Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190863/maly-princ-dC9-190863.jpg 4.510735

Malý princ (1.)

Le Petit Prince (1943)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Veru.Viti
dnes

Bylo na čase. Konečně jsem se dostala k Malému princi. Je to kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý. A také každý si v tom najde něco jiného. Nějakou myšlenku, kterou třeba při prvním čtení neviděl.

annettka1098
včera

Četla jsem naposledy jako dítě a o hodně jsem se připravila! Nádherná kniha, nádherný příběh i ilustrace. Měla by být povinná pro všechny. Malé i velké. Je v ní tolik pravdy, tolim ponaučení, tolik lásky a něhy.... je dokonalá!

Emereth
včera

Dokonalost sama. Přesně tohle si pomyslím vždy, když uslyším úryvek z téhle knížky.

Chalupice
07. prosince

Na tehle knížce je úžasné, ze ať už ji budete číst kdykoliv - ve chvílích radosti, ve chvílích smutku a zmaru, v dětství či ve staří - pokaždé si v ni najdete přesně to, co potřebujete.
Pro mě nutnost mít v knihovně
Jo a já pro ni sahám v těžkých chvílích.
Vždy mě dokáže poveselit i rozesmutnit a tlacim slzu.
A audiokniha Je něco neskutecnyho!

kalinka99
07. prosince

Je zvláštní, že kniha byla napsaná, tak dávno a přitom je i teď aktuální. Po každé, když si ji přečtu zjistím vždy něco nového, co mi předtím uniklo.

heliiinka
06. prosince

Kniha s myšlenkou. Moc se mi líbí typologie lidí podle planetek, na některé lidi to až žalostně přesně sedí.

Sjuzz
28. listopadu

Jedna malá krásna knižka, ktorá sa dá prečítať síce za hodinu, ale treba si ju prečítať viackrát za život.
Keď som ju čítala po prvýkrát (ako povinné čítanie), jediné čo ma zaujalo, boli obrázky...s odstupom času som jej dala znova šancu a som rada že sa mi dostala znova do rúk.
Detská knižka ktorú pochopia len dospelí (ak vôbec) ☝????

Andrea81
26. listopadu

Krása....

SknihouVrukách
26. listopadu

Od knihy som očakávala viac. Veľmi ma neoslovila.

JmenujiSeZuzla
19. listopadu

Malý princ je kniha s velkým K. Já jsem typ člověka, který se ke knížkám nevrací a spíše rád objevuje nové zákoutí literatury. Tohle je jedna z mála, kterou JE nutné číst vícekrát. Nejlépe s několikaletými časovými odstupy. Právě to z ní totiž dělá to, co je, protože podle toho, v jakém životním období se nacházíte, se bude váš mozek podvědomě soustředit na úplně jiné věci. Čím víc ji čtu, tím víc se dostávám do hloubky příběhu. Knihu určitě po prvním přečetní nepochopíte zcela. Já si osobně myslím, že ji tedy nepochopím úplně skrz na skrz nikdy, ale to je právě to co z ní dělá tak skvělou četbu.
Rozhodně to není knížka pro děti. Ač se nám tak může na první pohled zdát, není to pravda. Pro dítě to bude nuda a myslím si, že ji ani nebude vnímat. Další skvělá věc co je úžasná na Malém princi je to, jak ji každý jedinec pochopí úplně jinak. To mě snad nikdy nepřestane udivovat. Právě to je důvod, proč jsem zmatená, když probíhá například rozbor knihy. Ono to úplně s touhle nejde.
Malý princ by měl určitě patřit mezi knihy, které by si měl přečíst každý, ale zcela se rozebrat nedá. To totiž ani nelze. Antoine De Saint-Exupéry je neskutečný člověk, který si myslím ani neuvědomil, jaký skvost přidal do dějin literatury.

barca7361
19. listopadu

Kniha k zamyšlení.

darksterka43
18. listopadu

Skvělé čtení s hlubokými myšlenkami což mě láká ke knížce se časem vrátit

Jana512
15. listopadu

Vždy, kdy ji čtete - a je dobré se k takové knížce vracet - najdete v ní moudrost, jak vytvářet vztahy k bližním i k světu, aby člověk byl šťastný tím, že se snaží chápat druhé.

Anie.M
12. listopadu

nevinný a čistý malý princ. myslím, že tato knížka nepotřebuje rozbor, každý se zamyslí nad čím chce.

Pero los ojos son ciegos. Hay que buscar con el corazón.
(Ale oči jsou slepé. Musíme hledat srdcem)

New-radus
12. listopadu

Notoricky známá kniha, a přesto se musí číst a "zažít" znovu v dospělosti. Nádhera. I po letech, kdy jsem po ni sáhla znovu, jsem dojatá až k slzám.

