Mikuláš a jeho přátelé

Mikuláš a jeho přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2620/bmid_mikulas-a-jeho-pratele-nVo-2620.png 5 270 16

Malý Mikuláš série

Jsou to krátké veselé příběhy malého Mikuláše a jeho kamarádů spolužáků. Příběhy jak ze školních lavic tak z volného času tráveného na oblíbeném plácku. Také popisuje situace, kdy je doma, píše úkoly, co tatínek a maminka.... Také komentuje přátelství s děvčaty. Veselá kniha i pro menší čtenáře. Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , BB art

Le petit Nicolas et les copains , 1963

xxtom
19.02.2024 3 z 5

Krátké příběhy, úžasné ilustrace. Mikuláše mám rád.

jaja1989
04.05.2023 odpad!

Jediný co bylo na knize vtipne jsou jména postav

Pert
27.02.2022 5 z 5

Nádherná knížka. Postavy jsem si hodně oblíbila.

Boboking
03.01.2021 5 z 5

Jeden by ani nevěřil, jak se dospělý může pobavit nad francouzskou dětskou klasikou. Ty nápady, hlášky, logika malých kluků... Parádní dílo, ke kterému bylo radost se po mnoha letech vrátit. Doporučuji

ArwenAragorn
23.08.2020 5 z 5

Jako vždy super!

jenda88
04.06.2019 5 z 5

Na knize se mi nejvíce líbilo, jak se kamarádi pořád prali a nadávali si.

lukas9608
09.02.2019 5 z 5

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

hrosik3
19.04.2018 5 z 5

Milá kniha, dětem se líbila a pobavila i mne.

Blanka1964
08.03.2018

V současné době, v tom, co se kolem nás děje, jsem schválně sáhla po této knize....potřebovala jsem něco milého, radostného, vtipného a věděla jsem, že tahle kniha mi to dopřeje....krásná vzpomínka na dětství a relax v této pochybné době....

pablii
22.05.2016 5 z 5

je to kniha "za všechny peníze" !! :)

musa009
05.04.2016 5 z 5

Je to zábavná kniha ( - : (-: .

elle.r
16.04.2015 5 z 5

Jako malá jsem Mikuláše měla ráda. Když jsem dostala za úkol přečíst knihu ve franocuzštině a objevila právě tuhle v knihovně, neměla jsme moc práce s rozmýšlením. I ve francouzském originále je Mikuláš stále stejně skvělý. Navíc jsem si uvědomila i trochu hlubší přesah zdánlivě banální literatury.

anibeni
30.04.2013 5 z 5

Knížka, která zabaví dospělé i děti, ideální na večerní předčítání.. Moje děti bavila hodně..

tyzik.cejka
26.04.2013 5 z 5

taky spisovatel není špatný dobře napsané

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Pěkné v dětství jsem se k tomu ráda vracela:o)

Cajda
30.11.-0001 5 z 5

jak pro děti tak pro dospělé....

Část díla

1997  94%Malý Mikuláš
1997  92%Mikulášovy prázdniny
1997  93%Mikulášovy průšvihy
1997  94%Mikuláš a jeho přátelé

Kniha Mikuláš a jeho přátelé je v