Malý princ

od:


KoupitKoupit eknihu

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190863/maly-princ-dC9-190863.jpg 4.510568
Série:

Malý princ (1.)

Orig. název:

Le Petit Prince (1943)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1329)

Přidat komentář
BooksAnd_me
včera

Knížka byla hezká, taková roztomilá, ale nepřipadá mi to jako nějaký bum, ale svou jednoduchostí jsem tomu prostě musela dát 5 hvězdiček.

cernydrak
včera

Dílo nepopsatelné hloubky přesahující pomezí hmoty.

4xbabča
včera

Moc milá knížka, která určitě osloví čtenáře každého věku. Nádherné dílo, které nutí se více zamyslet nad věcmi, které nám běžně přijdou úplně obyčejné.

Fantasmagorka
16. října

Je to skvělá kniha a rozhodně se nenechte odradit tím, že je to pro děti. Protože tak úplně není. Má v sobě skrytou filozofii.

Margie94
14. října

Tak já nevím...z této knížky mám velice rozporuplné pocity. Rozhodně se podle mě nejedná o knížku pro děti, jak je nám často podsouváno. Dokonce bych řekla, že je to pro čtenáře minimálně 12+ (hlavně díky filozofickému pojetí knihy). Mladý princ mě v příběhu jednou překvapil a dojmul a podruhé jsem si říkala, jaký je to s prominutím fagan. Buď jsem měla knížku číst dřív a nebo později (asi až mentálně vyzraju :D). Něco mi ta knížka dala, ale nemohu si pomoci a musím říct, že jsem se u čtení převážně nudila a navštěvování planetek mi přišlo skoro na jedno brdo...nemohu jinak než hodnotit jen 3* s tím, že možná dám princovi druhou šanci někdy v budoucnu.

AjinQa
10. října

Nikdy jsem nečekala že se tolik zamiluju do povinné četby. Ke knížce jsem se dostala kvůli toho že zastávala místo v mém seznamu četby k maturitě a toho nikdy nebudu litovat. Na to že je to knížka pro děti, přijde mi spíše svou hloubkou pro starší čtenáře, protože děti kde co podle mě nepochopí. Prostě krásné a nádherné, není co dodat.

Aquagirl
06. října

Tuhle knížku jsem poprvé četla, když mi bylo šestnáct. Ty emoce, které ve mně vzbudila, se ani nedají popsat. Po letech jsem se k ní vrátila, a dojímá mě stejně jako kdysi.
Pro mě naprostá literární klasika. Něco nádherného.

SeiyaOri
05. října

Kniha je to pěkná, ne že ne, moc pěkná. Jen jsem čekala o dost víc, nepřijde mi to až tam moc převratné, duchaplné, citátůplné jak se o této knize všude mluví. Kdybych ji četla bez očekávání, asi by to bylo 5/5.

ivič
03. října

Tuhle knihu jsem četla dvakrát a pokaždé jsem v ní viděla něco jiného. Je neskutečné jak může někdo napsat knížku pro (skoro) každou generaci, nemyslím si, že je to pohádka jenom pro děti. Myslím si, že by to měl zkusit číst každý.

Pythonissam
03. října

Tato kniha je pokládána, že ji mají číst děti, ale dle mého by ji měli číst i dospělí. Nezařarila bych ji je tak do pohádek z důvodu, že je založená na faktech, a to tak, že když ji čtete zamslíte se a dokážete si i hodně věcí uvědomit. Zkoušela jsem ji číst prvně jako malá, ale to mi nešlo. Podruhé jsme ji na "jeden dech" přečetla ve svých 20 letech a dost mi toho dala, kdy jsem nad ní přemýšlela velmi dlouho.
Knihu mám stále doma a nemohla bych se ji vzdát.

__Vev__
02. října

Já nevím, ale mě se to nelíbilo. Nepochopila jsem, co na tom všichni tak vidí. Buď je to tou filozofií, nebo tím, že jsem hloupá (což neříkám, že nejsem), ale nezaujalo mě to. Nelíbilo se mi to, nepochopila jsem to a vlastně jsem neměla ani tu energii dočíst těch pár stran, které mi zbývaly. Je mi to fakt líto, že tahle populární knížka u mě úspěch nesklidila.

Steiniglovka
02. října

Kniha,která velmi ovlivnila můj život. Příběh můžete brát i jen jako krásnou pohádku pro děti nebo jako dílo k zamyšlení pro dospělé.Myslím,že Malého price,by si měl přečíst každý,alespoň jednou za život...

veronika8042
30. září

Krásná kniha, můžeme jí vnímat jak pohádku pro děti, tak psychologickou knížku pro dospělé. Je to super :).

any37
30. září

Nádherná kniha, kde na věku nezáleží. Nejhezčí je na ní ta jedinečnost, jak příběh každý chápe jinak.

