Malý Dekameron 2 aneb Obratnosti lásky

Malý Dekameron 2 aneb Obratnosti lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96572/mid_maly-dekameron-aneb-obratnosti-lask-JiQ-96572.jpg 3 15 3

Malý Dekameron série

Druhý svazek pětidílného cyklu Malého Dekameronu s podtitulem Obratnosti lásky pokračuje již v započatém vyprávění Boccacciových renesančních příběhů, jejichž půvab dovede zaujmout i dnešní čtenářskou veřejnost. Dvacet rozverných příběhů, jimž naslouchá společnost mladých lidí třetí a čtvrtý den svého pobytu na venkově, kam se uchýlila z Florencie roku 1348 před morovou ránou, vypráví o lidech obratných a úspěšných zejména ve věcech lásky, ale i o těch jejižch láska vzala nešťastný konec.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Československý spisovatel

Il Decameron di messer Giovanni Boccaccio , 1898

Bórborka
25.05.2020 2 z 5

Na svou dobu převratné dílo, v dnešní době bohužel čtenáři nic nepřinese. Povídky mají repetetivní témata a po nějaké chvíli mě začaly nudit.

DeepSea21
21.06.2019 5 z 5

Velmi zajímavé.

Lathien
20.03.2016 2 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala a moc se mi nelíbila. Ani mi tak nevadí doba, kdy byla napsána, nebo jazykové prostředky, ale vůbec si mi nelíbilo téma převažující v povídkách. K téhle knize se opravdu vracet nehodlám.

láska dekameron

Giovanni Boccaccio