Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423706/bmid_maly-princ-YOE-423706.jpg 4 16217 2192

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a malého prince, plný fantazie a neopakovatelné, jímavé atmosféry, znovu ožívá, tentokrát v luxusním vydání a v novém překladu Jiřího Pelána. Kniha obsahuje také dárkovou kartičku pro štěstí. Je určena čtenářům od 7 let.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

netty
19.11.2016 5 z 5

Má životní kniha. Vic netřeba psát, je to moje velká srdeční záležitost, ten malý prostý blonďáček.

Rup
16.11.2016 5 z 5

Už to čtu, ani nevím po kolikáté. Úžasné, kolik lidskosti a moudrosti se vejde na tak malý formát. Vřele doporučuji všem, a zvláště těm, kdož nemohou přenést přes srdce ponožky v sandálech.

tinka99
16.11.2016 4 z 5

Celkem mě mrzí, že jsem se k ní dostala až teď...a nebýt povinné četby k maturitě, asi bych se k ní ani nedostala :-) je to jedna z těch knih, přesně pro nečtenáře-krátká(94str.), velká písmena, velké obrázky...na první pohled je to kniha pro malé děti...ale věřte, že není :-)

Sofí.
16.11.2016 5 z 5

Tato kniha by se měla stát bibli každého člověka!

Asheen
15.11.2016 5 z 5

Miluji ho, jako cizí dítě, které potkáte uprostřed ulice, samotné, a ono na vás upře jediný ohled plný všeho vědění světa. Jsem jeho liška. poprvé jsem ho četla v devíti letech a od té doby aspoň jednou ročně. A vždy jako poprvé. Teď ho čtu synovi.

ondras666
13.11.2016 5 z 5

Myslím, že k této knize už bylo tolik napsáno, řečeno a zároveň i řešeno, že další komentář je zbytečný.
Buď ji člověk miluje nebo nesnáší...
Za mě vhodná k zamyšlení, i dnes velice aktuální téma...

adevis
10.11.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala až nedávno, díky jedné z mnoha návštěv v knihkupectví. Na ZŠ ani SŠ jsem knihu nečetla a teď mě příjemně zahřála. A možná dobře, že jsem knihu četla až teď, jelikož tenkrát bych ji asi moc nechápala. A teď... zdobí mou knihovnu. Určitě to nebylo poslední čtení a už se těším, až ji budu číst svým dětem :-) xx

BetkaB.
07.11.2016 5 z 5

To je má Bible.

laepus
06.11.2016 5 z 5

Povinná četba pro úplně všechny lidi na naší malé planetě.

Hathor89
05.11.2016 5 z 5

Spousta lidí se divila, že jsem tuto knihu ještě nečetla, tak jsem po ní konečně sáhla … a měla jsem to udělat dříve. Možná bych si ji v dětství tolik neužila (kdo ví, jak bych tuto pohádku vnímala), teď mi přinesla hromadu námětů k zamyšlení. A když ji přečtu znovu a znovu, vždy tam najdu něco nového. Kolikrát jsme v životě Malým princem? Kolikrát nechápeme svět kolem nás a děláme si ho složitějším?

boxas
02.11.2016 5 z 5

Ano, dala jsem této knize také pět hvězdiček, jako ostatně mnozí jiní, jenže upřímně řečeno pasáže z této knihy byly už omílány a rozemílány tolikrát, že se obávám toho, že by všechny ty recenze a rozbory a rozpracované maturitní otázky tuhle útlou knížečku zasypaly a navždy pohřbily pod horou rádoby filozofických keců. A to si tato úžasná kniha nezaslouží.

tesar_dali
31.10.2016 5 z 5

Malý princ je knižka určená dieťati ukrytému vo vnútri dospelých. Snaží sa nám nenásilnou formou, pomocou podobenstiev a náznakov podnecujúcich našu fantáziu, otvoriť oči a pomocť nám nájsť cestu k pravým hodnotám ľudí a života.

-markéta-
26.10.2016 5 z 5

Myslím, že tohle je záležitost, kterou by měl každý alespoň jednou přečíst a mít doma.

tinkal
24.10.2016 5 z 5

Co dodat,tu knizku zboznuji!

Qzxy
24.10.2016 5 z 5

Ke knize jsem přišel jako slepý k houslím, ovšem po přečtení jsem viděl až moc ostře. Kniha mi toho na pár stránkách dala tolik, co žádná jiná. Jsem zvědav, jak na mě zapůsobí po pár letech, až ji budu znovu číst.

anonym02
23.10.2016 5 z 5

Knihu jsem si původně nechtěla vůbec přečíst a to byla velmi velká chyba. Měla jsem si ji přečíst už dávno, v knize jsou nádherné moudra, která jsou napsána velmi čtivě . Určitě se ke knize budu v budoucnu s radostí vracet a mužů jen doporučit.

Verunka289
22.10.2016 5 z 5

Moc ráda a často se ke knize vracím a vždy v ní najdu zase něco nového s ohledem na životní situaci, ve které se zrovna nacházím.

,,Dobrý den. Proč jsi tu lampu zrovna zhasl? "
,,Je to předpis."
,,Jaký předpis?"
,,Že mám zhasnout lampu."
,,Tak proč jsi ji zase rozsvítil?"
,,Je to předpis."
,,Tomu nerozumím," trápil se malý princ.
,,Na tom není čemu rozumět. Předpis je předpis."

Jak často děláme spoustu věcí bezmyšlenkovitě, nelogicky, jen proto, že je to předpis, nařízení, že prostě musíme..... A takových otázek k zamyšlení je kniha plná!

Magriva
20.10.2016 5 z 5

Jednoduché a zároveň hluboké. Radostné a zároveň smutné. Svět očima dítěte a dospělého. Život a smrt (ta ale není koncem, jen přechodem někam). Dokonalé.

ondaboss
19.10.2016 2 z 5

Mě to bohužel tak nějak neoslovilo.
Připadá mi to jako takové psycho.
Podle mě byl autor psychicky narušený a v této knize se to naplno projevilo. I když chovám respekt k jeho životnímu příběhu i jeho životnímu pohnutí ovšem pro mě nic. A pro děti už vůbec.

StefFišerová
14.10.2016 5 z 5

Věděla jsem že něco jako Malý princ existuje. Pak byl na seznamu literatury k maturitě a já si řekla, proč to nezkusit. A bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí jaké jsem mohla udělat. Od začátku až do konce, Malý princ je nádherný. Nevinný. Poukazuje na zkaženost dospělých, kterou ne a ne pochopit. Musím říct, že jsem se zamilovala. Jeden z nejhezčích příběhů, co jsem kdy četla.