Šnek86
28. září

K této knize si člověk musí najít cestu, na základce mi to nic neříkalo, postupem času jsem na ni stále narážel a nedalo mi, abych těch pár stránek nepřečetl.Veřím že v této knize si člověk pokaždé dokáže něco najít, ať už si to potom vysvětlí jak chce.
Kapitola s pijanem je super.

LittleAnnette
26. září

Odstupem času, kdy jsem to naposledy četla na základce a nic mi příběh neříkal, jsem v tom našla konečně to TO, co v tom mnoho lidí našlo. Prosté dialogy, které řeknou vše, co mají říci. Povahy v knize, které nám ukáží vše, co lze ukázat. Více slov snad netřeba.

janaky
25. září

Kniha, ktorá sa číta vo všetkých generáciách. Je to silný príbeh. Hoci mladému čitateľovi v rámci povinného čítania povie menej ako dospelému ostrieľanému človeku. Stojí za prečítanie.

kiki11
25. září

O Malém princi jsem nejednou slyšela, že je to kniha, kterou by si měl přečíst každý, proto jsem si ji koupila.
Po jejím přečtení mě napadá jen jedno slovo - zvláštní. Opravdu je to zvláštně napsaná kniha. Mezi řádky je plno životních mouder, často čtenáře při čtení donutí se zastavit a zamyslet se. Přesto jsem asi očekávala něco trochu jiného, něco mi tam chybělo, díky čemu nemůžu dát plný počet hvězdiček. Nevím, třeba když si Malého prince znovu přečtu za několik let, možná tam to "něco" najdu.

DiLay
24. září

Pro mě je to prostě jen přeceňovaná kniha. 2* za ilustrace.

Luucieee
24. září

Četla jsem několikrát a pořád je to, jako bych ji četla poprvé. Líbí se mi i filmové zpracování :)

Alžbjeta
23. září

Jedna ze zásadních knich. Je skvělá pro děti, ale plně pochopit ji lze až později...

dancav28
21. září

Knihu jsem četla již několikrát. Není to jen pohádka pro malé děti, ale i kniha nad kterou jsem se zamyslela, vždy mi zvedne náladu. A určitě jí doporučuji každému přečíst

Rea1307
12. září

Ups, tak jsem čekala na příběh a já si koupila jenom citáty :D
Co říct k malému princi? Tahle pohádka mi zvedne po každém přečtení náladu. Díky pane spisovateli

*Pájuše*
11. září

Malý princ je kniha, kterou si zamilujete. Na tak málo stránkách je popsán příběh kouzelnější než samotná Tisíce a jedna noc. Nemám co dodat!

SSTknihy
10. září

Já myslím, že Malý princ by řekl něco jako „ty nejprostší věci bývají nejvzácnější“ – a tak to prostě je s touhle útlou knížkou. Můžete ji číst stokrát a po stoprvé vás překvapí - ať už příběhem samotným, poselstvím skrytým mezi řádky nebo čistou krásou jazyka. A navíc roste se svými čtenáři. V každém věku i životním období vám ukáže jiné tajemství. Nádherné.

simonit
07. září

Knížku jsem už jednou četla jako malá. To jsem ještě význam vůbec nechápala a viděla knihu jako obyčejnou pohádku. Dnes však už na děj pohlížím zcela jinak a příběh ve mně zanechal smíšené pocity zamyšlení se nad smyslem života. Zapůsobila na mě taková lehce tajemná atmosféra, která provází děj po celou dobu. Malého prince mi bylo chvílemi líto, ale měla jsem radost z jeho setkání s liškou, která mu nakonec otevřela oči…

mourek-veronika
07. září

Tuhle knížku asi není třeba představovat. Malý princ se sice řadí do povinné četby, ale neznám skoro nikoho, kdo by si ho přečetl jen kvůli tomu. Na těch pár stránkách se za jednoduchým princovým vyprávěním skrývá spousta věcí k zamyšlení a mnoho dosud aktuálních problémů společnosti. Malého prince jsem zatím četla třikrát - poprvé jako malá asi v 7 letech, potom v sekundě/sedmé třídě a naposledy letos před maturitou. Pokaždé jsem při čtení příběh vnímala jinak a vždycky jsem v něm objevila něco nového.

Gweny
07. září

Kniha je sice adresovaná pro děti a mládež, ale domnívám se, že by si ji měl přečíst i každý dospělý? A proč? Protože se v ní skrývají neskutečné myšlenky a pokud člověk dokáže číst mezi řádky, najdete tam mnoho míst, která vás donutí se zamyslet nad svým dosavadním životem a možná i některé věci změnit.

nvlik
06. září

Pokud jste zamilovaní, protějšek vám knihu daruje a označí v ní části, které se týkají vás - je to krásné a dojemné. Pokud ji čtete jako dospělí, jistě zaujmou některé pasáže a přinutí k zamyšlení, ale zas tak dech beroucí to není.

PetuliX
02. září

Krátká kniha plná zajímavých myšlenek. Je sice hezká, ale nechápu, jak z ní může být tolik lidí „odvařených“. Hodí se i jako četba dětem, příběh je milý a nutí člověka k zamyšlení.