Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5048 1173

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Jessybelle
21.11.2021 5 z 5

Kniha mě pobavila, s chutí jsem se zasmála, občas žasla, kroutila hlavou nad chlapama, držela jsem pěsti Táně. Užívala jsem si hlášky...
A dokážu si představit, že bych si ji někdy v budoucnu ještě přečetla...

Ishir
15.11.2021 4 z 5

Kniha se mi vesměs líbila. Donutila mě k zamyšlení.

kulatina
10.11.2021 3 z 5

Někokagenerační příběh mnoha členů dvou rodin psaný stylem Simony Monyové mě vtáhl do děje, a do půlky mě s úsměvem a nadsázkou bavil. V posledni čtvrtině jsem se už ztracela v postavách, a ději, kde mi připadalo, že se pribeh nevyvíjí a stagnuje. Celkově lepší průměr.

vaclav5335
31.10.2021 3 z 5

Na pobavení je to docela dobré, mě tato kniha ale moc neoslovila. Poměrně málo skutečně vtipných momentů, které jsou obaleny nudnou vatou textu, který když přeskočíte, tak o nic moc nepřijdete. Doporučil bych jako knihu na dovolenou, pokud chcete číst něco jednoduchého, nad čím není potřeba moc přemýšlet.

Gabri-88
30.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Líbí se mi, jak se názory na knihu různí :)) buď si to čtenáři naprosto užili (dirty minded people!:) a nebo četli skoro se sebezapřením. A teď se teda vyoutuju a přiznam, že patřim do té první skupiny :D
Velmi se mi to líbilo. Né snad protože by to byl literární skvost. Práce s jazykem - až na všechny formy kojtusu - je spíš slabší, ale humor a téma mi prostě sedly. Morální dilema některých zúčastněných mi přišlo sice úsměvné, ale zároveň jsem si připomínala, že to zřejmě asi bude dnešní realita (nevěra).
Ze všeho nejvíc se mi líbil Cyril :))) a taky Petra. Jinak mi samozřejmě nejvíc trhal srdce Tánin osud a její stýskání po Patricii...

,,Ploč máma nemá vaulata, tati?"
,,Protože je žena. Místo nich má prsa. Ty zas nemáme my."
,,A na co ty vaulata vlastně jsou?"
,,O tom se budeš učit ve škole, až budeš větší."
,,Jeden kluk ve školce žíkal, že v nich je mozek!"
,,To je blbost. Jak na to přišel?"
,,Jeho máma plej žíkala, že ho tam jeho táta má."

Vilma232
28.10.2021 3 z 5

Svižný příběh dvou rodin od sedmdesátých let do současnosti. Jak napovídá název, postavy se rozhodně nezabývají pouze studiem či budováním profesní kariéry....

maris123
20.10.2021 2 z 5

Autor umí psát svižně a čtivě, jako nenáročná oddychová literatura to šlo. Ve srovnání s jinými současnými českými autory a autorkami ovšem jen klouže po povrchu, pokud se zrovna nenoří do tělních útrob dam.

Nel.K.
11.10.2021 5 z 5

Ačkoli je nutno podotknout, že to není žádný literární skvost, nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem hvězd a to hlavně proto, že mě kniha prostě bavila.. Hartl přináší příběhy, o kterých bychom klidně mohli slyšet běžně ze svého okolí, aniž by nás nějak extrémně šokovaly, nicméně v jeho knize do děje proniknete a baví vás sledovat, co se komu z postav, jak, postupně vyvrbí.. tedy alespoň mě to bavilo :). Vlastně jsem si v ní našla i nějaká životní moudra, poučení a zase další pohled na patálie, které život přináší.. za mě fajn čtení :)

cori
03.10.2021 3 z 5

Moje třetí hartlovka a zatím nejlepší. Fotbalista Honza s manželkou Martou a dcerami Adélou a Petrou a jejich sousedé plastický chirurg Zdeněk s manželkou Táňou, televizní hlasatelkou, s dvojčaty Tomášem a Cyrilem zažívají různé milostné eskapády, nevěry, radosti i zklamání a hledají svůj smysl života. Děj začíná v roce 1975 narozením dvojčat a končí současností. Některé situace byly fakt crazy (např. ruka v udírně).

