Malý lord

Malý Cedric žije se svou ovdovělou matkou ve skromných poměrech v New Yorku. Netuší, že je vnukem anglického hraběte Dorincourta. Chlapec ho však nezná, protože hrabě přerušil veškeré styky s jeho rodinou. Nyní je ale Cedric Dorincourtovým jediným žijícím příbuzným a hrabě si přeje, aby žil s ním v Anglii a dostalo se mu odpovídající výchovy. Na cestě vzájemného sbližování je ovšem čeká nejedna překážka…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68512/maly-lord-68512.jpg 4.5110
Pro děti a mládež

Vydáno: Vojtěch Šeba

Little Lord Fauntleroy, 1886

Kniha Malý lord

Blanchidlo

podobně krásná jako Tajemná zahrada, která se mi ale líbila víc. Autorka umí čtenáře krásně vtáhnout do děje, krásná kniha.

Aribana
22.06.2021

Tak trošku mi to připomíná červenou knihovnu pro děti. Ale je napsána laskavým stylem.

Kozel
14.06.2021

"Bůh žehnej hezoučkého hošíka!", malého lorda Fauntleroye!

Četl jsem knížku před lety a byl okouzlen příběhem, kdy starého nevrlého hraběte přivede k citu šikovný hošík, který je obdivován pro svou naivní a přirozenou slušnost, nesobeckost a pro dobrou výchovu obdivován všemi - ať už jsou to lidé z New Yorku, v čele se skeptickým Hobbsem nebo dobrákem Dickem, či obyvatelé panství okolo Erleboro, včetně zkušeného sluhy Tomáše, vševědoucí drbny Dibblové nebo samotného hraběte, a nebo samotných čtenářů příběhu Frances Hodgson Burnett.

Tahle autorka tyhle příběhy umí naprosto fantasticky. Jsou hřejivé, lehce naivní, zdravě sentimentální s morálním poselstvím, kouzlí úsměv na tváři a dostanou se hluboko pod kůži. Bez ohledu zda je vám sedm jako malému Cedricovi nebo šedesát jako hraběti z Dozincourtu, tahle knížečka má sílu pohnout kamenem. Ačkoliv Tajná zahrada se stala autorčinou klasikou současnosti, pro mě je Malý lord, v několikerém vydání, pokladem v kategorii dětských a milých příběhů.

PetrCepek
26.02.2021

Má dávná knižní láska z babiččiny knihovny, na kterou mne nedávno upozornila pilná čtenářka 1Alena1. Takový "Deník princezny" z devatenáctého století.

Katka2382
19.01.2021

Tuhle knihu jsem četla kdysi dááávno v dětství,ale moc se mi líbila.

ydnac
03.10.2020

Dobrá kniha z mého mládí :-)

MAVIS66
28.07.2020

Překrásná kniha mého dětství. Zbožňovala jsem svého dědečka a on mne, Malý lord mi ho vždy připomene ❤️

m_martina
08.06.2020

Krásná kniha, hlavně pro děti, která se čte sama. Znám i dvě filmové verze, jednu černobílou, která je opravdu kouzelná. A potom ještě i jednu z roku 1980. Ale kniha je stejně nádherná jako ten černobílý film z 30. let.