Malíř vzpomínek

Malíř vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309306/bmid_malir-vzpominek-Nu6-309306.jpg 4 180 63

Dva milenci, jejichž láska přetrvává století. A záhadná látka, která otevírá dávný svět. Co kdyby existovala látka, díky níž byste si vybavili své minulé životy? Co kdyby vás někdejší životy mohly zavést ke skutečné lásce? A co kdybyste zjistili, že vás už celé tisíce let ohrožuje všeho schopný nepřítel? Bryan Pierce je věhlasný malíř, jehož obrazy uchvátily svět. Ze své slávy se však netěší a straní se společnosti, protože za jeho talentem stojí trýznivé tajemství. Jeho obrazy totiž vznikají v transu, během něhož se mladý umělec v duchu přenáší do různých dob v minulosti. Po každém probuzení z těchto zvláštních snů navíc zjišťuje, že je bohatší o nějakou novou zvláštní dovednost – například dokonale ovládá další cizí jazyk nebo mistrně hraje šachy. Stále v něm proto sílí přesvědčení, že jeho vidiny – jak své stavy, kdy upadá do nevědomí, nazývá – jsou ve skutečnosti vzpomínky na minulé životy. Posléze se Bryan náhodně setkává s půvabnou Linz Jacobsovou, odbornicí na neurogenetiku, která se snaží rozluštit geny umožňující lidskému mozku vytvářet vzpomínky. Při návštěvě Bryanovy výstavy Linz nejvíc upoutá obraz zachycující hrůzostrašný výjev a zjišťuje, že do sebemenších podrobností odpovídá děsivému snu, který ji opakovaně pronásleduje už od dětství. Během postupného sbližování s krásnou a talentovanou Linz se samotářskému Bryanovi začínají zdát nejživější sny, jaké dosud zažil, a zavádějí ho na místa, kde dosud nebyl, a poodhalují tajemství, jehož kořeny mohou sahat až do starověkého Egypta.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto

The Memory Painter , 2015

anavi2009
27.07.2017 3 z 5

Moc nevím, jak ohodnotit.. Asi do půlky jsem si říkala,jaka je to nezáživná slátanina, ale pak jsem se přistihla, že mě zajímá jak to dopadne. A pak mě konec zklamal svou jednoduchostí.. Nevím no.. Myslím, že nápad zajímavý a že se z toho dalo vytřískat víc, hlubší příběh.. Nejvíc mě bavil život s Bódhisatvou,i z něj plynoucí pointa..

MirijamFrankl
14.07.2017 5 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala,hlavně co se stylu psaní týče.Nakonec mě to ale strašně bavilo.Četlo se to opravdu skvěle,líbily se mi postavy a složitý děj.I samotné poselství a námět knihy mě zaujal.Prostě paráda,nemám slov.Dalo by se to skvěle zfilmovat.

Dani3
04.07.2017 4 z 5

Jaké by bylo pamatovat si svoje minulé životy?
Příběh nás zavádí do vzpomínek na minulé životy malíře Bryana, který postupně odhaluje, že jeho současný život je nejen pouhý okamžik mezi začátkem a koncem, ale také že jeden život někdy nestačí na splnění daného cíle.

Autorka v knize využívá prvku reinkarnace a spolu s tímto zakomponovala do příběhu různé historické detaily a postavy. Samozřejmě, aby byla kniha zajímavější, tak skoro všechny postavy z Bryanových minulých životů byly slavné osobnosti – což mi přišlo dost úsměvné.

Co mě ale dost zklamalo, byl konec. Čekala jsem lepší zakončení, nebo lépe řečeno ne takové, aby si ho čtenář musel sám představit. U některých knih mi to nevadí, ale tady mně vyloženě překáželo, jak to autorka nešikovně usekla.

adela2035
25.06.2017 2 z 5

Velké očekávání, velké zklamání. Velmi zajímavé téma, které však autorka promrhala.
Příběhy na sílu poslepované, bez logiky, hlavní hrdinové se chovají naprosto nepřirozeně, dialogy podprůměrné, děj uměle natahovaný a předvídatelný.
Trochu mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu než ostatní, kteří jsou z ní naprosto nadšení.

zazvorka
18.05.2017 2 z 5

Pro mne nic moc - dočetla jsem, ale jen ze zvědavosti, jak se podaří celé to splácnout dohromady. Začátek mne bavil, pak už mi to připadalo hodně slátané. Některé myšlenky mne fakt rozesmály - hrdina pochopil, že to s ním vlastní máma myslí opravdu dobře, až když poznal, že jeho matka je vlastně jeho milovaný převtělený syn z hrdinova vikingského převtělení :-) Inu - co na to říct? Ale - dočetla jsem, vyhráli naši, tak budiž.

ji7967
20.04.2017

Po sto stranách jsem zjistila, že dočítat tuto knihu je prostě ztráta času. Ani nevím proč, ale styl psaní ani příběh mě nedokázali pohltit. Možná bych se nachla ve dvaceti... Ale teď se zatostiučiněním, že jsem bojovala a dala jí šanci, knihu odkládám a jdu na něco smysluplnějšího. Protože jsem nedočetla, nemohu ani ohodnotit hvězdičkami, bylo by to nefér ;)

kiwi88
14.04.2017 4 z 5

Rozhodně zajímavý nápad, originální.
Občas trochu zamotané, hodně postav, ale jinak se mi kniha moc líbila.

