Malý princ

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190863/maly-princ-dC9-190863.jpg 4.59918
Série:

Malý princ (1.)

Originální název:

Le Petit Prince (1943)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1198)

Přidat komentář
AlienkaMU
včera

Četla jsem ho jako maloch a odložila, protože jsem vůbec netušila nechápala...až teď dostal druhou šanci a světe div se je to úplně jiné čtení :-) a vím, že né poslední!

artlucie
předevčírem

Netroufám si komentovat, každý si v tom musí najít to svoje. Pro mě to bylo krásné čtení.

NikolettaHole
15. března

Malý princ je knížka kterou můžete číst v jakémkoliv věku. Četla jsem ji několikrát, jako dítěti mi přišla jako zvláštní pohádka a cestovateli napříč vesmírem. Ale čím starší ji čtu, tím větší smysl mi dává. A jsem moc ráda že ji teď mohu číst dcerce. Je to prostě srdcová záležitost!

NymphMaeve
14. března

Stydím se, ale Malého prince jsem četla včera poprvé, stačila mi k tomu hodina a půl večer. Možná jsem ho četla kdysi na základní škole, ale nepamatuji si to. Je to božská kniha, ve které si každý najde to své, je napsána velmi poutavě a čtivě a přitom člověk stíhá při čtení i přemýšlet. Prostě mi namaluj beránka :)

Mia587
12. března

Nemyslím si, že tomuto dielu sa dá dať iné hodnotenie ako 5*. Jedna z tých kníh, na ktoré človek musí dozrieť aby pochopil to čaro. Mala som ju v povinnej literatúre a ako jednu z mála ani trochu neľutujem, že som si ju prečítala, ba priam naopak. Dala mi toho omnoho viac ako som očakávala.

Nachtimin
10. března

na zamyslenie

francouz
07. března

Po všch těch krvavých cestách napříč Evropeou, jsem si potřeboval malinko odpočinout od hektolitrů krve. A ejhle stačila na to cesta z Prahy do Bukurešti letadlem, abych přelouskal tuto knížku, kteoru jsem tak trochu opomíjel ve své knihovně.
Což musím opravdu říci, že je škoda. Protože tady si opravdu každý najde to svoje, stačí trochu zavřít oči a nechat se unášet, což byl můj případ, A pohádkový příběh naběhne sám, jenom je třeba mu jít naproti a občas se kouknout okénkem z letadla a zasnít se a přemýšlet. Je to pohádka pro dospělé, kteří možná ještě nedospěli.
Je to pohádka o otázkách a odpovědích, které, ale často musí hledat, každý sám.

MirijamFrankl
03. března

Hodně zvláštní četba. Nejvíc na téhle knize miluji, jak je individuální a jak ji každý může pochopit úplně jinak a není to špatně, ba naopak. V této milé, krásně vyprávěné a ilustrované pohádce je schovaná neskutečná moudrost a laskavost i metafora na náš absurdní svět s ochromující nevinností.
Dospělí jsou zkratka velice zvláštní.

JitulHa
28. února

Kdo by neznal Malého prince, toho pozoruhodného hocha, který se z ničeho nic zjeví uprostřed nehostinné pouštní krajiny? Jestli něco plně vystihuje slovo výjimečný, pak je to tahle knížka. Je to příběh s nezaměnitelným kouzlem, které není na první pohled vidět. Čtenář musí chtít tomuto kouzlu porozumět, pokusit se nad příběhem popřemýšlet a klást si nekončící otázky. Je to vyprávění o lásce, přátelství, nezdolnosti i pomoci. Zároveň se soustředí na malichernosti a zlozvyky, které někdy člověka pohltí natolik, že zapomene, co je skutečně důležité. Tohle je zkrátka jedna z těch knih, která by neměla uniknout žádnému čtenáři.

MT23
28. února

Co k ní dodat, prostě nádherné.. :)

Kaky
26. února

Tato knížka je velmi dojemná. Je krátká a dobrá,četla jsem ji ráda. Rozvíjí přectavivost svími obrázky a svím příběhem.

J_Ch
22. února

Květina. Lidé. Liška. Malý princ. Příběh, který si člověk přečte za pár chvil a přesto mu v duši zůstane už navždy a bude se k němu celý život vracet.

