Malinkatý kretén

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující.
Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi,který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén.Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12920/malinkaty-kreten-12920.jpg 3.9287
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Šulc - Švarc
Počet stran:368
Jazyk vydání:český
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-7244-168-X

Kniha Malinkatý kretén

Martin_Eli

Kniha má tři roviny, jedna je vyprávění o psech, která je bezchybná. Druhá je vyprávění o vztazích, tato rovina je zajímavá. Třetí rovinou je pak popis politické situace, nad kterým jsem někdy kroutil hlavou, silně nesdílím politické představy Zdeny Frýbové. Nicméně pro mladší lidi, kteří neznají devadesátá léta, to může být zajímavý vhled do toho, jak to zde dříve fungovalo (je nutné vše brát s nadsázkou!).

Všechny tři roviny se prolínají, takže když vás jedna nudí, můžete se soustředit na druhou.

"Zatelefonoval mi Václav Klaus, pánové!":)

jprst

Frýbová uměla i lepší věci, hlavně když se nesnažila nacpat do toho své úvahy o politice. Tím totiž spolehlivě dokázala zabít i docela nápadité náměty.

Kája95

Na jednu stranu vtipné vyprávění, na stranu druhou totální nuda při neustálém probírání politiky, kterou autorka velmi kritizuje. Pak také člověka napadá proč se nepokusila něco změnit, když ji vadilo snad všechno. Očividně byla schopná kritizovat jen za zavřenými dveřmi když se měla tak dobře ( hlavně finančně) jak v knize popisuje.

Banny_L

Knížka, ke které se ráda vracím..

vera5841

Řekla bych, že v knize se prolínají dvě linie

první ve které autorka popisuje příhody se svými čtyřnohými mazlíky. To je vesměs příjemné čtení, které jistě ocení většina pejskařů.

Druhá ve které se autorka věnuje politické situaci. I přes nadčasovost jsem byla nucena některé stránky přeskakovat, abych se vůbec dočetla dál.

Nejhorší když se obě roviny sejdou a pejsci "rozumí" politice

Kdyby zůstalo pouze u humorné knížky pro milovníky psů, ocenila bych to více

JancaMia
10.10.2018

Krásný dojem z knížky kazí věčné glosování tehdejší politické scény ..

xena2711
09.09.2018

Jednou a dost. Kniha jsem dočetla, ale s velkým sebezapřením. Pokud šlo o běžný život, tak se to dalo. Ale diskuze psů a pak to velké množství politiky, to bylo dost mimo.

attila1
13.07.2018

U této knihy jsem se chvílemi trápila.Některé části se četli dobře,ale jiné fakt dřeli. Jinak za mě průměrné hodnocení.