý princ. Kritika nacismu, kritika společnosti, kritika pasivity a opovrhování a mnohem mnohem více. Malý princ je sladký a tak strašně roztomilý klučina. Bohužel mě kniha do srdíčka nezasáhla. Přečetla jsem ji dvakrát - v češtině a v originále. A bohužel asi na tomto čísle to skončí. Ale kdo ví, možná se zahledím do hvězd a přijde mi tato drobná knížka po chuti. Uvidíme.

Ezios
28.05.2016 5 z 5

Snažil jsem se nějak vyjádřit výjimečnost Malého prince, ale nejde to. Vedle Exupéryho knížky vypadá všechno mdle až přihlouple. Proto řada z vás volí citace z knihy, protože to je jediná cesta jak uspět.

Pelly
28.05.2016

Obchodoval s dokonalými pilulkami, zahánějícími žízeň. Stačí spolknout jednu pilulku týdně a člověk už nepotřebuje pít.
"Proč to prodáváš?" zeptal se malý princ.
"Ušetří to spoustu času", odpověděl obchodník. "Odborníci to spočítali. Týdně člověk ušetří padesát tři minut."
"A co člověk udělá za padesát tři minut?"
"Co chce ..."
"Já kdybych měl padesát tři minut navíc," řekl malý princ, "šel bych pomalu ke studánce ..."

niki-chan
28.05.2016 3 z 5

Mám ráda knihy, nad kterými se musím zamyslet. Ale princ a já jsme se nepotkali. Každopádně pěti hvězdami bych hodnotila setkání s liškou

koki.veru
27.05.2016 3 z 5

Sice to není můj oblíbený žánr a styl psaní, ale člověk se nad touhle knížkou musí prostě zamyslet.

romana3473
26.05.2016 5 z 5

Skvost, jehož čtením se člověk naučí ať z větší, či menší části, porozumět-otevírat sám sobě svoji osobnost.

BLeeCraleek
26.05.2016 5 z 5

Totálně se mi líbí. Akorát myslím, že má cenu číst ji až v dospělosti. Nevím co z ní děcka mají (povinná četba), možná pěkný příběh.

Myrtila
25.05.2016

Četla jsem ji ve 13, četla jsem ji teď v 17 a za pár let si ji přečtu zase. Pokaždé si z ní vezmu něco jiného, něco nového :)

michaela1992
25.05.2016 5 z 5

Příběh vás jako dospělé donutí zapřemýšlet, dospějete k názoru, že kolikrát se opravdu jako dospělí chováme přinejmenším podivně, je to krásná knížka, napsaná tak, že si ji užijete jak vy, tak vaše děti a každý si z ní odnese své.

Hedik1608
24.05.2016 5 z 5

S lehkym pocitem detske naiviti s fantazie ji vzdy beru do ruky abych v obrazku klobouku videla opet hada co snedl slona :) miluju ji a milovat budu.

Alienn
22.05.2016 5 z 5

Mé několikáté setkání s touto knihou, tentokrát v rámci čtení s dcerou. A opět to bylo krásné setkání, Malý princ se mi prostě neomrzí a věřím, že se k němu ještě několikrát vrátím.