Malý princ

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190863/maly-princ-dC9-190863.jpg 4.510101

Malý princ (1.)

Le Petit Prince (1943)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

nefernefer
předevčírem

S příbývajícími léty se mi tahle knížka líbí čím dál víc a víc. Je jednou z mála, ke kterým se pravidelně vracím a které si ráda připomínám znovu a znovu. Pokud je považována za knihu pro děti a pokud platí ona známá vývojová spirála, která nás prý k stáru vrací zpět do dětství, tak moje rostoucí nadšení by ukazovalo na to, že jsem na dobré cestě. :-)

Jajulina

Byla to povinná četba asi v 5. třídě a moc jsem tomu nerozuměla a nepobírala to.
Po letech jsem se k tomu vrátila zvlášť kvůli všeobecnému věhlasu o genialitě téhle knížky. A opravdu. Asi jsem přece jen věkem nějakou tu moudrost nabrala O:) :D

Ivanka83

V dětství jsem knihu nikdy nečetla, až teď svému sedmiletému synovi. Nádherná kniha, chytla mě za srdce. Syn byl nadšený a teď si ji čte sám :-)

Twinny

Poprvé jsem ji četla v sedmé třídě. Nepamatovala jsem si ani ň. Dnes to bylo podruhé a upřímně nevím, co si mám myslet. Ano, něco jsem asi pochopila, ale nevidím v tom nic světového.

RadkaŠ.

Kniha se čte perfektně, pokaždé v ní najdu něco jiného a hezkého.

_knihomol__

kniha se mi líbila .

mig20

Kniha se mi četla dobře, ale tak nějak jsem čekala větší zakončení/vysvětlení. Možná jsem to jen celé nepochopila.

alena755222

V dětství jsme ji měli povinnou.Zustala nepochopena,nedoceněná v dětském myšlení a zapomenutá.A v dospělosti se k Princi vracim ve frázích, které mi přijdou na mysl v různých situacích,ani nemusím otevřít stránky.Ochočil si mě.Stal se mým přítelem,knihou nejmilejší,snad 20krat čtenou a pokaždé nově nalezenou.

thorir

Cokoliv zde napíšu, již bylo napsáno dříve, nic objevného v mém komentáři nehledejte. Přesto si dovolím krátkou poznámku. Zdánlivě jednoduchý příběh skrývá neuvěřitelnou hloubku. Naivita textu je v přímém kontrastu s komplexními otázkami o smyslu života, existence a hledání porozumění. Jednoduchý text s dětsky naivními a nevinnými ilustracemi vytváří dojemný skvost, který si bezesporu zaslouží své místo ve zlatém fondu světové literatury. Ještě teď slyším dětský hlásek jak říká „Prosím vás … nakresli mi ovečku“.

Alexxxka

Může tuhle milou knížku někdo vůbec nemít rád? :-)

speciale88

Kniha super.Určitě přečtu ještě hodněkrát.

Rudla333

Knihu jsem četl jako malý, ale popravdě jsem jí vůbec nechápal a proto mi vždy přišla spíše taková divná.

Až dnes jsem se po letech rozhodl ji opět zkusit a musím říct, že jsem absolutně nadšený. Malého prince jsem přečetl celého naráz, jedním dechem.

Vykreslení absurdit a chyb společnosti nevinným dětským pohledem zkrátka nemá chybu. Mnohokrát jsem se přistihl že se jen souhlasně usmívám a bezvýhradně kývu.

Kniha je zábavná, hluboká a absolutně nadčasová. A na posledních stránkách se slzy zadržují jen velice těžko. Osobně jsem selhal :-)

Meybe-

Kniha pro všechny a o všem. Víc netřeba dodávat. :)

Pazúzu96

Nádherné dílo, ukazující rozdíl mezi dětstvím a dospělostí. Jak vnímají věci děti a jak dospělí, jak se liší jejich tužby a starosti. Starosti o svoji růži, cestování po různých planetách, na nichž se Malý princ setkává s různými osobami - v tom všem jsou skryté hluboké myšlenky, nad kterými by se měl každý zamyslet.