DancerJaneBooks
11. listopadu

Ze začátku jsem k tomu byla trochu skeptická, protože jsem si myslela, že to je vychválené do nebes až moc. Ale není. Prostě a jednoduše - tuhle knížku by si měl, podle mě, každý přečíst. Antoine de Saint-Exupéry byl hrozně moc chytrý člověk. Strašně se mi líbilo to podání toho příběhu - že to vlastně vypráví on sám a malý princ mu vypráví jeho (užásné!) zážitky. Nevím, jestli bych to jako malé dítě úplně pochopila, ale teď určitě chápu, co tím chtěl autor říct. Podle mě je naprosto zbytečné dělat milion komiksových vydání, protože jenom tohle vždycky bude ten skvost, i kdyby to bylo v horším či hezčím obalu. Měla jsem tuhle knížku rozečtenou asi někdy před půlrokem někde na dvacáté stránce, ale odložila jsem ji. Nevím no, asi na to člověk musí mít chuť a určité období. Tak jsem se k ní vrátila, i kvůli Čtenářské výzvě, a vážně mě překvapila. Ale ty citáty byly vážně skvělé. Nejvíc mi utkvěl v hlavě tenhle (liščin) : ,,Co je důležité, je očím neviditelné". A strašně moc mě bavily a fascinovaly ty pásáže, jak malý princ chodil na jednotlivé planetky, kde byly různí lidé. Ten konec mě, upřímně, nedojal, ale sám o sobě dojemný byl. Pro mě teda byl spíš smutný než dojímavý. Teď mám úplnou chuť si zajet do Afriky na to místo... :) A moc bych tam chtěla potkat malého prince, i když samozřejmě vím, že to nejde...

stepankoby1
11. listopadu

Tady z mé strany ani není o čem diskutovat, protože pořádně ani nemám žádné výtky. Kompletně mě to dostalo. Hrozně příjemně napsaná nádhera od začátku do konce s dojákem a motivační částí na konci i krásnými kresbami.

Magdalena5
09. listopadu

Teď píšu komentář ke konkrétnímu vydání knihy z nakladatelství Triton s ilustracemi Markétky Vydrové. Původní geniální knížku s autorovými kresbami jsem přečetla již, ani nevím kolikrát, ale po koupi tohoto skvostu jsem zůstala úplně paf. Ať si říká, kdo chce, co chce, na jiné výtvarné pojetí Malého prince než původní, ale mně se toto vydání ilustrované Markétou Vydrovou moc líbí.

sarka9190
09. listopadu

Musím přiznat, že ještě před pár lety bych dala průměr. K některým knížkám musíte dozrát. I k těm pro děti. Rozkošná melancholická poetická. Teď jsem začala sbírat i ten kreslený seriál, byť s předlohou nemá moc společného, pořád je to hezky zpracované a z námětu se dá těžit.

SweetCake
04. listopadu

Milý příběh, ale pro mě nic, co by mě výrazně dojalo... Nevím, možná jsem divná:)

Lewi
03. listopadu

Bylo mi řečeno, že je kniha pro děti. Jsem už nějaký ten rok (podle standardních měřítek) dospělá a ještě zcela jsem její význam v některých ohledech nepochopila.

Dimas
02. listopadu

Budu tady na tebe čekat. Vrať se zítra večer..."
Nebyl jsem však uklidněn. Vzpomněl jsem si na lišku. Člověk se vydává v nebezpečí, že bude trochu plakat, když se nechal ochočit...

sicilia14
02. listopadu

určite jedna z najgeniálnejších kníh všetkých čias

KerrKnock
02. listopadu

Já bohužel budu takový ten člověk, který (jak se asi bude zdát) všechno kritizuje :D Ale já jsem si čtení vůbec neužívala. Chápu veškerý ty spojitosti a takový to "co tím chtěl autor říct", ale i tak to prostě nechápu, pro mě je naprosto nepochopitelný, proč je to pro tolik lidí taková pecka :( Knížku jsem si otevírala fakt s tím pocitem, že si konečně přečtu veledílo (a rozhodně nechci říct, že to veledílo není!), ale zaklapávala se smutkem, že to asi nebude nic pro mě.

MartinaMartina
01. listopadu

Přečetla jsem ji až v dospělosti,ale zanechala ve mě překrásný pocit.
,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné"

DavidKeller

Užasny přiběh..plny lasky a pochopeni ..čteno synovi před spanim ale dojat i já ..otec :)

julie8723

Moje nejoblíbenější knížka

Mindy

Je to zvláštní kniha. Syn ji měl na seznamu povinné četby, tak jsme si ji přečetli spolu. On to chápal jako pohádku, na mě to celé působilo tak nějak smutně. Nicméně je v ní spousta krásných myšlenek.

marhoul

Druhá nejčtenější kniha na světě, hned po Bibli. Co víc dodávat? Moje velká láska!

Emičkazknihy

Kniha která vyjadřuje hloubku a nekonečné hranice chápáni, přitom ji autor shrnul do několika stránek. Kniha kde nejsou hranice mezi normálem a fantazií. Kde dětská láska obětuje vše jí známé, aby pochopila a poté si uvědomí že vše co chtěla už měla a tak obětuje i své tělo, duši a vše co bylo její.