Márrrty
25.09.2021 2 z 5

Dlouho jsem si chtěla přečíst něco o Hartla a tato knížka mě potkala celkem náhodou. Bohužel to pro mě bylo celé hrozně povrchní, až moc o sexu (jak ostatně naznačuje název) a ve výsledku mi to skoro nic nedalo. Musím uznat, že se ale četla dobře. Další tituly od tohoto autora mě už nelákají.

JiříM
20.09.2021 5 z 5

Žížala v Chlumci nad Cidlinou - celá jedna kapitola, první knížky od tohoto autora, v níž je obsažena tato věta, byla opravdu skvělá. Sice jsem po první kapitole chtěl knihu odložit, ale nakonec mě děj celkem zaujal a dočetl jsem knihu jedním dechem.

Snoopi
19.09.2021 3 z 5

Taková "lehká jednohubka do kabelky", možná sem tam trochu pro zasmání, ale většinou spíš pro úsměv hořký. Text mi připomíná jakýsi lepší "román pro ženy" a je zajímavé, že ho napsal muž. Při čtení mi silně vytanula na mysli aluze na Páralovy Milence a vrahy. Přijde mi trochu jako "modernější verze" Páralových románů.
Nic moc hlubšího se od autora čekat nedá: postavy řeší v podstatě jen sex. Jsou takové plytké - a děj s nimi také tak plytce ubíhá. Co mne však občas pobavilo a zaujalo, to jsou občasné prvky parodie: zprvu na typicky budovatelskou společnost doby nedávno minulé a její konzumní podobu v době po převratu.

Emberas
19.09.2021 2 z 5

Tak tohle byl omyl. Nechal jsem se zlákat svými přáteli, ale tento druh literatury není šálek čaje pro mě. Dočetl jsem s velkou dávkou sebezapření.

petra1394
16.09.2021 5 z 5

Boží! Moje první kniha od Patrika Hartla a určitě ne poslední :))

FoxFox
07.09.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorem dopadlo nad očekávání. Knížka byla čtivá, není to žádné veledílo, ale super čtení na cesty do práce. Moc se mi líbilo, že jsme sledovali osudy hrdinů v tak dlouhém časovém období.

lenuskav
04.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Teda podle hodnoceni a komentaru sem cekala pecku.. u 100 stranky sem premejslela, zda odlozit nebo cist dal. No a jelikoz sem si rikala, ze na tom musi neco bejt a tak sem cetla dal. A vlastne by se vubec nic nestalo, kdybych odlozila. Zasmala sem se asi jednou, vadilo mi, ze vlastne vsichni spi se vsema a ze ten pribeh je vlastns uplne podprumernej.

lucakuca
03.09.2021 3 z 5

Není to taková pecka jako Prvok, Šampón a ostatní kluci. Je to takové dobré. Splývavé... Pár chvil a kniha splyne s dalšími....

_Divočák_
01.09.2021 5 z 5

Výborná kniha. Musím říct, že Prvok bude asi o chlup lepší, ale jestli Prvok má 100 %, tak tohle má 99 %. Fakt jsem se při čtení smál, knihu doporučuji, opravdu stojí za to si ji přečíst.

Katulinka69
31.08.2021 5 z 5

Naprosto úžasné. Knížku jsem nemohla odložit jak mě pohltila

heliiinka
28.08.2021 5 z 5

První setkání s autorem a bylo to milé setkání. Ač je kniha tlustá, stránky utíkají rychle a líbí se mi, že je to několik paralelních příběhů, které se vzájemně ani moc neproplétají. Obyčejné příběhy obyčejných lidí v Česku.
Mí favoriti byli Petra, Tomáš, Cyril a Táňa.