Jára76
08.04.2017 4 z 5

Zvláštní kniha,která by se dala zařadit do různých žánrů jako je krimi,fantasy,román a esoterika.V knize je příběh o tom jak se lze pomocí léku upomenout na již minulé životy.Postavy se stále dokola po staletí setkávají v různých podobách a vztazích a vzájemně se proplétají,ale všichni se na své minulé životy nepamatují,protože někdo použil léky více a jiný méně.Hlavní postava malíř,maluje své obrazy s výjevy z minulých životů.Obrazem osloví svojí vyvolenou lásku,která nemá tolik vzpomínek jako on a myslí si,že jde pouze o sny.A pak je tu také jedna osoba,která jejich lásce po staletí škodí.

michaela7087
15.03.2017 1 z 5

Tak mně se tahle kniha vůbec ale vůbec nelíbila, pro mně ztráta času. Slátanina všeho dohromady.

kytarka
20.02.2017 5 z 5

Zvláštně se mi kniha četla, dalo by se říci, že jsem se vůbec nezačetla, ale kniha je hodně dobrá, velmi zajímavý námět knihy. Kniha je celkově zvláštní a jiná jak tady hodně lidi uvádí.

veronika0382
15.02.2017 5 z 5

Kniha je tak krásná a tak jiná než ostatní. Má nádhernou obálku, jedinečný a výborný děj, který si musíte zamilovat. Já jsem ještě teď neskutečně nadšená. ... více v mojí recenzi zde :)

LilianaFalcon
09.02.2017 4 z 5

Atlas mraků jsem sice viděla jen v kině, ale při čtení téhle knihy jsem si říkala, že je to taková jeho méně náročná verze ;-)

bookcase
03.02.2017 5 z 5

Nádhera!!! Balzám pro čtenářovu duši. ☺

beruskanini
02.02.2017 5 z 5

Můj dojem po přečtení byl DOKONALOST sama. Podobné knihy mě lákají a tahle se mi obzvlášť líbila. Sice byl začátek trochu pomalejší, ale potom vás příběh úplně pohltí a vy jen chcete, aby nikdy neskončil.

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Skvělé čtení :)

Pokud by se vám líbilo zajímavě a chytře beletristicky zpracované téma reinkarnace, tak rozhodně doporučuji tuto knihu. Jen se nesmíte bát trochy lásky a romantiky, která však v Malíři není nijak přeslazená, zato je v podstatě nekonečná a věčná. Stejně tak jako nenávist a neutuchající zášť. Ono něco na tom hledání spřízněné duše asi něco bude :-)

lenka5535
23.01.2017 5 z 5

Tak už dlho som nečítala takú dobrú knihu. Dlho so ju odkladala a keď som sa k nej dostala, tak neľutujem. Výborná od začiatku až do konca.

nicol.v
14.01.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala už svým názvem a po přečtení prvních stránek mě ihned vtáhla do děje. Je psaná velmi napínavě, takže nemůžete přestat číst, i kdybyste chtěli.
Hlavní dějová linka je obohacená příběhy z minulosti. Vzpomínky na minulé životy jsou psány dosti věrohodně a vy máte pocit, jako byste se nacházeli na stejném místě jako hlavní hrdinové.
Všem doporučuji.

ivousekk
12.01.2017 4 z 5

Páni. Tak to bylo vážně hodně zajímavé! A především první 2/3 knihy mi přišly opravdu hodně napínavé, to já ráda :) I konec byl dost překvapivý. Takže určitě doporučuji.

Liduka
23.12.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která vás okamžitě vtáhne do děje a přejete si, aby nikdy neskončila. Jak spolu souvisí osud vědce Michaela a malíře Bryana a jakou roli v tom všem hraje Linz? Konec byl překvapivý a všechno do sebe krásně zapadlo. Navíc nic nebylo tak, jak to vypadalo.

Scheila
29.11.2016 4 z 5

Téma minulé životy a reinkarnace mě vždy táhlo a zajímalo. Proto jsemm sáhla po této knize. Obálka krásná a obsah velmi zajímavý.
Trochu mě ale zklamalo to, že to neni tak napínavé od začátku. Začátek se táhl a vypadalo to jako typická romantická slátanina, jen s touto problematikou trochu spojená. Asi od půli knihy mě začala kniha opravdu bavit protože to nebylo jen o nich. Doporučuji přečíst, je to jednodušší knížka pro oddech a neee vůbec hloupá.
Moc moc se mi líbila. Víc knih o této tematice prosím.