Zimní oběť

Zimní oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70113/bmid_malin-forsova-zimni-obet-l93-70113.jpg 4 638 156

Mrazivý začátek série. Panuje nejstudenější zima, jakou kdo pamatuje. Za obzvlášť mrazivé noci je nalezeno tělo obézního muže visící na osamělém stromě uprostřed větrem ošlehané pustiny Östergötlandu. Případem je pověřena mladá kriminální inspektorka Malin Forsová, svobodná matka řešící své osobní problémy. S kolegy z linköpinské policie musí zjistit, kdo je onen muž a jak se jeho tělo ocitlo na stromě. A kdo ho zavraždil. Hledání vraha zavede Malin k nejtemnějším zákoutím lidského srdce. První díl kriminální série Monse Kallentofta, „nového krále skandinávské detektivky“, se okamžitě po vydání stal bestsellerem. Jen ve Švédsku bylo prodáno více než tři sta tisíc výtisků, kniha zde byla celé tři měsíce nejprodávanějším titulem a dominovala žebříčkům prodejnosti i v ostatních severských zemích. Práva byla prodána již do jedenácti zemí a chystá se filmové zpracování celé série.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Midvinterblod , 2007

Nonča
16.09.2020 odpad!

Knížka na můj vkus až zbytečně detailní a odbíhavá, nejspíš to bude překladem, ale knížku jsem si vůbec neužila, neustále jsem se musela vracet protoze jsem nechápala, o lom se tedy píše.

renefer
28.08.2020 4 z 5

Líbilo se mi to. Moje první krimi, kde se k dění vyjadřuje i mrtvá oběť. Rozvleklejší popisy mi tady nevadí, dobře dokreslují ponurou severskou atmosféru s mrazivou zimou a šíleným vrahem. Určitě si přečtu další.

blackoutzuzi
13.05.2020 3 z 5

Tento díl bych označila za poněkud zdlouhavější a slabší oproti dílů předchozím. Je znát, že se jedná o autorovu prvotinu. V porovnání s ostatními díly totiž doopravdy cítíte autorův vývoj. Jak po obsahové stránce, tak jazykové. Ano, u této série jsem příliš neřešila, zda ji čtu ve správném pořadí a ani mi nijak nevadilo, že skáču od jednoho dílu k druhému, jak se mi zachce. I přes to, že se nejedná o autorův nejlepší počin, knihu doporučuji. Ostatně, jako všechny jeho knihy :)

ArwenAragorn
02.05.2020 4 z 5

Pokud přijmeme autorův trošku rozvláčný a trošku poetický styl a to, že mrtví k nám promlouvají, vychutnáme si kvalitní detektivku.
Mrtvý, brutálně umučený muž, to je začátek příběhu hodně temného, smutného a vůbec ne jednoduchého. Skvělá zápletka, k tomu výborně popsaná atmosféra ledové švédské zimy.
V tomto 1. díle série se seznamujeme s vyšetřovateli a jejich soukromým životem. Nejvíc prostoru je tady ponecháno inspektorce Malin Forsové jako hlavní postavě.
Mons Kallentoft má nesporný vypravěčský talent, já tuto detektivku doporučuji a už se těším na další díly série s Malin.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
.....Vím, jak to bolí, také jsem tu bolest cítil. Přestaň, říkám přestaň, ale vím, že mě neslyšíš. Myslíš, že svou bolest vykoupíš cizí bolestí? Že ti otevře dveře? Moje bolest ti přece k ničemu nebyla.
Přestaň, přestaň, přestaň.

Makyny
17.03.2020 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení mé paní knihovnice.
Hodně mrazivé. Styl psaní mi ze začátku úplně nevyhovoval, ale zvykla jsem si a nakonec jsem knihu doslova hltala. Zajímavá zápletka s velmi bolestivými souvislostmi a až do konce netušíte kdo je vrahem. Vyprávění je zpestřené myšlenkami zavražděného a děj to nijak neruší. Skvěle popsaná zimní, ledová atmosféra Švédska. Určitě nezůstanu u jedné knihy autora.

hannina
03.12.2019 4 z 5

Tak a přečtením prvního dílu jsem sérii s komisařkou Malin dočetla..... , dobrý rozjezd.......

