Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5047 1173

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Aranel15
31.01.2023 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila byla vtipná a ze života. Akorát chudinka Bublina mohla zemřít jinak, obrečela jsem to.

Lucie21352
25.01.2023 5 z 5

Ani tato kniha od Hartla mě nezklamala. Skvělý příběh. Nejlepší jsou psi. :-) Ráda si tuto knihu přečtu znovu.

Ivka82
11.01.2023 5 z 5

Prostě život sám...

anna5048
05.01.2023 4 z 5

Super letní čtení. :-)

zdennyrakky
23.12.2022

Triviální literatura ve svý nejryzejší podobě :-) Ale proč ne, taky posloucháme populární hudbu a ne jenom Mozarta a Janáčka :-) Jenom by asi byla velká škoda omezit se JENOM na takovýhle knížky, co se čtou samy, čas u nich frčí, ale kromě pobavení a odpočinku od vlastních problémů ti to nic nedá. P. S. Nemůžu si odpustit srovnání s M. Vieweghem. Je teď strašná móda na něj plivat, ale nemůžu si pomoct, přinejmenším jeho ranější knihy mají i skutečné literární kvality, ať už je to vynikající jazyk nebo rafinovaná práce s formou. U P. Hartla bych mluvil nanejvýš o příjemném živelném vypravěčství.

Prela
16.11.2022 2 z 5

Panečku, to bylo takové zklamání!
Čekala jsem zábavné čtení z prostředí pražské Podbaby. A ona to byla spíš taková mizérie. Všichni do jednoho měli různé morální poklesky a příběh nešel nijak do hloubky. Zato finále bylo o tom, jak všichni byli úspěšní, ačkoliv tam vlastně nebylo žádné rozhřešení.
No zůstala mi po čtení hořká pachuť na jazyku a vlastně jsem byla z příběhu docela smutná.
Hartl pro mě asi není.

Hajana
15.11.2022

Hartl už je taková značka kvality, takže doporučuji.

Kira283
27.10.2022 5 z 5

Klasická Hartlovina - pobaví, dojme, donutí vás v některých chvílích k zamyšlení :) Osobně nejvíce kladně hodnotím schopnost autora zasadit příběh do skutečných reálií. To mě neskutečně baví :))

elenai
16.10.2022 5 z 5

Tak tato kniha mi nejspíš dost padla do nálady, protože sama jsem nad ústředním tématem poslední dobou trochu podumávala. Prosím, nebrat nijak na vážno! - bylo to pouze zamyšlení. :) Milostná kronika dvou rodin, které spolu sdílí jeden plot, a jejichž osudy se navzájem proplétají. Autorovo pojetí nevěry je víc než zajímavé - ne vždy na ni nutně musíme hledět jako na něco negativního a strašného. Otázkou je, zda by to tak fungovalo i v reálu. Prostředí Prahy tady nehraje žádnou roli, příběh by se mohl odehrát kdykoliv a kdekoliv, důležitá je chemie mezi postavami, a ta se dle mého povedla na jedničku. Bylo to vtipné i k pláči, místy šel autor i trochu víc do hloubky, ale nikdy se nedotkl dna. Čtenář si tedy může nebo někdy dokonce musí některé věci domýšlet. No, když to shrnu, strávila jsem čtením několik velmi příjemných hodin, takže popřemýšlím, co si od Hartla přečtu dál. 90%

Aktenanka
14.10.2022 5 z 5

Perfektní knížka. Plno překvapivých momentů a přesto bylo uvěřitelné, že se to opravdu může někomu dít.

AndyYoggy
22.09.2022 5 z 5

Skvělé oddechové čtení plné zvratů. Rozhodně doporučuji. Autor píše velmi čtivě a vtipně. Moc jsem si čtení užívala. :)

Domča405
11.09.2022 4 z 5

Moc zajímavé, zábavné i smutné čtení, emotivní a k zamyšlení, přečteno téměř jedním dechem.

zp87
05.09.2022 5 z 5

Do prčic, to se mi tak líbilo, až jsem z toho sama překvapená. Nečekala jsem to... (Asi jako románová hrdinka Petra nečekala, jak se jí bude líbit orgasmus).
Pravda, byla to má první zkušenost s Patrikem Hartlem a měla jsem představu, že to bude podobné čtení jako Viewegh. A to jsem se dost spletla.
Mám jen trochu obavu, že jsem začala tím nejlepším, co p. Hartl napsal, doufám, že mě další knížky nezklamou.
Svou roli v tom hraje asi i to, že se mně knížka dostala v tom správném čase, kdy mi sedla, kdy jsem potřebovala číst o lidských osudech, které mi budou tak blízké.
Malý pražský erotikon je i kniha o sexu a intimitě - v různých dobách, věku a situacích, ale především je to kniha plná vtipných i smutných situací, životě několika postav (které se čtenáři nijak nepletou, ale vzájemně se zaplétají a proplétají), který plyne od sedmdesátých let do dneška. Sledujeme dospívání dětí, stárnutí dospělých, do příběhu zasáhne nevěra, smrt i narození... a přitom z toho celého máte pocit, že je to příběh o naději.

VeruHoráková
28.08.2022 5 z 5

Pražský erotikon prostě miluju. Knihu jsem už jednou četla a je to rozhodně kniha, kterou si v budoucnu přečtu ještě xkrát. Co mě na tom baví, je styl psaní Hartla. Více hlavních postav jejíž osudy jsou propletené a v průběhu 30 let můžeme sledovat jejich pády, nevěry, vtipné, ale i složité životní situace. Myslím, že každý si v ní najde kus sám sebe. Za mě je to Hartlova nejlepší kniha. Už aby napsal další knihu.

kikies
22.08.2022 3 z 5

Přišlo mi to hrozně podobně Okamžikům štěstí. Některé zápletky a vztahové kotrmelce byly zajímavé, ale v podstatě takový Hartlův průměr. Čte se to rychle a snadno, ale nijak zvlášť to neohromí. Myslím, že má i lepší kousky.

veverkaVv
21.08.2022 3 z 5

Za odpočinkovou náplň výborné, úsměvné. Za realitu trošku horší, ale je pravda, že se aspoň čtenář místy zasměje. Asi na měsíc nebo dva bych s některými postavami měnila, ale takový život asi není pro mě.

Lucia1989
15.08.2022 4 z 5

Taká príjemná oddychovka, aj keď Prvok, šampón... bola asi lepšia ;-)

ddkk
26.07.2022 3 z 5

Zábavná oddechovka, která neurazí ani nenadchne a snadno se pozapomene...

malýčtenář
23.07.2022 5 z 5

Opravdu kniha, která pobavila. Osudy hlavních hrdinů jsou tak propletené, že to ani není možné. Sice občas drsné vyjadřování, ale budiž. Občas jsem se musela zasmát ,ale i slzu pustila. Zkrátka je to Hartl.

Dajen2sell
21.07.2022 5 z 5

Krásná, čtivá, jak uvádí autor, rozesměje i dojme, doporučuji :)