Mikulášovy prázdniny

Mikulášovy prázdniny https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94252/mikulasovy-prazdniny-94252.gif 5 490 44

Malý Mikuláš série

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinnyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách. Humorné historky ze života malého francouzského školáka, tentokrát z prázdnin u moře. Vyčerpávající školní rok je u konce. Mikuláš získal cenu ta výmluvnost, i když v jeho případě neocenili kvalitu, nýbrž kvantitu, a rozloučil se se svými spolužáky Vendelínem, Viktorínem, Albínem, Augustýnem, Fridolínem, Kryšpínem a Celestýnem. Učebnice jsou uklizeny do skříně a je čas myslet na prázdniny.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , BB art

Les Vacances du petit Nicolas

Luky110812
22.02.2024 1 z 5

Můj syn nemá rád, když se autorita muže snižuje a ponižuje. Nedělejme to otcům, ale ani matkám. Synův vzkaz pro nás všechny.

StateOliver
07.01.2024 4 z 5

Kniha je dobrá, ale mohlo by to být i delší. Mikuláš mě připomíná sebe sama. Líbí se mi lumpačiny, které on s jeho kamarády vymýšlel. Nejlepší příhoda byla ta kdy Mikuláš utekl se svým kamarádem Vendelínem ze školy.

Arturo.Bandini
11.07.2023 4 z 5

V podstatě se v každé povídce bulí, mlátí, neposlouchá, odmlouvá, prudí rodiče (či vedoucí tábora) apod. No, asi bych se měl omluvit svému 7letému synovci za občasná mravní poučování, že "... my se jako on v dětství nechovali." Po připomenutí si obsahu oblíbené knihy z dětství jsem si uvědomil, že je mnohem menší raubíř než Mikuláš a jeho parta. ;)

ZuzanaK.
08.03.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila jako dítěti, a možná víc se mi líbí teď. Kniha se příjemně čte i začínajícím čtenářům, nejspíše i díky překladu T. Sýkorové-Řezáčové. Zábavné, snad proto, že tak blízké "normálnímu" rodinnému životu.

sáně_v_létě
23.12.2022 5 z 5

I po letech mě stále bavila

Pavlnka
23.04.2022 5 z 5

Výborné čtení, ke kterému jsem vrátila díky výzvě. Asi si znova přečtu všechny díly.

jerisno
10.02.2022 5 z 5

Tato kniha je velmi milá a přítulná (stejně, jako ostatní Mikulášové od René Goscinnyho). Jakmile ji otevřete, zlepší se Vám nálada a rozhostí se pohoda a radost v duši.
Doporučuji otevírat co nejčastěji (zejména s dětmi).

DonFilipson
21.01.2022 5 z 5

doporučuji přečíst, četl jsem synovi a nasmál jsem se jako zamlada :)

Meda77
05.12.2021 4 z 5

Velmi dobře napsaná knížka pro potěr od francouzské autorky, která psát rozhodně umí. Jako autorka dobrodrůža pro dorost velmi dobrá, knížky úsměvné a dětsky napínavé.

MadlenkaM
14.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Ten závěr byl skvělý... Tatínek a pan Durda jsou smutní, protože jim paní Durdová nechce ten moped půjčit. :D

irskádívka
26.08.2021

Jestli je na světě někdo, kdo váhá, zda knihu pana Goscinnnyho číst..pak neváhejte, pojďte se seznámit s Mikulášem, jeho rodiči, roztomilými příhodami malého kluka a skvělými ilustracemi!
Pokud se nebudete smát od ucha k uchu, pak je na vině pouze Váš (ne)smysl pro humor. Tak s chutí do toho a užijte si každý řádek příběhů toho malého rošťáka Mikuláše.

wullcann38
09.03.2021 5 z 5

Velmi dobrá kniha,film už u mě tolik neuspěl.

vojta888
02.01.2021 4 z 5

Super kniha i ilustrace.

Shashlick
22.12.2020 5 z 5

Sbírka Mikolášových prázdninových příhod mě bavila snad více než ty školní. Příběhy jsou kratší a je v nich méně nadávání a praní.

ArwenAragorn
26.07.2020 5 z 5

Přečetla jsem si teď nově, pár povídek je tam z knížky Mikulášovy patálie z mého dětství, která se ale dá číst pořád. Moc mě pobavila. Jednotlivé povídky jsem četla na odreagování mezi mými mraky thrillerů.

daniel2010
28.01.2020 5 z 5

Hodně vtipné, strašně jsem se smál.

Namiš
27.01.2020 3 z 5

jeto hezká kniha doporučuju

Slůník
17.11.2019 5 z 5

Humor, který oceníte až dospělí :)

stoun25
17.02.2019 5 z 5

Podívejte se mi do očí :-D

lukas9608
09.02.2019 5 z 5

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!