Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5048 1173

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Danago
11.07.2017 5 z 5

Nádherné čtení. To jsem teda vůbec nečekala, že mě knížka tak dostane. už se mi dlouho nestalo , že bych si přála, aby knížka neskončila. Krásně vykreslený příběh dvou českých rodin. Chvilkama jsem se musela smát a chvilkama jsem měla slzy v očích. Knížka mě MOC mile překvapila. SKVĚLÉ!!!

netty
08.07.2017 5 z 5

Náramně jsem si čtení užila! Několik příběhů, ve kterých se ovšem neztrácíte. Chvílemi se nekontrolovaně smějete a chvílemi zase přemýšlíte nad životem. Knihu jsem téměř zhltla, velmi dobře napsaný román!

Jůzlina
06.07.2017

Knihu jsem četla jedním dechem, příběh měl spád a nenudil mě. Někdy byl opravdu okořeněn vulgárními slovy, ale myslím že byly použity ve správný okamžik:-). Určitě si přečtu další knihu od Hartla.

saphe
05.07.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a žánrově to opravdu není můj "šálek čaje", přesto jsem si knížku užila. Sice mi sem tam připomínala až telenovelu, ale kniha byla čtivá i zajímavě podaná a v konečném důsledku mi to nevadilo.

Wiss
05.07.2017 5 z 5

Já jsem si tu knížku užila opravu moc. Když jsem se blížila ke konci, zase jsem měla ten pocit, jakoby mi někdo bral kamaráda, o kterého nechci přijít. Líbí se mi, že je děj o dvou rodinách, a zároveň o každém jejím členovi zvlášť. Zábavné, čtivé, oddechové počteníčko. Vřele doporučuji!

tinkal
03.07.2017 4 z 5

výborné čtení na dovolenou, oddechovka

Klára90
03.07.2017 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se při čtení rozbrečela a u erotikonu jsem ani nečekala, že by se tak mohlo stát a ejhle, ono se to fakt stalo. Kniha, ve které jsou šíleně dojemné momenty a zároveň hrozně úsměvné pasáže. Kniha, která je tak nějak o ničem a zároveň o všem. Je o životě. Četlo se to tak nějak samo, děj plynul a já hrozně potřebovala číst a vědět, jak to celé dopadlo, i když mi pak bylo líto, že jsem knihu dočetla. Prostě se mi to líbilo a to hodně.

d.oliee
01.07.2017 5 z 5

Zhruba ve 3/4 čtení mi to evokovalo českou telenovelu ale určitě to upoutalo moji pozornost :)

Iv8
30.06.2017 5 z 5

Úžasná studie mezilidských vztahů od dob socialistického totáče podaná s nadhledem a humorem, což teď už jde, ale tenkrát ještě nikdo nevěděl, jak to všechno dopadne a držel hubu a krok... Smála jsem se často a postavy jsem si krásně dokázala představit. Doporučuji.

Roberta
28.06.2017 3 z 5

Pro me generacne mimo, spatny pribeh to neni, ale nejaky presah tam nevidim.

TerezaK87
26.06.2017 4 z 5

Kniha se mi moc libila, precetla jsem ji za jeden den, neb jsem chtela vedet, jak to vsechno dopadne :-) Prijemna oddychovka, do postav se clovek bez problemu vzije.

jana277
25.06.2017

Kniha je označovaná ako bestseller. Vďaka sexu, podvodom, klamstvu, prepletaniu vzťahov? Neviem, nie som odborník, ale takýto post u mňa kniha nedosiahla. Pripomenulo mi to papierikovú posielaciu hru Kto, s kým, kde, čo robili a čo z toho vzniklo.

silvie5281
24.06.2017 4 z 5

Ke knize mě dostalo jedno unuděné odpoledne, ale rozhodně toho nelituji. Příběh napsaný samotným životem, navíc dobře zachycená aktuální politická situace. Od knihy jsem se odtrhla až po přetečení poslední stránky a stejně jsem hledala další. Skvělá oddechová kniha :)

kudrdlinka
24.06.2017 5 z 5

Mám moc ráda příběhy ze současnosti, ve kterých je skutečný život. A ten tu byl, v plných dávkách. Všechno jsem s oběma rodinami prožívala, jejich radosti, starosti, někdy jsem se smála, někdy mě to dojalo, někdy jsem až nevěřícně kroutila hlavou, ale život prostě přináší situace, u kterých si pak říkáme "to ani v televizi nevymyslí " :) S chutí jsem se všemi prošla více jak třicet let jejich života a docela by mě zajímalo, jak se jejich život dál vyvíjel.
Knížka je napsaná velice čtivě, ostatně jako další knihy P. H., slovník je tady dost jadrný, ale zvykla jsem si na to a přišlo mi, že to tam prostě patří. Jako knížku na léto můžu jen doporučit.

aduska1991
22.06.2017 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Shrnula bych to tak, jak je psané na obálce knihy : je to kniha,která vás rozesměje, ale i dojme. U čtení jsem měla, jak úsměv na rtech, tak slzy v očích. Ale takový je život :-)

dom.ini
20.06.2017 5 z 5

Pro mě obrovské překvapení. Knížku jsem začínala číst s velkou nedůvěrou a obavou, ale už po pár stránkach mi bylo jasné, že úplně zbytečně. Knížka byla taková moc milá, normální, ze života, příjemně se četla a všechny postavy jsem si oblíbila. Takže za sebe určitě doporučuju!

Jajka.filip
19.06.2017 4 z 5

Čte se to samo. Dokonalý humor přítomen po celou dobu čtení. Autor si hraje se souhrou náhod, které nás provázejí životem. Choulostivých témat je tam víc než dost. Jen mi postavy přišly šťastně nešťastné, za což si často mohly svými milostnými eskapádami. To mi lezlo na nervy, jinak důkaz, že i čeští autoři opravdu umí napsat dobrou knížku.

Marcela52
19.06.2017 5 z 5

Kniha mě pobavila a přestože mě první část knihy trochu rozčilovala líčením života za socialismu, určitě jsem se nenudila. Autor dokáže namíchat koktejl mezilidských vztahů věrohodně a zábavně. Přestože si pří líčení erotických hrátek nebere servítky, v kontextu příběhu mají i tyto velmi otevřené pasáže své místo. Patrik Hartl dokáže být navíc velmi vtipný, takže jsem se místy hodně nasmála. Není to žádná velká literatura, ale pro horké letní dny ideální...

lalikpepa
19.06.2017 2 z 5

No tak já nevím...prostě se mi to nelíbilo od začátku do konce. Čte se to dobře, o tom žádná, ale celkově mě to nijak nenadchlo. Začátek sahající do socialismu mě vyloženě rozčiloval, tohoto tématu už je tady tolik, že mi prostě leze na nervy. Nemá to vlastně žádnou pevnou dějovou linku a ani konec. Jak to neuceleně začne, tak to i skončí. Kniha která za mne nenadchne, neurazí a člověk na ní vlastně hned zapomene.

Katka81
19.06.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení na léto. Sice mírně přisprostlé, ale s tím se musí počítat, když jde o erotikon. Určite si přečtu si od autora další knížky.