Malý pán na ženění

Malý pán na ženění https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205735/mid_maly-pan-na-zeneni-R27-205735.jpg 5 66 10

V románě populárního anglického humoristy musí bohatý mladý muž překonat odpor macechy své dívky, podivuhodné záliby jejího otce a další nepříjemnosti, než získá její ruku. Ve ztřeštěném příběhu ze života newyorské smetánky se vedle zmíněných osob uplatňuje výrazněji ještě papírový moralista a estét a policista, který touží stále někoho zatknout, aby mohl být povýšen. 2. vydání v tomto překladu... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Ivo Železný

The Small Bachelor , 1927

Bezkyne9
22.01.2020 4 z 5

Mily humorny roman, jak ma byt, jsem rada, ze me neminul ... :)

AlčaVaca
22.01.2018 5 z 5

Parádní počteníčko od mého oblíbeného autora. Zatím asi nejlepší, kterou jsem od něj četla :-)

Badger
01.09.2017 4 z 5

Začátek mě moc nebavil a říkal sem si,že kniha asi nebude můj šálek kávy.
Avšak po chvíli se na tolik zlepšila,že po jejím přečtení říkám moc veselé a chytře vymyšlené čtení.
Skvěle mě provázela na letní dvolené,kam se náramně hodila-vždyť i na obalu je psáno "Čtení na dovolenou"

Sidonie
22.02.2017 4 z 5

Moc pěkné, milé, vtipné, čtivé.

Parisienne
11.09.2016 5 z 5

Vynikající humoristický román. Autor nastiňuje řadu potenciálních situací, které se nestanou. Stane se totiž to, co opravdu nečekáte.

Finskej
06.07.2016 5 z 5

„Patří k lidem, které někdy v těch jinošských letech, jež člověka formují, určitě kopla do hlavy kobyla. Velice trefně o něm bylo řečeno, že kdyby lidé byli kostky domina, Sigsbee Waddington by byl ta úplně prázdná.“

Francoa
29.06.2016 5 z 5

Četl jsem jí hned po vydání a od té doby několikrát.Jedna z nejhezčích od Wodehouseho nejen proto, že když Daleký západ - tak Zane Grey, tak pro vtipné situace.Když se chci pobavit, tak sáhnu po knížečce Malý pán na ženění.

Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Brilantní románek, čtivý kdykoli a kdekoli.

Veru.nka
11.08.2013 5 z 5

Geniální dílko které Vás nenechá chladnými.
Vtipné, promyšlené charaktery osob si Vás jednoznačně získají.
A celá, více než směšná zápletka knihy Vás strhne.
Pevně věřím, že ji neodložíte, dokud nedojdete na poslední stránku.
A i poté se budete ještě dlouho smát.

Madluska
30.05.2013 4 z 5

U téhle knížky mě překvapuje snad jediné - že ji zatím ještě nikdo nezfilmoval! Celá zápletka mi připadá jako scénář k bláznivým americkým filmům z padesátých šedesátých let, ale okořeněné britskými slovními přestřelkami, kde zejména sluhové dávají všem ostatním krutě na frak. Při cestě autobusem jsem asi musela vypadat jako exot s knížkou v ruce, ale nesmějte se, když čtete Woodehousovy hlody! A mimochodem: poklona překladateli - ono přeložit knížku a zachovat v ní ducha a vtip jejího autora, to už chce notnou dávku umu.