Adyx-chan
21. února

Malý princ je moje nejoblíbenější pohádka. Je to kniha, kterou bych četla zachumlaná v dece s teplým čajem, zatímco by venku pršelo. Exupérymu se povedlo zkombinovat krásnou pohádku a něco na zamyšlení.

Nefilim
18. února

K Malému princi jsem si nenašel cestu ani po letech. Ten příběh mi vždycky přišel tak nějak neuchopitelný. V knize je spousta hezkých symbolů a podnětů k přemýšlení, ale text sám o sobě mě prostě míjí.

kytarka
16. února

Kniha, která vám řekne daleko více než jen příběh...

Morgaine07
14. února

Vůbec jsem se nemohla do knihy začíst...

HaHo
13. února

Nesmrtelné dílo pro malé i velké čtenáře do každé knihovny.

Adelyna
12. února

Malého prince znám už od dětství (jako většina lidí) a posledních pár let se k němu pravidelně vracím, je to takové uklidňující čtení, které vede člověka k tomu, aby si milým způsobem ve všech etapách života připomínal nejdůležitější hodnoty... aby se necítil tak úplně ztracený když tápe a připadá si sám a prostě vždycky... ♥

popeluška
11. února

Nádherná kniha,s kterou jsem si užila moc pěkné chvilky.Jako bonus pěkné ilustrace co víc si přát :-))

Anonymka1
10. února

Bezpochyby to je jedna z nejlepších knížek! Myslím, že by si ji měl přečíst každý!

,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ ♥

sabiburesova
08. února

Půvabný příběh, půvabná knížka. Nemám slov. Snad jen možná to, že si myslím, že když si knihu za pár měsíců přečtu znovu - objevím v ni další a další věci. Krása. ♥

Babsy
08. února

Malý prince je základ. Tečka.

Markytkaaa
07. února

Tady snad netřeba komentáře ... vedle Bible je Malý princ povinností v každé knihovně a knihovničce. V každém věku vyprávění chápete jinak ... je až mrazivé jak se s pozice dítěte přesouváte do pozice letce ...

Marekh
07. února

Tuto knihu jsem si přečetl poprvé v roce 2016 a potom ještě podruhé v následujícím roce. Tuto knihu jsem moc dlouho opomíjel, což byla určitě škoda.

Kniha se mi líbila. V knize se vyskytuje hodně myšlenek, je nádherná, okouzlující, k zamyšlení.

Určitě tuto knihu doporučuji. Je krátká, měl jsem ji přečtenou za 2 hodiny, a přesto obsahuje hodně moudra na tak malém prostoru. Dokonce jsem si poslechnul i audioknihu, což je ojedinělé, poněvadž audioknihy neposlouchám.

Jedna z myšlenek: Co je důležité, je očím neviditelné.

Líbily se mi také ilustrace.

Šmoulinka1980
06. února

Malého prince jsem četla kdysi jako náctiletá a knihu jsem vnímala určitě úplně jinak než dnes, o 20let později. Nyní jsem si Malého prince poslechla jako audioknihu namluvenou panem Preissem a jedním slovem - NÁDHERA! Příběh je plný velkých myšlenek a kdo jen trochu chce, musí je v něm vnímat. Jen si nemyslím, že jsou to myšlenky, které ocení už dětský čtenář. Mám syny (12 a 9let) a kniha ani jednoho nezaujala. Ale pro mne je to nádherný prostý příběh, pohádka, plná moudrosti a radosti z těch nejobyčejnějších věcí...
"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."
"Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu."
"Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde."

MarekJ
06. února

Tahle kniha byla moc pěkná a od dechová. Já mám doma jiné vydání z roku 2010 od nakladatelství Albatros. Kniha je milá a rozkošná. 4*/5*

Maevie
06. února

Malý princ - knížka, která vám řekne vždy něco jiného podle toho, v jaké své životní fázi ji čtete. Myslím, že její poselství bude nabývat čím dál tím většímu významu.

tichoslapek_
06. února

K této knize není třeba komentářů. Kdo četl srdcem, pochopí...

osobka
06. února

krásná knížka, která mě překvapila svým hlubším významem

dagmar5477
04. února

Krásná kniha, která má co nabídnout. A to nejen dětským čtenářům.