Malleus maleficarum - Kladivo na čarodějnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kladivo není - nikdy nebylo a také nikdy nebude - snadná četba. V knize najdete některé bližší údaje o lidech a o knihách citovaných v Kladivu, dobové souvislosti a zajímavosti či faktografické údaje, které z práce na překladu Kladiva vyplynuly. Českým překladem původně latinského Kladiva na čarodějnice se otevírá pohled do světa před více jak pěti sty lety. Přetisk původní knihy s překladem vždy na druhé straně. Původní kniha je příručka inkvizitora z roku 1669. Celý český název knihy zní: Kladivo na čarodějnictví, čarodějnice a jejich kacířství kopí hubící, z různých autorů složené a do čtyř svazků správně rozdělené, z nichž první dva se nehmotností ďáblů zabývají, šálením jejich vidin, pověrečnými čarodějnickými obřady, příšernými s nimi spojenými shromážděními, nakonec i přesným vyšetřováním tohoto moru a jsou ukončeny jeho trestáním. Třetí se zabývá způsoby vymítání ďáblů a zapuzováním kouzelnického čarodějnictví z Krista od věřících. Čtvrtý zajisté obsahuje umění jak učit, žehnat a vymítat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59111/malleus-maleficarum-kladivo-na-carodejnice-59111.jpg 3.472
Žánr:
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus, Náboženství

Vydáno: , Michal Zítko - Otakar II.
Originální název:

Malleus maleficarum, 1486


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Malleus maleficarum - Kladivo na čarodějnice

rutto45
07. září

Ľutujem ľudí, ktorí v tej dobe verili podobným rečiam...

horskejvlk
27. února

Obrovský bestseller, paradoxně v době renesance, po bibli nejžádanější kniha. Katolická církev se od ní striktně distancovala, už tehdy ji prohlásila za tmářský škvár plné smilných choutek, odtud ten enormní zájem “zakázaného” ovoce. Tento návod-paskvil anonymního autora, snad dominikánského mnicha Kramera, odsoudil i Insbrucký biskup který deviantního Kramera označil za ďábla. Zde této knize ovšem uškodil překlad do češtiny od Jitky Lenkové, který na rozdíl od latinského, pikantního, obsahu by požadoval větší umělecký nikoliv technický talent, neboť latinský originál snad poslední vydání z roku 1612 byl takové něco na způsob “tísíce odstínů šedi”nebo “mein kampf” pro dnešního čtenáře který již spoustu tabu zná, knihy působí jak neskutečná nuda, něco na způsob “ V úloze mouřenína” od Emanuela Moravce.


DagonCZ
07.09.2020

Dlouhou dobu jsem toužil přečíst Malleus Maleficarum. A když jsem měl konečně tu možnost...jaksi to nešlo. Já se opravdu snažil. Ležel jsem u té knihy dlouhé hodiny, pouštěl si Torr a neustále se povzbuzoval prozpěvováním "Jak černý mrak už táhne smrťák zabiják", ale tak v půlce jsem to vzdal, což se u mě tak často nestává. Záživnější čtení jsem našel i v humanistických moralitách.

Lady.Lucrezia
22.01.2019

Skvělé pro pochopení uvažování, které přivedlo na hranice statisíce lidí.

veronika3072
16.01.2019odpad!

pribeh miluju a chtěla jsem se kouknout i na tohle ale to se nedá. dvojjazyčná kniha která se nedá normálně čist. Je to opravdu jen "technicka" kniha o zákoně Kladivo na čarodějnice. Nic záživného. Nikdy jsem nenechala rozečtenou knihu, ale tahle je prvni.

los
08.05.2018

koncentrát lidství ovládaného náboženskou ideologií

Sasula1
22.02.2018

Četl jsem to poměrně dávno...a to strašně dlouhou dobu, těžce uchopitelná kniha.

BorknagarSK
07.02.2017

šialené ako ľudia dokážu uvažovať... a je jedno, či sa jedná o stredovek, novovek, či súčasnosť...

1