Malováno krví

Třetí pokračování série s Petrokem z Aunefordu, které se odehrává ve 13. století. Petroc obchodem s relikviemi neskutečně zbohatl, ale místo toho, aby si užíval nově nabytého bohatství, vrhá se se svými druhy z lodi Kormorán do víru křížové výpravy proti katarům, které se francouzský král Ludvík IX. rozhodl ohněm a mečem vyhladit. Do boje si berou i svoji nejcennější relikvii – plátno s posmrtným otiskem těla ukřižovaného Ježíše. Petrokův přítel a rádce, kapitán de Montalhac, se spolu se zbývajícími obránci stahují do pevnosti Montségur, kde se chtějí do posledního muže bránit útokům armády křižáků, kterou proti nim král Ludvík vyslal. Mezitím po celé jižní Francii hoří hranice s katarskými kacíři a ta největší se chystá na úpatí Montséguru. Podaří se Petrokovi zachránit přítele před jistou smrtí? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31699/bratr-petroc-malovan-31699.jpg 4.529

Bratr Petroc (3.)

Painted in Blood (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

RiverSong
12.11.2016

Mám tyhle knihy opravdu moc ráda. Člověk se dozví spoustu nových věcí a přitom ho to baví. Stejně jako předchozí dvě knihy výborné.

Hajana
08.11.2016

Kniha, jakoz i cela řada se mi velmi libila. Mam rada knihy, kde, ikdyz je příběh smyšlený, tak se ale odehrává na pozadí určité doby- zde 13.století, a jsou v něm popsána i historická fakta, takže se člověk zábavnou formou dozvi i něco navic. Mohu jen doporučit.

Ruzaaa
09.10.2013

Na této sérii se mi líbí její faktická správnost. Člověk se dozví spoustu drobností z historie. Pro mě jako fandu tohoto žánru super čtení.

Herodes
15.09.2013

Připadá mi,že kdekoliv se čtenář v historii vyskytne, obvykle narazí na katolickou církev a její jediný správný (podle nich) výklad Bible.
Příběh se mi líbil, do určité míry objasnil zase další střípky z historie, ale nic pěkného to není...

kryspin66
06.01.2013

Pokračování vcelku podařené. Oblíbený autor.

sinclair
18.05.2011

Pro čtenáře, který se zajímá o historii katarů v jížní Francii, je to příběh opravdu poutavý a napínavý a čtenáři bere dech, snad nad lítostí tehdejších lidí, snad nad křivdou a nespravedlností, která byla na katarech spáchána.

Pip Vaughan Hughes

Pip Vaughan Hughes