Falešné zásnuby

Falešné zásnuby https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15333/bmid_falesne-zasnuby-5XI-15333.jpg 4 115 15

Mallorenovi série

Genova Smithová je sice prostého původu, ale díky svému důvtipu se stala společnicí dvou vysoce postavených dam. Doprovází je i na sídlo markýze z Rothgaru, kde hodlají strávit vánoční svátky v urozené společnosti. Cestou se potkávají s markýzem z Ashartu, mužem, jenž vstupuje do snů mnoha dam. Genova by si na něj neodvážila ani pomyslet, ale dílem náhody je spatřena v markýzově objetí. Její pracně získané postavení ve společnosti se otřese v základech... Ashart se jako pravý gentleman rozhodne hájit Genovinu čest, a tak ji prohlásí za svou snoubenku. Předstírané city však záhy začnou přerůstat v něco docela jiného a Ashart se ocitá před nesnadnou volbou – má jít za hlasem svého srdce, jež v Genově poznalo osudovou ženu jeho života, anebo poslechnout rozum, který mu velí oženit se s bohatou nevěstou a vyřešit tak nedobrou finanční situaci své rodiny?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Winter Fire , 2003

Ála1968
04.04.2023 4 z 5

Nenáročný příběh bez nějaké zvláštní zápletky.Dobře se to četlo,bylo to romantické, také velmi předvídatelné jak to dopadne,ale hlavně vtipné.

rampapa
04.01.2023 5 z 5

Moc krásná knížka. Moc se mi líbila. Mám moc ráda tuhle rodinu a autorku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Eva193
25.10.2022 4 z 5

Pěkný, kompaktní a čtivý příběh. Ke knihám se nedostávám ve správném pořadí, ale nijak to nevadí.

cukrovka
13.06.2021 4 z 5

Příjemná čtivá oddechovka. Typická červená knihovna u které si skvěle odpočinu.

Zomy
17.01.2021 3 z 5

Kdybych měla být spravedlivá, tak bych dala 3,5 hvězdy. Je to lepší průměr, ale vyložená bomba, která mě chytne za srdce, taky úplně ne, nemám z toho takové to těšení, že si to zase někdy brzy přečtu.
Ale autorka nezklamala a určitě budu v sérii průběžně pokračovat.

miruska1
09.12.2019 5 z 5

Je blbe sa stale opakovat, ale proste další skvělá část...

munka
14.12.2018 4 z 5

Pekná oddychovka. Dozvedeli sme sa aj niečo nové o hrdinoch s predchádzajúcich dielov.

účetní
30.11.2018 4 z 5

Pohodovka na tento předvánoční čas.

Jája92
03.02.2018 3 z 5

Typická červená knihovna, ale napsaná celkem přijatelným způsobem.

vcielka
24.11.2017 3 z 5

Namet dobry, knizka prilis kratka. Velmi vela veci bolo z toho akoby vynatych co by sa dalo rozpisat. Autorka naznaci o markizovi na zaciatku z popisu ze je to rebel, pirat, vlk... ale velmi sa tak teda nesprava v knizke. Toto mohla autorka lepsie rozpisat a spracovat. A vobec sa mi nepacilo ako po tak celozivotnej vzajomnej nenavisti k Mallorenom odrazu skrotol ako baranok. Aj jeho rozhodnutie sa ku koncu pre hlavnu hrdinku bolo len tak odrazu. Dovtedy nevidel nijake ine vychodisko ako z dlhov nad cim mohol premyslat cely zivot a odrazu za jednu noc to problem uz nebol. Niekedy mi tato knizka pri citani druheho dielu pripadala len ako predpriprava na druhy diel a preto ho autorka rychlo odbila. Ale samozrejme autorka nema zly styl pisania takze vsetko od nej sa da v pohode precitat.

Marci_Vaj
01.07.2017 5 z 5

Šestý příběh, kde Mallorenové jsou pouze vedlejší postavy, nicméně to příběhu na zajímavosti neubírá. Ash svojí povahou pěkně zapadá do rodiny Mallorenů a i Genova je příjemná dívka, která, ačkoli je chudá, se k Ashovi pěkně hodí :-)

havrmoni
20.11.2015 5 z 5

Nádhera,za mě nejhezčí ze zatím přečtených Mallorenů. Ashart je Beyův bratranec se vším všudy,podobnost nezapřou. Moc se mi líbil vztah Ashe a Genevi,flirtování,laškování a postupné odhalování svých osobností. Žádná přehnaná a přestíraná ostýchavost,vše na rovinu a jasně. Geneva byla příjemná postava a skvěle Ashe doplňovala. Nevím proč je málo takto skvělých žen v knihách. Většinou jsou vykreslené jako naivní husičky či fňukny nebo přehnaně paličaté,které dřív mluví než myslí.

Monul.ka
14.07.2015 4 z 5

Anotace je zde správně :) Hl. postavy Falešných zásnub jsou Genova a Ashart

VeronikaK85
04.11.2012 5 z 5

Sice jsem ještě nečetla Černého markýze, ale tenhle popis odpovídá knize Falešné zásnuby, a to jak dějem, tak hlavními postavami. Mimochodem docela podařené dílko.

pirin
25.12.2011

Je mi to lito, ale Falesne zasnuby ma jiny dej. Tato anotace patri k romanu Cerny markyz - pribeh Diany a Beye.

Anglie historické romance

Jo Beverley