Mikulášovy prázdniny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinnyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách. Humorné historky ze života malého francouzského školáka, tentokrát z prázdnin u moře. Vyčerpávající školní rok je u konce. Mikuláš získal cenu ta výmluvnost, i když v jeho případě neocenili kvalitu, nýbrž kvantitu, a rozloučil se se svými spolužáky Vendelínem, Viktorínem, Albínem, Augustýnem, Fridolínem, Kryšpínem a Celestýnem. Učebnice jsou uklizeny do skříně a je čas myslet na prázdniny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94252/mikulasovy-prazdniny-94252.gif 4.7365
Série:

Malý Mikuláš (3.)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Les Vacances du petit Nicolas

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Mikulášovy prázdniny

Přidat komentář
stoun25
17. února

Podívejte se mi do očí :-D

lukas9608
09. února

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

gretl74
13.11.2018

Prostě Mikuláš - tady není co dodat. Pro malé i velké.

_Michelle_
27.08.2018

Ideální knížečka na letní večer. Umí navodit dobrou náladu a následně krásné rozesmáté sny. Moc jsem se pobavila a při vzpomínce na plážovou příhodu spojenou s hloubením jámy mám úsměv na rtech i teď. Tak vzhůru k moři či hurá na tábor! P. S. "Odvahu" přátelé.

Květi62
21.05.2018

Super oddechová knížka, u které se všichni pobaví.

Elulilinka1
07.03.2018

U této knihy jsem se velmi nasmála a proto opravdu vřele doporučuji...

Vidlička
13.10.2017

Určitě víc pro dospělé než pro děti. Já ji četla až jako "velká" a chlámala jsem se hrozně. Jsem si jistá, že děti si z ní vezmou asi jen zlomek toho, co "velcí". Ale každopádně Jistota a Klasika.

kuba2006
20.07.2017

dost dobre