Malíř vzpomínek

Malíř vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309306/bmid_malir-vzpominek-Nu6-309306.jpg 4 180 63

Dva milenci, jejichž láska přetrvává století. A záhadná látka, která otevírá dávný svět. Co kdyby existovala látka, díky níž byste si vybavili své minulé životy? Co kdyby vás někdejší životy mohly zavést ke skutečné lásce? A co kdybyste zjistili, že vás už celé tisíce let ohrožuje všeho schopný nepřítel? Bryan Pierce je věhlasný malíř, jehož obrazy uchvátily svět. Ze své slávy se však netěší a straní se společnosti, protože za jeho talentem stojí trýznivé tajemství. Jeho obrazy totiž vznikají v transu, během něhož se mladý umělec v duchu přenáší do různých dob v minulosti. Po každém probuzení z těchto zvláštních snů navíc zjišťuje, že je bohatší o nějakou novou zvláštní dovednost – například dokonale ovládá další cizí jazyk nebo mistrně hraje šachy. Stále v něm proto sílí přesvědčení, že jeho vidiny – jak své stavy, kdy upadá do nevědomí, nazývá – jsou ve skutečnosti vzpomínky na minulé životy. Posléze se Bryan náhodně setkává s půvabnou Linz Jacobsovou, odbornicí na neurogenetiku, která se snaží rozluštit geny umožňující lidskému mozku vytvářet vzpomínky. Při návštěvě Bryanovy výstavy Linz nejvíc upoutá obraz zachycující hrůzostrašný výjev a zjišťuje, že do sebemenších podrobností odpovídá děsivému snu, který ji opakovaně pronásleduje už od dětství. Během postupného sbližování s krásnou a talentovanou Linz se samotářskému Bryanovi začínají zdát nejživější sny, jaké dosud zažil, a zavádějí ho na místa, kde dosud nebyl, a poodhalují tajemství, jehož kořeny mohou sahat až do starověkého Egypta.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto

The Memory Painter , 2015

Maraiser
06.01.2024 5 z 5

Tak toto bylo zase něco jiného. A bylo to dobrý.
Myšlenka reinkarnace a vzájemné potkáváni se osob v různých časových liniích a v různých vztazích mi není úplně cizí, takže mne to bavilo.

ZůzaSomolka
28.12.2023 5 z 5

Supr kniha. Předčila moje očekávání. Našla jsem ji v sekci romantika/pro ženy, tak jsem čekala nějaký ultra zamilovaný příběh. Jako jo, láska, co trvá napříč staletími, to je romantika jako blázen, ale tenhle příběh má mnohem víc - záhadu, napětí, akci. Začátek mi přišel trochu rozvleklý a přemýšlela jsem, jestli jsem nesáhla vedle, ale postupně mě to uchvátilo a na konci jsem byla tak napnutá, že jsem to musela dočíst i ve dvě ráno. Líbí se mi ta myšlenka i zpracování.

ZUZANA-123
19.11.2023 5 z 5

Krásný fiktivní přívéh toho proč si nepamatovat minulé životy.

vladka321
25.10.2022 5 z 5

Bylo to opravdu velmi zajímavé čtení. Užila jsem si přecházení časových linií. Opravdu dobrý nápad. Kniha má spád, je čtivá a tak trochu neobvyklá. Rozhodně doporučuji.

Owain
19.01.2022 3 z 5

Tak překvapila mě, čekala jsem úplně něco jiného. Nejvíce jsem si užila skoky do minulých životů. A vůbec mi nevadilo, že jich bylo tolik, ikdyž musí čtenář dávat trochu pozor, trošku miš maš ke konci. Nenáročné čtení, které rychle plyne.

Ellis03
03.01.2022 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, moc jsem nevěděla, co od ni čekat. Ale kniha mě chytila už po par stránkách. Byla hrozne ctiva a byla zajímavou úvahou co by mohlo být, kdyby jsme se dokázali rozpomenout na minule životy.
A na konci mě moc potěšila rozuzlenim, kdo byl vlastně Conrad a jak to všechno bylo.
Jedine, co mi tam možná trosku chybelo, byl nějaky dodatek fikce x realita. Ohledne te egyptské historie a vsech těch vědeckých objevu by mě zajímalo jestli něco z toho čerpalo z faktu.

CarolC
04.08.2021 2 z 5

Bohužel mi pocity z knihy nedovolí hodnotit lépe. Strašně moc se mi líbil celý námět. Především námět minulých životů, ale čím víc jsem četla, tím mě veškerá radost ze čtení opouštěla. Ve finále mi to přijde jako patlaniny několika různých žánrů, jako je lovestory, detektivka, thriller a do toho se míchají minulé životy a nějaké duchovno. Potom jsem četla už jen abych to konečně mohla nadobro zavřít. Mrzí mě to, protože ten nápad minulých životů se mi opravdu líbil a jsou i hezky popsány.

