Malý atlas liečivých rastlín

V minulosti veľmi populárna a obľúbená publikácia chce poskytnúť užitočné vedomosti všetkým, ktorí sa zaujímajú o fytoterapiu, aspoň z najfrekventovanejších druhov liečivých rastlín. 7. upravené vydanie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153212/maly-atlas-liecivych-rastlin-153212.jpg 4.912

Kniha Malý atlas liečivých rastlín

boxas

Skvělá knížka! Trochu musím vždy "bojovat" se slovenštinou, ale až tak mi to nevadí, protože informace z této knihy převáží fakt, že sem tam musím nějaký název hledat v překladovém slovníku.

whack
30.04.2021

Podrobný popis 100 druhov rôznych rastlín a ich využitia. Každej dvojstrane je venovaná jedna – naľavo text, napravo kreslený obrázok. Ďalej knižka obsahuje zoznam ďalších liečivých rastlín – asi 280, so stručným popisom a bez obrázkov. Nájdeme v nej aj kalendár zberu a iné užitočné informácie o rastlinách. V popisoch sa píše, ako správne rastlinu nachystať na sušenie (na čaj a pod), postupy na iné využitie tam nie sú, u väčšiny nie je ani informácia, že ktoré časti rastliny sa dajú konzumovať priamo.

DavidGreňa
29.01.2020

Skvelá kniha. Obsahuje podrobný prehľad veľkého množstva bylín, pričom pri každej je jej vyobrazenie a popis, kde rastie, aké drogy obsahuje a načo sa používa. Pripadne čoho sa vyvarovať. Bohužiaľ už sa asi kúpiť nedá iba zdediť po starých rodičoch, ako som ju zdedil aj ja.

Lessana
17.11.2016

Malý atlas liečivých rastlín je jedna z dvoch kníh, ktorú by človek určite ocenil a využil, keby sa zrazu ocitol "len" v prírode, mimo tzv. civilizácie. Tá druhá je atlas húb. A hoci to možno na prvý pohľad vyznie ako akési "knižné kacírstvo", keď sa to tak vezme, iných kníh by "tam" ani nebolo treba...

ripo
23.01.2016

Jeden z najlepších atlasov liečivých bylín, ktorý koloval u nás z ruky do ruky .

Aurellia
04.03.2013

Kniha, o ktorej úspechu svedčia nespočetné vydania. Asi najlepší atlas liečiviek aký poznám, ak chcem zistiť pravdivé info o účinkoch tej-ktorej bylinky, siahnem práve po tejto knihe.