Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16222 2192

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

MikeDV3
28.08.2015 5 z 5

Tato kniha člověka přinutí změnit dosavadní pohled na svět. Dnes když se podívám na hvězdy, vždy vidím malého prince. Malého prince by si měl přečíst každý, ať je mu šest nebo osmdesát.

zuzkailleova
27.08.2015 5 z 5

„Malého prince čti, až budeš starší, abys to pochopila.“ - tak tohle mi bylo několikrát omíláno. A já čekala, protože jsem si to prostě nechtěla pokazit tím, že bych začala moc brzy. Ale jednou se ve mně tak nějak něco sevřelo a já musela běžet do knihkupectví, Malého prince si koupit a hned se do něj pustit.
A bylo to jedině dobře! Knížka ze mě zase tak nějak udělala malého caparta, který prožíval všechna dobrodružství s Malým princem. Zároveň jsem ale chápala jeho slova, rozuměla mu... Přesto jsem asi nerozuměla všemu a už se nemůžu dočkat, až si zase tak za rok přečtu knížku znova a objevím v ní nové věci, nové významy.
Koukání na hvězdy pro mě už nebude nikdy takové jako dřív. Protože teď už vždycky budu hledat ten kouzelný asteroid B612 a snažit se alespoň na chvíli zaslechnout smích.
Autor to napsal skvěle, tak, že bych knihu klidně mohla číst svému malému bráškovi, zároveň bych ji ale mohla půjčit své babičce. Je prostě snad pro každou věkovou kategorii, protože na tohle nejsme nikdy dost dospělí ani příliš malí.

rgwge
26.08.2015 5 z 5

Knižku som čítala 3-krát a zakaždým som prišla na niečo iné. Vždy v nej človek nájde niečo iné alebo niečo lepšie pochopí. Metafory sú úžasné. Každopádne, kto chápe metafory, pochopí celú knižku a aj to, čo chcel Antoine povedať.

Taťka Hraboš
21.08.2015 5 z 5

V mládí jsem četl jen čítankovou ukázku ve škole, tak jsem si to teď vynahradil. Těžko říct, co je na té knížce hezčí - jestli ten úsporný moudrý a laskavý text, nebo roztomilé kresby. V každém případě se nedivím, proč je i tady na databázi knih v hodnocení čtenářů tak vysoko.

luckyynka1204
16.08.2015

Má své vlastní místo v mém srdci.

aleachim12
13.08.2015 5 z 5

Tuto krásnou knížku jsme měli v povinné četbě asi 5. nebo 6. základní školy tenkrát mi přišla pěkná, ale nadšená jsem z ní nebyla (asi z důvodu mého odporu k povinné četbě v dětství). Po letech jsem po ní sáhla a myslím si, že je to opravdu báječná kniha.

Iluvatar
12.08.2015 4 z 5

Moc krásná knížka. Pokud pochopíte alespoň polovinu metafor, už tak si ji velmi užijete. Za mě jednoznačně jedno z nejlepších děl minulého století. Je úžasné jak to autor dokázal napsat tak, že opravdu osloví (téměř) každého, bez rozdílu pohlaví či věku.

Bombr
10.08.2015 odpad!

Největší blbost jakou jsem kdy četl. Jako dítě jsem ji četl z důvodu povinné četby a ani nedočetl.jako dospělý jsem ji četl znovu , když ji měl za povinnou četbu můj syn. I on konstatoval že větší hovadinu nečetl.

Ronnie68
09.08.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem sice četla jako povinnou četbu do školy, ale líbila se mi - tak jsem si ji přečetla minimálně ještě jednou. Milé čtení...

Lussie
31.07.2015 5 z 5

Tohle je moje srdcovka :) Četla jsem ji jako mala a pak jsem ji četla , když jsem maturovala.Dokonce jii ráda poslouchám jako audioknihu :) A osud to tak chtěla a já si zrovna na maturitě vybrala pří výkladu rozboru, právě tuhle příjemnou věc a to šlo úplně samo :) Autora má ráda, takže všem jen doporučuji stojí za to.

Thebookman
31.07.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka. Sice je přečtená za chvíli, ale naopak ve vás dlouho zůstane v mysli. K tomu, aby člověk tuto knížku pochopil musí dojít každý sám...
Malý princ není knížka psaná perem nebo na psacím stroji. Je to knížka psaná srdcem.

PriMula
30.07.2015 5 z 5

Je mi naprosto jedno, co o této knize říkají ostatní. Byl to skvost a myslím, že ho hodně lidí nepochopilo.

MarekG
28.07.2015 1 z 5

Přijde mi že uživatelé Databáze knih se dělí na ty, co milují Malého prince a na ty, co ho až tak moc nemusí.

iv.86
21.07.2015 5 z 5

Nádherná a velmi milá knížka. Krátká, ale hluboká.

alithea
20.07.2015 5 z 5

Často říkáme, že rosteme s příběhy a jejich postavami. Ale jen málokdy můžeme říct, že kniha roste s námi. Malý princ je bezpochyby jednou z nich.

hancijar
17.07.2015 3 z 5

Zajimava kniha, ikdyz jsem cekala vice. Kazdopadne pekna blbost davat detem cist v 5 tride. Zcela nemohou pochopit; Ale do mych oblibenych rozhodne nepatri.

Dixinka
04.07.2015 5 z 5

Pěkný příběh. Líbila se mi procházka po planetách. Hluboká myšlenka.

LadyD
02.07.2015 5 z 5

Tak tato kniha byla pro mne vždy velkým oříškem. Poprvé jsem ji četla ve třetí třídě, v rámci čtenářského deníku. Tehdy jsem knihu moc nepochopila. Bylo mi líto chlapečka, který je úplně sám a cestuje mezi planetami. Když jsem ji teď, před pár lety, četla jako maturitní četbu. Musela jsem ji číst dvakrát. A cítila jsem se stejně jako poprvé :)
Krásná kniha, neznám nikoho, komu by se nelíbila :)

lajbour
02.07.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četl jako malý, dospívající a včera jsem ji dočetl na dobrou noc i své dvouleté dceři... A ten svíravě teskný pocit je ve mně pořád... Za ta léta se nezměnilo vůbec nic... Naprosto dechberoucí srdeční záležitost stojící na samém vrcholu mého žebříčku... Občas stačí 90 stran, opakující se věty, jednoduché obrázky i větné stavby, aby to fungovalo... Smekám pomyslnou pilotní čapku pane Exupéry...

Fourgirl
30.06.2015 3 z 5

Dneska jsem dočetla tuto knihu, četla jsem ji asi hodinu a musím uznat, že je to kniha hodně k zamyšlení, spíš jako pohádka pro dospělé :-) U některých knih jsem si jistá, že je znovu číst nebudu, ale tady bych se asi nebránila číst knihu znovu a najít třeba i hlubší význam díla. Proto dávám 3* tento žánr nevyhledávám a proto mně docela mile překvapil