jana79
21.03.2021 5 z 5

Tahle kniha byla svojí zvláštností jedinečná. Smekám pred spisovatelkou, protože tohle napsat, tak podrobně obsáhlý děj a bravurně vše dovést do konce, tak tedy wow. Vše se krásně celou knihu prolíná a kousek po kousku jako puzzle do sebe zapadá a na konci máte obraz celý. Kniha se čte dobře, ale já musela knihu občas odložit a utridit si myšlenky, je tam opravdu hodně vsuvek-pribehu z minulych životů. Ale i tak je to pěkný příběh. Aspoň jsem měla co číst déle a ne mít knihu přečtenou za jedno odpoledne. Nejsem žádná fanynka reinkarnace a mela jsem obavy, ze budu z knihy zklamaná, Ale vše bylo popsáno jako krásná pohadka pro dospělé se špetkou tajemna, detektivky a zkratka kniha měla vše co měla mít včetně konce. Prostě originální, není to zaraditelne do žádného žánru, tahle kniha ma od všeho kousek a stojí za to si ji přečíst. Každý na ni bude pohlížet jinak, ale mě se líbila. Prostě originálně jedinečná.

sabina8042
17.02.2021 3 z 5

Kniha nebyla spatna, ale cekala jsem trochu neco jineho. Namet skvely a nazev presne vystihuje knihu. Na me moc pasazi z minulosti-mozna jich mohlo byt min, nektere jsem jen prolitla ocima. Obcas se dej trosku loudal.

Linda007
09.02.2021 4 z 5

Zajímavé, ale hlavní zvrat jsem tušila, ale na ty menší jsem nepřišla. Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale i tak se mi moc líbila.

Leona333
28.01.2021 3 z 5

Kladně u knihy hodnotím spousty informací a detailů, které si autorka musela zjistit a sepsat ohledně množství osob, které chtěla použít k reinkarnacím Bryana... Zároveň se domnívám, že kdyby těch malířových převtělení bylo v knize méně, ničemu by to neuškodilo. Ba právě naopak. Takhle mi některé, jakože osobní - rodinné propojení z minula, přišli na rozepisování v knize i zbytečné. Závan červené knihovny mi v tomto příběhu nevadil. Vadilo mi, že po slibném rozjezdu autorka ztratila určité tempo a knihu jsem dočítala spíše ze zvědavosti, než s nějakým větším nadšením.

barynka15
09.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku do konce. Asi to bude bavit více ty, kdo věří v reinkarnaci. Nicméně k zamyšlení je určitě pro všechny. Například používání léků pro "lékařské" účely. Přinejmenším si užijete napětí, lásku a velkou porci tajemna. Vřele doporučuji.

Dandy1
06.11.2020 4 z 5

Líbilo se mi jak autorka téma reinkarnace i karmy zpracovala. Ten konec mohl být líp zpracovaný.

Parwana
29.09.2020 2 z 5

Knížka nebyla špatná, námět rozhodně originální. Kdyby z toho autorka neudělala červenou knihovnu a neodflákla některé pasáže, hodnotila bych lépe, takto mi to celé přišlo jako esoterický román z cyklu Večery pod lampou.

JointlieKat94
31.08.2020 5 z 5

Kniha byla naprosto perfektní! Původně jsem knihu vytáhla na začátku měsíce, přečetla jsem 10 stránek a odložila s tím, že se k ní později vrátím.. přečetla jsem několik dalších knih a pak už nebyla na nic chuť... tak jsem ji znovu vytáhla a žasla! Tou reinkarnací a minulými životy mi připomněla mou milovanou knihu "Tulák po hvězdách".

Bryana od třinácti let trápí živé sny, jeho minulé životy, a snaží se tomu porozumět. Díky těm snům se naučí spoustu dovedností.. spoustu cizích jazyků, spravovat hodiny, malovat.. a tak začne tvořit obrazy těch snů, snad aby narazil na někoho, komu to bude povědomé. Sám ale nalezne Linz, a cítí, že jsou jejich duše více než jen podobné těm ze snů. Snaží se Linz vše vysvětlit, ta to odmítá a nechápe.. pak ale zjistí, že na tom něco asi bude, a začne pátrat.. společně se dostávají až na samý začátek.

Kniha je nádherná, napínavá a já se těšila na každou další stránku. Zamilovala jsem si jí. :)

Mike99
26.08.2020 4 z 5

Velice zajímavě zpracované téma reinkarnace. Četlo se velice dobře, zajímavé příběhy, trochu náročnější na postavy. V průběhu čtení vyvstávaly otázky proč, naštěstí v závěru vše jasně a rozumně vysvětleno.

"Historie nepůsobí tak velkolepě, když ji člověk prožívá."

Mrs.Lovely
11.08.2020 5 z 5

Moc hezká knížka.

Defghi
27.03.2020 5 z 5

Úžasná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem.

pip11
31.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha...Ani nemůžu uvěřit, že je to prvotina autorky. Nejprve mě zaujala moc pěkná obálka, díky anotaci mě kniha upoutala ještě víc. Jak historické linky, tak celý příběh jsou skvělé, plné zvratů, zápletek a napětí. Příběh se věnuje tématu reinkarnací, a to velmi zdařilým a čtivým způsobem. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi toto téma.

Iworri
30.01.2020 1 z 5

Asi přestanu kupovat knížky se spoustou kladných recenzí. Vleklé, nezajímavé jak se může na první pohled zdát a téměř bez vývoje. Vzdala jsem to, ani nedocetla do konce, protože mě prostě přestalo zajímat, jestli nudné může být ještě nudnější.