Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16217 2192

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

MarketaK.1
21.02.2016

Nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla.

lulenky
18.02.2016 5 z 5

moje nejoblibenější kniha byla jsem na ni i v kině :)

bevicka
18.02.2016

Jedna z nejhezčích knih už od dětství. Knihu miluji!!!

Fantýna
17.02.2016 odpad!

Tato knížka mě nebavila, protože text byl o ničem a celkový příběh nebyl dobrý. Jediný, co se mi líbilo bylo liščina filosofická úvaha.

Nikolka001
15.02.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Doporučuji. :-)

ungy
15.02.2016 5 z 5

Kouzelný příběh o všem a vlastně o ničem. Myslím, že neexistují dva lidé, co by ho chápali stejně a možná proto je ta knížka tak výjimečná. Není to pohádka pro děti a není ani pro dospělé, protože ti zjevně nejsou schopní knížku pochopit. Přesto tuhle knížku miluju a vlastně dík ní jsem začala u knih číst věnování. Už jen za to věnování si knížka zaslouží pět hvězdiček.

Petruse21
15.02.2016 2 z 5

Bohužel se přidávám do skupiny lidí, kteří tuto knížku nedokáží adekvátně pochopit. Osobně mě to nebavilo a nic jsem si neodnesla.

Totojsemja
13.02.2016 4 z 5

Jinak slon v hroznýši mě opravdu pobavil. :-)

Veronique_Mrack
12.02.2016 5 z 5

Když jsem četla knihu poprvé jako malá holka, tak se mi vůbec nelíbila. Pak jsem si ji přečetla znovu, když jsem ji měla na seznamu povinné četby a zamilovala si ji.

Makaa
11.02.2016 5 z 5

Přečteno po několikáté... Pokaždé přinese nový význam...

Podívejte se na nebe. Ptejte se: "Spásl,nebo nespásl beránek květinu?" Uvidíte, jak se hned všechno změní...
A žádný dospělý nikdy nepochopí, že je to tak důležité.

IvankaM
11.02.2016 4 z 5

Přečteno za 2 hodiny. Pustila jsem se do toho kvůli povinné četbě k maturitám a nelituji. Nádherně se to čte, úplně samo. Musí se však hodně zapojit mozek, aby člověku došla ta filozifie ukrytá ve větách. Pro někoho to musí být náročné, ale jakmile to jeden pochopí, pohled na svět se s ním zatočí.

Malin
11.02.2016 2 z 5

Trvalo mi několik let, než jsem Malého prince dočetla.
Možná jsem barbar, ale až na překrásné ilustrace mi knížka přijde zbytečně přeceňovaná. Pár mouder se tam sice objeví, ale nic, co by mě dokázalo oslnit.
A navíc ta samotná postava Malého prince... To jsem fakt jediná, kdo ho měl v průběhu čtení chuť výchovně profackovat?

zuzana4587
09.02.2016 5 z 5

Jako dítě jsem ji nepochodila. Ač se tak tváří, myslím si, že děti ji nedocení. Opět jsem k ní před pár měsíci sáhla a s nadšením hltala :-)

martunka
08.02.2016 5 z 5

Prostě krásná kniha plná hlubokých myšlenek. Co víc říct?

Atuin
05.02.2016 5 z 5

Princ i pilot jedno jsou ( možná i princ je víc autorem nežli pilot ). Nelze to kouzlo šablonovat. Jeho malá planeta je jeho mikrosvět, představa a fikce. Exupéry patří oběma,nelze jej vtěsnit do jedné,to by bylo hrubé. Nosil v duši něco nepojmenovatelného a tak se dovedl autor zadívat dovnitř i ven....

Miaelaa
04.02.2016 5 z 5

Tuhle knížku mi četla teta když jsem byla malá. Když jsem se teď měla rozhodnout jestli si ji zvolim k maturitě, bála jsem se, že pro mě ztratí dřívější kouzlo. Naštěstí jsem to riskla a udělala jsem dobře, tahle knížka mi připoměla o čem život je v době, kdy jsem byla ztracená.

bareva
02.02.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film. Obojí je kouzelné. Samozřejmě kniha pro mě znamenala větší požitek. Myslela jsem si, že si ji nikdy nepřečtu - nelákalo mě to, ale teď vím, že by to byla velká chyba. :)

Hanka_Bohmova
01.02.2016 5 z 5

Když mi bylo nějakých -náct, objevila jsem v sobě vášeň pro skutečnosti, pro něž mi později Exupéry poskytl i slova. Co znamená dávat. Stavět. Milovat. Co je odpovědnost. A jak málo to všechno má co do činění s pocity.
Dávno už mi není -náct, ale vášeň přes každodenní selhání stále plane a má nehynoucí vděčnost panu Exupérymu též. Zdaleka nejen za Malého prince.
Byla bych dnes karmelitkou, kdybych nemilovala Exupéryho knihy? Dva zásadní akcenty mého života. A poušť, snad, jako styčný bod.

Anyzz
31.01.2016 5 z 5

Toužila jsem si ho přečíst už dávno, už dávno mě to k tomu chlapci se zlatými vlásky táhlo, ale odjakživa jsem měla obavy, že bych Malého prince nedokázala pochopit. Věděla jsem, že do něj musím dospět. A myslím, že právě nastal čas na naše seznámení.
S Malým princem jsme si padli do oka hned na prvních stránkách. Vzhledem k mému výtvarnému umění a jeho představě o uzavřeném a otevřeném hroznýši jsem v něm našla další, hlubší zalíbení. Ale to, co mi Malý princ dal, to už mi nikdo nikdy nevezme: "Správně vidíme jen srdcem - co je důležité, je očím neviditelné."
Svým názvem se jedná sice o Malého prince, ale pro mě zůstane navždy mým velkým Malým princem.

Michaela823
29.01.2016 1 z 5

Pamatuji si, jak nám učitelka češtiny říkala, že někteří knížku nenávidí a někteří jí milují, já jsem ta, co ji nenávidí, četla jsem ji jako malá na základce a pak i na střední a prostě tak i tak se mi vůbec nelíbí.