Malované počasí

Malované počasí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292570/mid_malovane-pocasi-fge-292570.png 5 76 23

Co je to den a co je to noc. Co jsou mraky a co je déšť. Co dělá elektřina. Co dělá voda a co dělá počasí. Co dělal člověk (proti vodě, proti blesku, jak využil větru, proti tmě, proti zimě, jak využívá sluníčka. jak staví přehrady, zřizuje větrolamy, buduje zavodňovací kanály). A co ještě bude dělat člověk (další ovládnutí mraků, slunce, větrů, využití vody a elektřiny atd.). Barevné obrázky doprovázené vysvětlujícím textem.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Malované počasí , 1951

a304
27.05.2023

Nádherná inspirace pro budoucí meteorology a vodohospodáře, opět krásné ilustrace a srozumitelný text. Kéž by se opět nově knížka vydala, jistě by se dlouho na pultech neohřála. Než se tak stane, doporučuji návštěvu knihovny.

Corso
07.10.2020

Oblubena knizka z detstva mojej mamy. Potom som ju cital ako decko ja, potom maly brasko, potom sa knizka stratila a dodnes nenasla. Viem ze sa objavuju nove vydania, ale to stare tazko zozeniem. Medzitym sa nasla jedna dobra dusa, (duch) z ciech, ktory knizku mal a celu mi ju aspon vo vysokom rozliseni naskenoval a poslal data (pre mamu z nostalgie). Takze tak, knihy z detstva vekom zase nadobudnu hodnotu. Hlavne tie stratene.

petr_
19.09.2020 5 z 5

knížka mého dětství, rád si na ni vzpomenu. Genialita autora, jednoduše vysvětlit dětem poměrně složitou problematiku.

Monika1717
07.06.2020 5 z 5

Díky této knize jsem spoustu jevů pochopila v raném školním věku. Zvláštní, stačilo mi to do věku téměř důchodového.

Leona333
20.04.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro děti, ale i pro ty, kteří se rádi vrací do svého dětství. V této knížce jsou velice dobře popsány a Ondřejem Sekorou namalovány přírodní živly a jejich využití člověkem.
Knížka, díky které jsem později ve škole neměla obavy z fyziky, i když druhá Dana Drábová se ze mě nikdy nestala... ; ) Knížku mám schovanou a řadím jí mezi své oblíbené.

petraj30
29.01.2020 5 z 5

Výborná knížka pro děti. Vše je srozumitelně vysvětleno.
Syn se učí ve školce o počasí a tohle je skvělá pomůcka. Je jasné, že ve školce se učí vše jen okrajově a obecně, ale bude se to výborně hodit, až nastoupíme do školy.
Opět další salátové vydání naší knihovny - ale poslouží. Pro děti ideální poučná knížka.

Sharona73
27.01.2020 5 z 5

Kniha mého dětství, kterou jsem v dospělosti neuvěřitelně pracně sháněla pro dceru. Zaplatila jsem ji zlatem, ale mám ji a snadno jsem dceři vysvětlila počasí, elektřinu a roční období. Mnohem lépe, než učitelka ve škole. Pečlivě ji schovám pro vnoučata.

arnikasam
24.09.2019 5 z 5

Moc hezká knížka, četla jsem ji mnohokrát jako malá. Krásně je v ní vše jednoduše vysvětleno, aby to pochopily i malé děti. Stále ji mám doma, schovám si ji pro vnoučata.

ArwenAragorn
17.06.2019 4 z 5

Moc pěknou populární formou vysvětleny dětem přírodní záležitosti, které je doprovází každý den.

Nočnípták
15.05.2019 5 z 5

Už je to dávno, co jsem ji četla našim dětem. Léta pro mne byla ztracená. Teď jsem na půdě objevila balíček starých časopisů. A mezi nimi Malované počasí. To byl tedy úlovek. Už čteme s vnoučaty. Nevím, kdo z nás je nadšený víc. Já nebo vnoučata? Pro mne je to rozhodně nostalgie a pohlazení po duši.

Zdeniczka
05.02.2019 5 z 5

Úžasná knížka vracející mě zpět do dětství, kdy jsem u babičky a dědy na vesnici objevovala různé knížky. Tahle, značně letitá a používaná, mi padla do rukou také. Krásně malováno, krásně vysvětleno. Je na čase představit ji po letech i svým dítkám. :)

Lucissia
16.08.2018 5 z 5

Tak jsem se krásně vrátila do dětství. Doteď si pamatuju, jak jsem si tuto knížečku půjčovala v knihovně. A teď jsme ji přečetli se syny. Zpestřila nám jeden krásný večer venku u ohně. :-) A měla obrovský úspěch.

stju
16.07.2017 5 z 5

Aktuálně mě tato kniha moc trápí, protože vím, že jsem ji měla, milovala jsem krásným a pochopitelným způsobem vysvětlené jevy v přírodě, ale teď, kdy mi do ní dorostl vnuk-nemohu ji najít. Moc mě to mrzí a stále věřím, že ji objevím...
22. 8. 2017-kniha objevena, samozřejmě tam, kde jsem stokrát hledala...

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Také jsem si ji jako malá stále dokola prohlížela a četla. Úplně mi učarovala. Škoda, že se časem někam "zatoulala" a už ji nemám.

Hanina61
17.08.2016 5 z 5

Jedna z nejmilovanějších, mnohokrát stále dokola čtených a prohlížených knížek mého dětství. :-)

anyzek
03.05.2016 5 z 5

Super kniha, škoda, že když už jí někdo má, tak za ní chce docela dost. No prostě - nová doba! Kdo na to má, tak jí koupí, kdo ne - vzpomíná. A i to je príma!
Ráda bych tuhle knihu měla pro kluky vnuky, ale z toho útlého důchodu si to za ceny z bazaru nemohu dovolit. Jau jau, to to bolí! :-)

myrro
21.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha...

Briv
10.01.2016 5 z 5

Za tuhle bych dala i 10 hvězdiček, po jejím přečtení jsem chtěla být meteorologem:). Naprosto krásně vysvětlené různé jevy. Má u mě hrdé místo v knihovně.

Gold351
08.09.2015 5 z 5

Úžasná knížka o "meteorologii". Obdivovala jsem krásné obrázky, především mráčky, sluníčko a střídání dne i noci. Škoda, že už nevychází...