Malý princ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří.Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234619/maly-princ-234619.jpg 4.511490
Série:

Malý princ (1.)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Rybka Publishers
Orig. název:

Le Petit Prince (1943)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1496)

Kniha Malý princ

Přidat komentář
Noeni
14. července

Knížka s nádhernou myšlenkou, do které jsem se zamilovala. Obrovský obdiv a klobouk dolů Antoine de Saint-Exupérymu! Kromě jeho knižní tvorby zbožňuju i jeho citáty, se kterými můžu jen souhlasit.

Romča11
09. července

Tohle je ale úžasná knížka. Knížka o malém princi, který žije na svém asteroidu se svou růží a poté se vydává na cestu vesmírem, kde potkává různé lidí jako byznysmena, pomáhá, lampaře a mnoho dalších. Poté se dostává na planetu Zemi, kde se setkává s letcem a o celé své cestě mu vypráví. Zároveň malý princ často vede monology a poté dialogy s letcem, kde se vyskytují filosofické myšlenky a moudra. O téhle knížce není třeba mluvit ani psát, ale je třeba si ji přečíst! Krásná filosofická pohádka, co rozhodně není jen pro děti, ale pro celé generace!

Vašek63
08. července

No, nebyl to můj šálek čaje.

nicoolka25
06. července

Knihu Malý Princ mám velmi ráda, přečtená už po několikáté :)

zoubek69
04. července

Mám za to, že je vhodnou volbou pro naši anketu.

spider.rio
03. července

Knihu jsem četl abych nebyl pozadu ohledně čtenosti knihy. Kniha nic moc asi už jsem starý..

Pohádka pro děti asi ne, ale zamyšlení pro dospělé ano.

LucyBooks
01. července

Na knize se mi líbí, že i když ji člověk čte po několikáté, tak v ní stále objevuje nové a nové myšlenky. Četla jsem ji jako malá a s odstupem času se na ni opravdu koukám jinak, velmi zajímavá a pro mě zvláštně psaná kniha se spoustou krásně dojemných myšlenek. Doufám, že mi tato kniha přinese ještě spoustu dalších nových myšlenek.
Z povinné četby za mě asi nejlepší.

Simikik
30. června

"Přečteno" jako audiokniha, znám ji ale téměř nazpamět. S každým novým přečtením objevuji novou hloubku knihy. Nikdy jsem moc nechápala proč je to tolik ceněná kniha na filosofické úrovni, když je to vlastně "jen" příběh. S postupem let ( asi tím jak stárnu) ji začínám rozumět a vracím se k ní ráda.