Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.32695
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

likaf
dnesodpad!

Byla o první kniha, kterou jsem od pana Hartla četla a už 100% vím, že žádnou jinou číst nebudu. Nejhorší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Snad i ta červená knihovna mívala větší úroveň. Každý souloží s každým. Slovník, že by se za něj ani dlaždič snědé pleti nemusel stydět. Za mne totální slátanina :-(
Dávám jednu hvězdu, protože půlku dát nelze...

Sasanka173
předevčírem

Za mne tak 3 - . Ani jsem knihu nedočetla.. :-( Pozitivní snad jen, že do toho spletence vztahů a nevztahů zamotané společné a politické dění. Připomenutí nelehké doby komunismu a pronásledování STB. Ještě jsem nic od pan Hartla nečetla a už asi ani nebudu. :-(

palka452

Když si od Patrika hartla přečtete jednu knihu tak se vám zdá že je to celkem fajn Jenže pak přečtete druhou a zjistíte že se to pořád tak všechno nějak motá v kole A co mi v jeho knihách leze na nervy je že třeba totalitu a nebo 90 léta popisuje věci které vůbec nebyly možné nebo byly nereálné a to v knihách nemám ráda. Jeho knihy mi přijdou na jedno brdo

Vveerru

Poutavá, velmi dobře čtivá kniha. Přečetla jsem během pár dnů.

Tobomicha

Pohodové čtení do postele.

elcapitano

Je to kniha o p*cání. Celkem vtipně napsaná. Asi do půlky mne to bavilo, pak už mi ta monotematičnost trochu nudila. Od půlky se také kniha trochu mění jakoby ve vztahový seriál typu "Rodinná pouta" nebo nějakou telenovelu. Naštěstí je to opravdu vtipně a čtivě psané, takže jsem to dočetl.
Oceňuji téma šikany ze strany STB.

Dancaa1

Tuto knihu jsem bohužel nedokázala dočíst, příběh mě nudil a ani moc vtipné mi to nepřišlo. Šla jsem číst Hartla s pocitem, že to je dnes in a všichni ho milují, tak proč by se mě takové lehké čtení celkem o ničem nelíbilo, když mám takový typ knih ráda. No, bohužel nelíbilo, je to opravdu o ničem. Třeba se ke knize v budoucnu vrátím nebo zkusím jinou ''Hartlovku'', ale v dohledné době to nevidím.

bozka.n

Vtipné. Není to můj nejoblíbenější žánr, ale bylo to docela čtivé. Sposusta vtipných situací, ve kterých se čtenář každého věku dokáže alespoň jednou ztotožnit s některou z postav.

lenik284

nenáročné, poutavé, velmi pěkná humorná oddechovka

Placka007

Čtivá oddechovka. Trochu jako "manželské etudy" - 40 let dvou manželských párů (a jejich okolí).

cherubinka

Moje druhá Harltovina, po Nejlepším víkendu lepší čtení. Rozhodně vtipnější :)

Allla9

Láska v mnoha podobách - i to by mohl být název této knihy. Přináší i zajímavý pohled do života za socialismu.

misan69

Patrika Hartla miluju!!!

zpevSusannah

Patrika Hartla mám ráda jako člověka. Miluju jeho nespoutaný smích a humor, kterým se prezentuje při různých talkshow. Je super pozorovat, jak se jeho bezprostřednost odráží i v jeho tvorbě.
Malý pražský erotikon byl pro mě milým překvapením. Skvěle vykreslené postavy a jejich životní trable napříč celou generací. Bavilo mě pozorovat, jak se pohled na život a na problémy s tím spojené u každého člověka mění s postupně přibývajícími roky. Vše bylo popsáno tak lidsky, přirozeně a reálně.
Kniha mě chytla za srdce a určitě musím okusit i další "Hartloviny".

Ivuska.09

Od P. Hartla jsem zatím přečetla jednu knihu - ta mě příliš nenadchla. S obavami jsem se tedy pustila do Malého pražské erotikonu a musím říct, že jsem moc příjemně překvapená. Hlavní postavy jsem si oblíbila a nakonec mě mrzí, že už s nimi nemohu strávit alespoň dalších pár hodin. Skvěle popsané, všední i nevšední život, čtivé, hořké, vtipné, zkrátka určitě zkusím i nějakou další autorovu knihu.