Avila
27.11.2019 3 z 5

U mě se velké nadšení nekoná. Do první poloviny mě příběh moc nebavil, pak se to o něco zlepšilo. Bohužel za mě průměr, velké emoce ve mě kniha nezanechala. Možná někdy v budoucnu dám šanci druhém dílu ze série...

SilvieSisinka
28.09.2019 4 z 5

Kniha mě velmi bavila. Zápletka skvělá. Budu pokračovat v četbě autora dále.

KlariN
06.09.2019 4 z 5

Velmi osvěžující smysl pro humor i nepřéhlednutelný sociální apel. Vsuvky filozofující mrtvoly vynikající. Komplexní rozporuplné charaktery, a velmi dobře prokomponovaná zápletka. Všudypřítomný smutek, i snaha o hledání světla. Dílčí mínus za poněkud překotné finále a decentní autorovy dějotvorné zvůle.

Dadulina
29.06.2019 4 z 5

Dobrá zápletka a čtivé až do konce. V četbě autora budu pokračovat.

Strnady095
28.04.2019 4 z 5

Jako detektivka dobré, jako vyprávění a příběh výborná sága...ale hlavně - styl vyprávění pro mne přímo skvělý i když náročný...paráda a doporučuji

Emsice
16.03.2019 3 z 5

Ze začátku kniha velmi nudná a trochu mě otravovaly vsuvky mrtvoly ale ke konci se to začalo rozjíždět a dočetla jsem to jedním dechem. Doporučuju si vážně počkat,stojí to za to !

Táňa75
07.03.2019

Moc zdařilá kniha. Líbí se mi vypravěčský styl autora, kterému jsem úplně věřila, nálada zimní krajiny a malého města, úplně jsem z knihy cítila smrtonosnou zimu, smutek, opuštění a samotu...pasáže s myšlenkami oběti byly skvěle zasazené do děje, oživovaly vyprávění a vnášely do děje až husí kůži nahánějící pohled. Skvělá kniha, těším se na další a autora si zařazuji do "oblíbenců" :-)

Misa25
06.03.2019 3 z 5

Je to celkem zdarila kniha, jen jsem si musela zvyknout na hlavni postavu, neni sice neprijemna, ale nejak nevim :-) na dalsi dobrodruzstvi se s ni, ale vydam rada...

david9690
28.02.2019 4 z 5

Moje první zkušenost s tímto autorem, četlo se to celkem dobře, sice některé pasáže byly trochu zdlouhavé, ale místy mě z té krutosti až mrazilo. A hlavně nechápu matku těch bratří - tohle byla fakt neuvěřitelná postava, bohužel takových despotických lidí asi bude dost.

Marsí5
10.02.2019

Úvod knihy mě vůbec nenadchl, takže jsem ji na nějakou dobu odložila.
Styl psaní mi úplně nevyhovuje, komentáře mrtvého mě překvapily a trochu mě i rušily, protože nebylo vždy úplně znát, kdy se text ještě pojí k předchozí scéně...
Jakmile se začal rozplétat příběh oběti, knížka si získala mou pozornost a nakonec jsem ji přelouskala poměrně rychle.
Celkově pro mě byla knížka těžší na přečtení, ale příběh jako takový se mi líbil.

Heluše852
27.12.2018 5 z 5

Super knížka. Určitě si koupím další. Sice mi z kraje chvilku trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem se nemohla utrhnout, bylo to skvělé čtení.

Eicherik
12.12.2018 5 z 5

Zimní oběť je krimi v které dominuje úporný mráz a neméně úporná samota. Nejvíce se mi líbí ta ospalá atmosféra švédského městečka a celého příběhu. Jsem spokojený a těším se na pokračování.

Ďumbierka
10.12.2018 1 z 5

Veľká nuda. Nezachránila to ani sympatická vyšetrovateľka Malin a ani 20 posledných strán, ktoré priniesli do deja trochu viac napätia a konečne nejaké to odhalenie a stopu... Som sklamaná, pretože som mala oveľa väčšie očakávania. Príbeh mal na začiatku dobre našliapnuté, no myslím, že keby mala kniha tak do 200 strán, o nič človek nepríde ....

mazlak
01.12.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybral čistě náhodou pro splnění letošní čtenářské výzvy. Jinak detektivní romány moc nevyhledávám. Tato kniha se však četla velice dobře a i děj byl napínavý a poutavý. Jen ty pasáže kdy mluví nebožtík mi vadili. Určitě se někdy vrátím i k pokračování tohoto příběhu.