Malý Mikuláš

Malý Mikuláš https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2618/bmid_maly-mikulas-0Ew-2618.png 5 380 38

Malý Mikuláš série

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a s úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého, svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , BB art

Le petit Nicolas , 1960

IvanaB
25.03.2016 5 z 5

Na základce nám to četla češtinářka, když jsme byli hodní :-) Pak jsem to po letech koupila dceři i s cd.

vildoff
20.03.2016 2 z 5

mno dá se to.

aginecka
18.02.2016 5 z 5

Mikuláš patří spolu se Saturninem a Péťou Bajzou k mým nejstarším láskám. Svým laskavým humorem spolehlivě vyhrávají každou bitvu se smutky moderní, o dost méně idylické, doby.

trudoš
03.09.2015 5 z 5

Výhodou knihy Malý Mikuláš je široké věkové rozhraní čtenářů, kterým je určena. Děti si užijí komické skeče, výrostci klukovskou anarchii, dospělí trefnou realitu a kmeti nostalgii vyprávění. René Goscinny zde naplno využívá svůj fantastický cit pro dětské vnímání světa, a tak veškeré etudy dostávají neodolatelný nádech půvabného zjednodušení. Navíc doba vzniku i samotná nátura spisovatele příběhy oprošťují o jha sterilní korektnosti, na kterou si v současnosti musí nejeden autor dávat pozor.
Střízlivě uznávám, že počáteční epizody z pozoruhodně obyčejného života malého Mikuláše jsou trochu slabší, za což můžou opakující se motivy raubířských rvaček a rodičovského zoufalství. V druhé polovině se však pointy kapitol mile vyostřují a závěry jsou čím dál méně očekávatelné a humornější. Problém je trochu v postavách, které často splývají, ale naštěstí autor vždy zavčas připomene základní charakterizaci. Kouzelnému textu pak zdárně sekundují neméně kouzelně ilustrace Jeana-Jacquesa Sempého.

Annie G.
11.12.2014

Kniha u ktere se každy zasměje :-)

borknagar
07.12.2014 5 z 5

Kouzelný je ten Mikuláš a jeho kamarádi. Nejraději mám Vendelína a jeho všežravost :D Snad každý příběh v tého knize je k popukání. Goscinny uměl a tato kniha není jen pro děti, ale i dospěláci se u ní budou skvěle bavit. Velké + dostávají i skvělé ilustrace, kterými je kniha více než zaplněna.

MissMagic
30.11.2014 5 z 5

Mikuláš! No, co dodat! :)
PS: V levných knihách je teď mají za stovku!

Mona.Lisa
23.04.2014 4 z 5

Mikuláš = vzor všech studentů :)

Avatar Aang
12.02.2014 4 z 5

Jedna kapitola mě naštvala, jinak dobré.

vojtěch p.
19.01.2014 5 z 5

Svět malého Mikuláše je plný maléru a není nikdo kdo by
maléry v Mikulášově podání neměl rád.

timelady
16.11.2013 5 z 5

Malý Mikuláš mě doprovázel celým dětstvím které jsem strávila tím, že jsem toužila být jedním z jeho přátel.

tyzik.cejka
29.03.2013 5 z 5

Mikuláš se v tomto díle zase hezky předvede uteče z domova a taky se jinak ztrapní doporočuju

BarushS
19.01.2013 5 z 5

Krásné knížky, četla jsem snad všechny. Tuto jsem dostala jako první, takže ji považuji za nejlepší :)

Burakove maslo
03.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek pro děti:-)

Mikiem
09.02.2012

První kniha z dětství přečtená,líbila se:o)

diddlinka11
28.11.2011 4 z 5

Tato kniha mě pobavila. Určitě DOPORUČUJI....

ELKA.
09.10.2011 5 z 5

Krásné úsměvné zážitky jednoho malého školáka. Svět, tak jak ho vnímají děti, je prostě něco fantastického.

Joe Krejčová
17.04.2011 5 z 5

U Malého Mikuláše se vždy pobavím. I když jsem holka, ráda bych chodila do třídy s Kryšpínem, Albínem, Augustínem a ostatními kluky z knížky. :D

Část díla

všech 19 částí díla