123Lussy

perfektní prolínání všech generací, nenáročné a přitom poutavé..

zbraslavanka

má první kniha od Patrika Hartla a musím říci, že super. Vtipné, čtivé ze života a vše naprosto věrohodné. Další můj oblíbený autor

niika

Taková normální kniha o životě, ale bravurně napsaná. Nenáročná, ale to neznamená, že by neměla co říct, čím oslovit čtenáře. Každý den jsem se těšila na čtení této knihy. Moje první kniha od Hartla. Jako autor mě zaujal a budu ho číst dál.

pravnik

První kniha od Hartla. Překvapil mě. Lehké a příjemné čtení. Promyšlené souvislosti. Zaujalo mne, že zachycuje celý život několika rodin.

zuzana-kudla

Moje druhá kniha od Hartla a opět nezklamala. Asi i o něco málo lepší než Prvok se Šamponem. Doporučuji jako dobrou oddechovku.

Lofda
30.12.2018

Knížku mi půjčila kamarádka a když už jsem ji měla, řekla jsem si, že tomu dám šanci. A byla jsem příjemně překvapená :-) No dobře, holub Fido, to už byl opravdu úlet, navíc ani nechci přemýšlet o tom, proč se někdy vztahy komplikují pro nic a nevěra se táhne celou knihou.. Za mě čtivé, zábavné, taky někdy smutné, někdy přitažené za vlasy.. Vztahovky čtu ráda a tuhle můžu určitě doporučit. Ohodnotila bych ji asi na 4,5* - což ale nejde, takže dávám plný počet a pustím se určitě i do dalších knih tohoto autora. I když v tuto chvíli bych nejraději pokračování, je mi líto, že už je konec ;-)

1bublina
30.12.2018

Nic od tohoto autora jsem zatím nečetla. Knihu mi půjčila kamarádky s tím, že se jí moc nelíbila, protože se tam pořád všichni podváděli. Moc se mi tedy do čtení nechtělo, ale když jsem začala číst, skoro jsem knihu nemohla odložit. Hned první den jsem ji dočetla do půlky. Kniha je opravdu velmi čtivá, čte se lehce. Bavily mě postavy a zajímalo mě, jak to s nimi bude dál. Už podle názvu se dalo předpokládat, že v knize bude hodně sexu (což není zrovna můj šálek kávy), ale vše bylo popsáno vkusně bez nechutných detailů. Potěšil mě i konec knihy a určitě to není poslední Hartlovka, kterou jsem četla.

Markushka
29.12.2018

Chytlo mě to od samého začátku. Bavilo mě číst z pohledu různých aktérů, sledovat jejich vývoj. A taky happyend. Příjemné odpočinkové čtení.

Alcarmo
28.12.2018

Fajn oddechovka; sice moc nenadchne, ale litovat času také člověk nebude. Postav zase tolik není, že by se člověk v jejich změti ztrácel – navíc příběh překvapivě svižně odbíhá, a tak ve výsledku převládají spíše pozitivní dojmy.

jana6918
27.12.2018

Mám ráda Hartla a jeho styl psani, ale tahle knížka mě uprimne moc nenadchla. Přesto jsem ji přečetla, ale v hlavě mi vůbec nezůstala. Nezaujala mne tolik

majík1
27.12.2018

Za mě 6hvězdiček a asi nejlepší kniha od autora.Nic vymyšleného, píše,jak se běžně mluví, řeší tam problémy,které řeší spousty rodin a ještě jsem se u ní pobavila.Někomu se může zdát vulgární,ale v této knize je to podané velmi dobře až humorně.

Vierka_kikanika
26.12.2018

Keď si chcem oddýchnuť od severských kriminálok, trilerov, ťažkej klasiky či psychologických kníh, čítam Patrika Hartla. Ten vzťahový guláš v každej z jeho kníh je zábavný, ale len do tej chvíle, kým si uvedomím, že autor nie je až taký fantasta, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, a že príkladov v okolí mám dosť...

Hankah265
19.12.2018

Hezká oddechová kniha, místy veselá, místy smutná, prostě o životě. Nelituji, že jsem ji četla, ale znovu bych číst nemusela.

Elea
19.12.2018odpad!

Jsem přesvědčená, že knihy se mají dočítat, ale u této jsem to nezvládla. Po vyčerpání všech sil i veškeré trpělivosti jsem se dostala na stranu 100. Ve chvíli, kdy jsem začala přemýšlet, jestli víc než čtení nebude zábavnější umývání oken (v prosinci a v 21 hod), jsem to vzdala.

evask
19.12.2018

Bavila jsem se. A pana Hartla baví psaní. Dala bych pět hvězdiček. Ale přece jen to vulgární vyjadřování a že jakoby život točí kolem sexu, to se mně zdá až přehnané. I když, asi je to autorův záměr, přehánět.