Johanka910

Veľmi pekná kniha,ktorú si môže prečítať každí :)

DomYume

Už dávno jsem si jí chtěl a měl přečíst. Toto malé dílo se stalo nesmrtelným dílem. Dílo plné zamyšlení, moudrosti, krásy i bolesti. Určitě jsem ji nečetl naposledy.

Annkag

Klasické dielo ktoré by malo podla mojho názoru byt v knihovničke každého z nás....
Len je smutné že mnoho dospelých sa v tomto dielku skutočne nájde.

ajasin

Naprosto nečekaně mě toto dílo zcela uchvátilo.

Mygli

Best for ever

Nela.Rob

Srdcová záležitost, "pohádka" pro děti i dospělé. Když mám chvíli času, často po této knížce sáhnu a opět jí prolistuji. Nemyslím si, že příjde chvíle, kdy by mě omrzela.

invisible

Nesmrtelná klasika. Jedna z mých nej knížek. Poprvé jsem jí četla před 12 lety jako četbu do školy a od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátila. Smutný příběh, který pobaví a pohladí na duši.

DoDidDone

Malého Prince jsem chtěl přečíst už tak strašně dlouho, že o tom snad nejde ani psát. :) Spousta lidí o knize mluví, básní a opěvují ji až do nebe, že jsem si na ni musel udělat čas a přečíst si ji. :) Všiml jsem si, že tady v komentářích se to rozděluje na dva póly: jedni knihu milují, druzí nemusí a já se přidávám mezi fanoušky, mě kniha zaujala moc a věřím, že se k ní ještě někdy vrátím. Myšlenky, popisy, úvahy,… Za mě skvěle sepsáno, nevadilo by mi, kdyby kniha byla třeba o něco delší a popisnější. :)

Jediný problém – jestli se to dá tedy nazvat problémem – u mě spočívá v tom, že nějak nechápu, pro koho je kniha napsána. Pro děti to moc nevidím. Nevím, jak já bych na knihu jako dítě reagoval, ale pravděpodobně ji nepochopil, navíc mi pro děti připadá moc depresivní a těžká. A pro dospělé? Tam mi zas nesedí ta dětská naivita a postava Prince. Tohle je jediné, co jsem po přečtení nepochopil, ale hádám, že postava ztroskotaného pilota měla co dočinění s autorem, který se do něj vcítil. (Ale jen hádám, třeba to je úplně špatně.) Viděl jsem i animovaný film v kině a i ten mi připadal dost těžký a smutný. (Kniha samozřejmě lepší, ale film taky ušel :))

Pro mě je kniha dost nostalgická a v mnoha věcech pravdivá… Mě nejvíce zaujal popis té planety s pijanem. No a kdo zapomene na beránka? Je kouzelná a nenahraditelná a věřím, že za život by si ji měl přečíst každý. Jen je dobré ji přečíst v dobrý čas a chvíli. :)

Josef.Šlechta

Tuto knihu mám moc a moc rád. Čtu ji každý měsíc a nikdy mě neomrzí. Sice mě konec vždy rozesmutní, ale to nevadí, jiná kniha to u mě vždy napraví.

alzbeta2843

Nekonečný príbeh....príbeh, ktorý si môžete prečítať v každom veku a v každom storočí a vždy si tam nájdete niečo nové. Ja tú knihu mám stále radšej a radšej.

Regollo

Jedna z mála knih, ke které se rád vracím a znovu se začtu do tohoto kouzelného příběhu. Pokaždé mě osloví jiná část příběhu a dlouze o něm pak přemýšlím.

Martina99

Příběh mě vždy pobaví a i trochu rozesmutní.

kuba3954

Jako malý jsem tuto knihu přečetl a nějak jsem se v ní nedokázal zorientovat. Nyná po cca 20 letech jsem se o to pokusil znovu a přesto jsem v ní nedokázal najít to kouzlo.

Jelen51

Klasika jak všichni říkají. Četla jsem ji jako malá a nepochopila jsem z toho nic vic než, že když něco neumim nakreslit nakreslim to schovaný. Na druhý pokus o krapet lepší, ale moje srdcovka to není. Radši zůstanu v našich hájích a u našich krásných pohádek.

Zozol.ka

Má nejoblíbenější ❤️

MišelFly

Pro mě moje nejoblíbenější a četla jsem ji snad 100krát! Doporučuji!