Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5043 1173

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

Romalu
18.07.2022 2 z 5

Milá knížka, ale výraznější stopu ve vás nezanechá. Kdyby to nebyl Hartl, kterého člověk, který čte, nemůže neznat, asi by mnou příběh prošuměl a nezachytil se

Jihorka
11.07.2022 4 z 5

Myslím, že u mě kniha splnila svůj účel - pobavila, přitom přiblížila život v osmdesátkách, i ten každodenní běžný, a připomněla divoké devadesátky.
Trochu měl iritovaly ty časové skoky dané změnou hlavního hrdiny v jednotlivých kapitolách, díky kterým mi mohly uniknout určité souvislosti a interakce mezi jednotlivými postavami, ale od dočtení knihy mě to neodradilo, takže o. k. ;)
Výborné čtení na léto, k vodě, na dovolenou k moři...

Bustedka
08.07.2022 4 z 5

Já tyhle oddechovky o životě mám moc ráda. Hartl mě obecně baví. Chvílemi úsměvné, nenáročné čtení.

Tatrman
08.07.2022 4 z 5

Příjemné letní počteníčko.

LenkaMacak
03.07.2022 3 z 5

Příjemná oddychovka.

roman9276
22.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Ačkoliv se nemůžu zbavit pocitu, že přes různé životní eskapády se všem postavám až podezřele dařilo. Strašně mě bavily jejich pády, nevěry, tajemství, sex a vtipné životní situace. Některý situace byly vycucaný z prstu, ale některý se bohužel nebo bohudík stávají i běžným lidem. Kniha mě vůbec nenudila, naopak příběh plynul, postavy se vyvíjely, rostly a stárly. Za mě to bylo opravdu čtivý a i jsem se zasmál, můžu doporučit.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Výborná publikace. Jedná kolegyně během čtení přišla do jiného stavu.

YangJie
22.05.2022 5 z 5

Moc krásné počtení. Kniha mi připomněla “okamžiky štěstí”, které jsem prožíval, když jsem jako dvacetiletý hltal knihy Vladimíra Párala.

lenka4434
28.04.2022 4 z 5

Kniha se čte dobře, děj nikde nevázne a i když nemá bůhvíjakou zápletku, tak je hodně zajímavá. Myslím, že každý si v ní najde kus sebe sama. Kdo nečeká nějaké veledílo, tak bude příjemně překvapen. Líbí se mi, že kniha nemá moc omáčky kolem.

BaruJ.
25.04.2022 5 z 5

Miluju to, ale i to nesnáším. Kniha je skvělá, vtipná a vtáhne Vás takovým způsobem, že to sami ani nečekáte. Potom si uvědomíte, že taková je realita nás lidí a začnete ztrácet iluzi o normálních vztazích mezi lidmi. Doporučuju.

Janadvorackova
17.04.2022 5 z 5

To nemělo chybu.

sweeney
08.04.2022 5 z 5

Zábavné, ačkoli místy i smutné čtení, které nás rychle vtáhne do děje a nepustí. Teda alespoň mě ne :) Po skvělé autorově knize Prvok, Šampon, Tečka a Karel jsem se rozhodla, že jen u jednoho příběhu od P. Hartla nezůstanu a dobře jsem udělala. Doporučuji :)

Mikanadeta
08.04.2022 5 z 5

Noje třetí knížka od pana Hartla a opět nezklamala. Děj odsejpal, bavil mne, četla jsem stále dál a dál. Kniha je vtipná a místy i smutná, sem tam vede k zamyšlení. Za mě určitě doporučuji.

ClavusHřebík
08.04.2022 odpad!

(SPOILER) stejně jako všechny tyto knihy od tohoto spisovatele i tato stojí za nic, měl jsem si koupit spíše křečka, byla by s ním větší zábava :D

eltondo
22.03.2022 1 z 5

Velké zklamání. Moje první věc od pana Hartla. Očekával jsem vtipnou knihu, když se autor umí tak živelně smát. Bohužel tu nejsou ani vtipné situace a co je horší: ani vtipný jazyk. Vše se valí fádně beze změny rytmu na více než 400 stránkách. Okořeněno pouze všemi variantami sexu a vztahů. Po revoluci už je to vyloženě červená knihovna: TV hlasatelka, slavný fotbalista, špičkový plastický chirurg, bulvární novinářka, věhlasný gynekolog, světová modelka, asistentka hollywoodských hvězd, mistryně republiky v atletice a ocenění sbírající architekt. Takové dvě normální rodinky.

janasim
16.03.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon je kniha, která mapuje život několika generací. Je zde dost erotiky, ale nemusíte se bát, nic vulgárniho. Prostě tak jak to k životu patří. Spíš jde o vztahy, skryté lásky, stud, nevěru a jak se s tím postavy vyrovnavají a jak celkově žiji v souvislosti s našimi dějinami. Takže na začátku se setkáte s mladým párem, který na konci knihy už řeši starosti seniorských vztahů.
Mně se kniha určitě lìbila, je čtivá, humorná, smutná, k zamyšlení,...

Nevr
13.03.2022 4 z 5

Když jsem začala číst, tak jsem se trochu lekla, do čeho se pouštím, ale postupně si mě knížka získala a osudy jednotlivých postav mě vtáhly do děje.

Lucciella_L
08.03.2022

Super oddychové čtení.
Moje prvotina od Hartla, protože jsem už nevydržela a musela si přečíst něco, co kolegyně v práci tak vychvalovaly.
U knížky jsem se pobavila, byť někoho by množství vulgarismů mohlo pohoršit.
Za mě typ knihy, která je pohodová a čtivá.

jajcak
21.02.2022 3 z 5

Kniha mě mile překvapila. Již dříve jsem četla jiné knihy od tohoto autora, tak jsem neměla velká očekávání. A bylo to dobré! Jako asi bych z toho nesedla na zadek, ale čtivé, zajímavé osudy.

patroklos
14.02.2022 5 z 5

Jen chci ještě dodat. Malý pražský erotikon je za mě nejenom nejlepší Patrikova knížka, ale také jedna z nejlepších knížek českých.