Větrné duše

Větrné duše https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267174/bmid_vetrne-duse-rIj-267174.jpg 4 193 43

Sedmý případ inspektorky Malin Forsové. Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Vindsjälar , 2013

alca-212
26.02.2024 5 z 5

Další pětihvězdičkový díl...
Mezi mými aktuálně rozečtenými sériemi (a že jich je :-) ) patří tato s Malin k těm nejoblíbenějším...

evickakyticka
26.11.2023 3 z 5

Spíš než hon na vraha mě bavila linka Malin a Tove. Jejich vnitřní souboje i rozhodnutí, kam s bratrem. Vyšetřování bylo spíše v pozadí a příliš mě nevtáhlo do příběhu. Další díl si i tak přečtu, i když tento nebyl rozhodně nejlepší.

marek1278
04.05.2023 5 z 5

Já si nemůžu pomoci, ale za mě zatím nejlepší díl Malin, líbí se mi, jak jde pomalu do sebe, její život už není taková horská dráha, příběh je k zamyšlení a celkově jsem se bavil, těším se co bude dál ;)

lukaso89
03.12.2022 2 z 5

Knížka mne za celou dobu nevtáhla do děje a v podstatě od začátku jsem jen doufal, že co nejrychleji skončí. Do děje bylo zamotáno zbytečné množství postav, které k jeho spádu přispívaly jen minimálně nebo vůbec. Glosy od zemřelé hrdiny byly z mého pohledu zbytečné. Také kvalita textu či budování napětí výrazně zaostává za jinými, podobně zaměřenými knihami. Navíc se mi nechce věřit, že by ve Švédsku bylo možné, aby případ vyšetřovala matka jedné z hlavních podezřelých. Celkově - utahaná detektivka bez špetky napětí. A bohulibý námět, tedy péče o seniory, ji žel bohu nezachrání.

Janča1532
04.10.2022 5 z 5

Pěkná detektivka,napínavá až do konce.

blackoutzuzi
13.05.2022 3 z 5

Tak trochu jiné krimi. S přesahem, námětem k zamyšlení. Tentokrát jde o jednodušší případ, což mi docela vadilo, neměla jsem totiž tak úplně pocit, že čtu detektivku, ale spíš sociální drama. Chyběl tomu nějaký náboj, moment překvapení. Pro mě je tento díl docela zklamáním..

Šárka.Šála
16.01.2022 3 z 5

Za mne nejslabší kniha ze série.

ThrillerLove
17.11.2021 3 z 5

Tato kniha byla taková nemastná neslaná, čekala jsem od autora teda daleko více, protože anotace mě zaujala .
Nicméně dávám plus vraždě. Tahle část byla super. Ale přečíst si knihu z prostředí o péči o seniorech bylo fajn.

Možná jsem udělala unáhlený závěr, ale co se právě Malin týče - dozvěděla jsem se o ní všechno "podstatný" v jedné knize. Vůbec mi postava Malin nesedla ... Kdyby se tam objevovala méně bylo by to lepší.

Nevěděla jsem, že je to série. Nicméně kniha se dá číst i jako samostatný díl.

DvěTéčka
11.05.2021 5 z 5

Nadhera, miluji tuhle serii!

Klamm
24.03.2021 3 z 5

Oproti předchozím dílům, překvapivě málo brutalit. A motiv vraždy je uvěřitelně lidský.
60%

gad
25.11.2020 5 z 5

Opět spokojenost. Zajímavý případ.

Eicherik
28.06.2020 5 z 5

Větrné duše jsou takovou švédskou sociální detektivkou. Rozsahem je to případ o něco kratší a možná i jednodušší. Motiv jsem čekal rozhodně jiný. Já jsem opět spokojený, když tuhle sérii miluješ, tak není co řešit.

SilvieSisinka
01.03.2020 5 z 5

Je to sice stále dokola. Malin a její mám si dát či nedat alkohol. Pořád je z něčím nespokojená. I přesto mě kniha velmi bavila. Styl psaní Monse mě baví. Vraha jsem neuhodla. Typovala jsem někoho jiného, vůbec ne tohle. Jsem spokojená. Jdu na čtení další knihy.

Dobby888
23.11.2019 2 z 5

K této sérii jsem se dostala asi až po roce a s odstupem času musím říct, že jsem zklamaná. Stále pořád stejné téma co se týče alkoholu a až věčné nespokojenosti s něčím. Zápletka byla okay, tentokrát z jiného prostředí sociální péče, což se jen tak nevidí.

janastok
05.10.2019 4 z 5

Dobrý díl, zajímavé téma. Motiv jsem z několika náznaků uhodla, pachatele nikoli. Malin si hrozně protiřečí, vadí jí nezájem a špatná péče o nemohoucí, ale bratra navštíví jen 3x za rok?! A stále řeší jen pití, což se jí v dalších dílech jistě povede.

Dumicek
18.05.2019 2 z 5

Po dlouhe dobe jsem se vratila k Malin a musim rict, ze Vetrne duse jsou slabsim dilem..ale zas na druhou stranu tema pecovatelskych domu a zanedbavane pece je smutne a bolestive tema, protoze co si budem..tohle se stava..no zpet ke knizce..Malin stale nestastna, vztah se svou dcerou je komplikovany, milostny zivot zadny, ale aspon se poprala s tim alkoholem a snad ji abstinence vydrzi..jinak kniha se cetla sama, je nenarocna, lehce psana a dej tak nejak sam ubiha..konec byl smutny. Na autora rozhodne nezanevru, stale jeho knihy budu cist. Je to pro me proste neco jineho k cemu se vzdycky rada vracim..

konicekbily
03.01.2019 3 z 5

Velice dobrý styl psaní je prokládán úvahami o morálce a pro mne aktuální tématem o vztazích ke starší části populace. Přinutil mne se zamyslet nad vztahy v mém okolí. Nejenom v této knize, i v našich životech, je možno nalézt sobeckost, nadbytečné hromadění majetku a nezájem ke svému okolí. Připadá mi, že Kallentoft spíše již chce psát sociální romány než krimithrillery.

Devil-Ivet
13.12.2018 4 z 5

Velmi dobrý díl. Okamžitě jsem se začetla. Dost se tu polemizuje nad morálními zásadami a úctou ke starým lidem. Některé myšlenky mě opravdu hodně zasáhly a Kallentoft tu skvěle rozebral lidskou chamtivost a netečnost. Jo, na každého jednou dojde…

111moni
28.03.2018 4 z 5

Trochu více Malin a trochu méně kriminalistiky, nicméně, dobře se to četlo a jako přidaná hodnota trochu aktuální pohled do sociálního zařízení. Změna je patrná,ale čtení je to stále napínavé .

Nixa
31.01.2018 3 z 5

Tento díl byl tak trochu zklamáním. Případ nebyl až tak zajímavý a tak jsem se ze čtení netěšila tolik co dřív, ale i tak je tahle série s Malin skvělá. Konec knihy to hodně vylepšil. Překvapivý konec, rozhodně jsem nečekala, že to všechno takhle dopadne.